• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
kako podnosite zahtjev za to i i gdje osiguravate? Ajde malo informacija o tome kako to ide nabacite
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Pitam zato jer se to obično rješavalo 12.-1. mj, a sad je tati rješeno, a meni se odugovuklo.
Hvala na odgovoru.

Nosite papire od osiguranja u savjetodavnu ili neku firmu koja radi sa ruralnim razvojem, prijavljivate mjeru 17.1. za povrat osiguranja, bila je praksa platiti komplet osiguranje, pa vam vrate 70%, sad samo platite 30% pa vraćaju odmah osiguranju...
 

Kasivan1812

Novi član
Tu od
8 Lip 2023
Poruka
5
Pozdrav, zna li netko da li u novom programu ZPP 2023-2027 postoji plan za podmjeru pokretanje nepoljoprivredne djelatnosti - npr. turizam (bivša podmjera 6.2.1., 50 000€) jer koliko sam do sada našao u planu je mjera za razvoj već postojećih, a nigdje ne mogu pronaći da li će opet biti i podmjera- pokretanje. Hvala
 

Kasivan1812

Novi član
Tu od
8 Lip 2023
Poruka
5
Kolega hvala na brzom odgovoru. Znači i dalje je u planu, odlično. Možete li mi pojasniti samo dio natječaja gdje je navedeno “Projekti se provode u naseljima s najviše 5.000 stanovnika u području jedinice lokalne samouprave u kojoj je sjedište korisnika ili u susjednoj JLS s kojom graniči kopnenom granicom u naselju do 5.000 stanovnika, ako u toj JLS korisnik ima registrirane resurse upisane Upisnik poljoprivrednika u trenutku podnošenja zahtjeva za potporu, koji su potrebni za provedbu aktivnosti iz poslovnog plana” , znači li to da zemlja koja mi čini ekonomsku veličinu mora biti baš u toj općini gdje bih pravio kuću za odmor ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
30
Teško je reći dok natječaj ne bude objavljen..ovako na prvu se čini da da...ali ako se radi o izgradnji kuće za odmor, ne vidim razloga za posjedovati neke resurse baš tamo gdje je kuća. Što bi bilo bitno da imaš jednu livadu na području te općine, lakrdija. Čudni su putevi APPRRR-a, dok ne objave teško je bilo šta pametno reći
 

Kasivan1812

Novi član
Tu od
8 Lip 2023
Poruka
5
Ma zadnjih 6 mjeseci počeo sam proučavati tu opciju da uložim u vikendicu i krenem sa najmom iste, ispada da imam više manje sve uvjete osim što mi je zemlja u susjednoj općini. Jedino što je još nejasno što uopće nisu naveli početak provedbe te mjere.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
Kolega hvala na brzom odgovoru. Znači i dalje je u planu, odlično. Možete li mi pojasniti samo dio natječaja gdje je navedeno “Projekti se provode u naseljima s najviše 5.000 stanovnika u području jedinice lokalne samouprave u kojoj je sjedište korisnika ili u susjednoj JLS s kojom graniči kopnenom granicom u naselju do 5.000 stanovnika, ako u toj JLS korisnik ima registrirane resurse upisane Upisnik poljoprivrednika u trenutku podnošenja zahtjeva za potporu, koji su potrebni za provedbu aktivnosti iz poslovnog plana” , znači li to da zemlja koja mi čini ekonomsku veličinu mora biti baš u toj općini gdje bih pravio kuću za odmor ili?
Ne, nego trebaš imati neki stari objekt npr. štalu u upisniku poljoprivrednika kojeg rekonstruiraš u kuću za odmor. Odnosi se samo na projekte u susjednim JLS. U vlastitoj JLS ti ne trebaju takvi resursi.
 

Kasivan1812

Novi član
Tu od
8 Lip 2023
Poruka
5
Hvala na bilo kakvoj informaciji. Posjedujem vikendicu i tu podmjeru bih koristio "samo" za opremanje vikendice i dvorišta (bazen, spa, dječje igralište i sl...) jer bih se bazirao na najam kuće za odmor i različite proslave. Prošle godine sam naslijedio cca 1,5h zemlje i po kalkulatoru ekonomske veličine ispadne mi cca 1500eura. Novi sam u tome, tek sam prošle godine otvorio OPG jer je to uvjet za tu podmjeru pa istražujem i pripremam se za javni poziv, tako da bih mi svaka informacija, smjernica ili savjet dobro došli.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tale

Član
Tu od
13 Lip 2018
Poruka
57
Pozdrav svima,

Jel ima tko za preporucit konzultatna koji bi mogao radit na prijavi za 73.12 koja ide u Q4?
Zanimaju me konzultatani koji rade naplatu tek ako se dobije projekt.
 

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
30
Pozdrav svima,

Jel ima tko za preporucit konzultatna koji bi mogao radit na prijavi za 73.12 koja ide u Q4?
Zanimaju me konzultatani koji rade naplatu tek ako se dobije projekt.
Ovo vam je pitanje u rangu: jel ima netko sjeme kukuruza, ali ja budem platio tek kad taj kukuruz prodam.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Ovo vam je pitanje u rangu: jel ima netko sjeme kukuruza, ali ja budem platio tek kad taj kukuruz prodam.
Ne nego najbolje ti meni plati,pa ti kako prođeš,ma daj molim te.
Meni je čovjek napravio projekt, i kad je sve završilo dobio pare,a uvjeravao me je da prolazim 100% i da odmah platim 3× manji iznos,I dalje smo surađivali i opet ćemo.
 

tale

Član
Tu od
13 Lip 2018
Poruka
57
Takvi uzimaju samo projekte gdje su bodovi preko 80% maksimalnih...
Pa to mi je OK, odma mi kaze na cemu sam.
Bolje mi je to nego da mi uzme 1000 eur, a da zna da necu proci.

Ovo vam je pitanje u rangu: jel ima netko sjeme kukuruza, ali ja budem platio tek kad taj kukuruz prodam.
Nije bas. Vise manje konzultatni znaju ko prolazi a ko ne. I po tome uzimaju projekte.
Njima je to minimalan rizik, druga je strana kolko ste blizu ili daleko od njihove zone prolaznosti.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Ne može ti nitko reći na ćemu si osim da imaš ili nemaš solidne bodove....

A protiv bodova se ne može (nikada ne znaš koliko će biti prijavljenih niti dali će se povećavati alokacija)
 

tale

Član
Tu od
13 Lip 2018
Poruka
57
Da, bodove kolko imas imas, on mozda malo navuce za neke opcijske dijelove.

Nego, zanima me dal si itko sam pisao projekt?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh