• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
mislim da ništa od toga. problem je što će se poticati mladi ljudi u poljoprivredi. sad je izašao natječaj na županiji, pa do 50g 15 bodova, do 60 10 bodova, a iznad 60 5 bodova. ja bi isto mijenjao nositelja jer gubim bodove, a moj nositelj čak uopće ni ne sudjeluje u radu OPG-a.
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
svaki natječaj treba čitati posebno, kod ovog vašeg ako je već otvoren to se smatra umjetnim stvaranjem uvjeta pretpostavljam, nije isto u kojoj fazi se šta radi... ne znam koji vam je lag i koji natječaj, ali sve lijepo piše uvijek, samo treba znati gdje čitati :)
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Ma lijepo kad se otvori natječaj postavite pitanje u ona pitanja i odgovori ili pošaljite upit na info mail pa ćete biti sigurni.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,

Evo da se javim uspješno sam riješio sve zahtjeve i prohtjeve za 6.3.1.. 05. veljače dao zahtjev za isplatu 2 rate, 09. ožujka dobio zahtjev od apprr da označim sva ulaganja.. i jučer 23.03. dobio odluku o isplati, u agronetu se odrekao prigovora i to je to.. čekam uplatu D:
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Možeš malo više navesti što je agencija provjeravala sve, što su te tražili od papira, na terenu. Ugl kako to sve izgleda...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ispunio sam one sve elemente u agronetu u zahtjevu za isplatu,(sve papire, račune kaj imaš) te poslao poštom te dva lista i nakon cca 3 tjedna dobio zahtjev za obilježavanje ulaganja(naljepnice i trajna ploča) to sam sve poslikao i da moraš izvaditi izvod iz banke( period navedu onu u tom zadnjem zahtjevu) i to sve pošalješ mailom i čekaš povratni odgovor( sve sam si to sam radio)
 

Zdravac5

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
30
Pozdrav, ja sam vlasnik tvrtke za izradu EU projekata, rečeno je iz Agencije da bi natječaji 6.3.1 i 6.1.1 trebali ići kroz mjesec do dva, najprije bi trebao ići za mlade poljoprivrednike-6.1.1, a potom za male. Ukoliko Vas zanima više javite se u dm ili zapratite stranicu na facebooku: ZB Consulting

Moja tvrtka je jedna od rijetkih koja naplaćuje tek po pozitivnoj odluci o prolasku projekta od strane Agencije.

LP
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Ajmo vako...potpisan ugovor 05.06.2019., dakle, rok za zavrsetak poslovnog plana je 05.06.2022. Ono, stiscem zadnjih tjedana da sve upicanim do kraja, jebajga, dogodile se neplanirane stvari u medjuvremenu pa sam na knap...Danas zovem u apprrr da pitam za EVPG u trenutku slanja zahtjeva i sada kod podnošenja konačne isplate i djelatnica s kojom pričam mi veli da je rok svima produžen za 3 mjeseca zbog covida. I sada ja, ne budi lijen, tražim gdje to točno piše na netu i ne mogu naći... ima netko da me prosvijetli...? Hvala unaprijed!
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Sada gledam da mi je ekonomska veličina manja nego kad sam potpisao ugovor...:/ Jel netko imao problema s tim? U ciljevima je stavljeno povećanje ekonomske veličine...no, tada je bilo zelje na oranicama, sada je kukuruz, djetelina etc, zbog plodoreda...što napraviti? "Posuditi" koju životinju, košnicu??
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Dobro se informiraj što ti je za raditi. Koliko mi je poznato ekonomska veličina ne bi smjela biti manja. Ako dođe kontrola moglo bi biti velikih problema. Morao bi paziti koju kulturu siješ. Ako to nisi u mogućnosti probaj "posuditi" dodatnu površinu. Napraviš sa nekim ugovor o zakupu, upišeš u arkodu česticu na sebe, a vlasnik ju može i dalje obrađivati s time da mu ti vraćaš poticaj. To ti je jedna od varijanti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh