• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

kalimero

Novi član
Tu od
30 Stu 2016
Poruka
12
Jel zna neko kad bi ponovo mogao biti otvoren natjecaj?

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bobic samo u mijeri 6.3.1 oni daju na pocetku 7500€ a ti moras imat na racunu svojeg novca 7500€ tak je meni objasnjen taj dio u savjetodavnoj!!
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pozz farmeri
Treba mi malo pomoci oko ovih potpora za mlade,nisu mi mogli detaljno objasniti u savjetodavnoj... Mora se imati skola ili zavrsen tecaj uz 2 god iskustav u poljoprivredi (jedan od uvjeta) ja bar zadovoljavam ovo o 2 god iskustva,al brat bi se prijavio na natjecaj a on nema nikakvog iskustva... Dal moze proci na natječaju ako samo zavrsi tečaj? Prolistao sam vise od pola stranica teme i nisam nasao odg. Hvala na pomoći

U mjeri 6,1 nije uvjet da prilikom prijave moraš imati niti 2. god. iskustva niti moraš imati završen tečaj , ali u tom slučaju nećeš moći ostvariti dodatne bodove.
Ako prođeš natječaj onda tečaj moraš završiti u hodu i za to vrijeme ćeš steći 2 god. iskustva pa samim time ispunjavaš taj kriterij.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
U mjeri 6,1 nije uvjet da prilikom prijave moraš imati niti 2. god. iskustva niti moraš imati završen tečaj , ali u tom slučaju nećeš moći ostvariti dodatne bodove.
Ako prođeš natječaj onda tečaj moraš završiti u hodu i za to vrijeme ćeš steći 2 god. iskustva pa samim time ispunjavaš taj kriterij.

Tako je. Samo mala napomena - ako mladi poljoprivrednik nema tecaj onda taj tecaj treba bit naveden u aktivnostima inace ce se projekt odbacit. (iznos aktivnosti moze bit 0 kn ali ta aktivnost mora bit navedena)

P.S. procitaj cijeli natjecaj i cijeli pravilnik kako treba...i privitke isto...pa ces vidit di pise da se taj uvjet mora ispunit prilikom zadnje isplate...

Tako ces nac odgovore na vecinu pitanja koja imas nakon sta procitas natjecaj na brzinu...i mala slova isto triba citat :)
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Hvala na pomoci :) iduci tjedan idem u savjetodavnu da izracunamo velicinu gospodarstva,nađem tko ce mi pripremiti projekt i javljam se na natječaj.... Godisnje imam oko 50000 kn poticaja,plus (ako prođem) 3 rate potpore,dali cu preci granicu paušalnog plaćanja pdva? Prvu god nebi trebao,granica jeq nekih 220000 kn. Ima li tko iskustva s ovim? Vjerojatno cu morat uzet jos zemlje u zakup i povecat farmu da bi mi bilo odrzivo sve...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Nije li 80500kn minimum za ulazak u paušalce?
50000kn poticaja + rata,mislim da si u paušalcima...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Koliki su doprinosi za te takozvane paušalce ?
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Je,to je granica za ulazak u paušalce al mislim da s poticajem i ratom,bar onom drugom prelazim cak i 220-230000 kn kada po zqkonu moram u sustav pdv-a...htio bi svw saznati na vrijeme,da se ne zaletim pa da placem...

Doprinosi za paušalce su oko 1300-400 kn mjesecno. I onda pdv ovisno koliko je poticaja. Do 110000 kn je nekih 1000-1500 kn godisnje sto nije strasno.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Doprinsu za ove u pdv su nekih 1650kn.... a ti kažeš ove bez pdv a 1300-1400kn ?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Cini mi se da je meni zenska rekla da je 550kn mijesecno ako nisi zaposlen u nekoj firmi!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Za izracun ekonomske velicine klikni na link http://www.savjetodavna.hr/adminmax/File/FADN/2015/FADN_kalkulator_2015_UG_web.xls
skini datoteku (velicina 276 KB) i popuni s onim s cim raspolazes i vidjet ces koliko vrijedis,,,:icon_e_wink:

taj SO izračun opasno ne štima, bar imam takav osjećaj...na primjeru uzgoja gljiva je više nego nerealan (ja bih rekao precjenjen), voćnjaci su podcjenjeni, šume se niti ne spominju, navodnjavanja nigdje, a ni kategorije zemljišta (izgleda da je kod nas jednako vrijedno raditi poljoprivredu na Zavižanu i recimo Pokuplju, Podravini, Posavini...)
nisu si baš dali truda...dosta mi se to grubo napravljeno...:icon_toilet:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Darijus tocno malo im je to nerealno jedino kad mi je racunala bodove onda ti svaka opcina nosi drugaciji broj bodova!!
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Prije 4-5 dana sam bio u poreznoj i kako su meni rekli tako sam napisao tu,paušalisti oko 1300-400,sustav pdv-a 2200-300. Zato sam i pitao da vidim imate li vi iskustva,moguće je da se varaju...
A doprinosi su 550 kn ako ne prelazis 80k kn poticaja.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ljudi moji, koji je vama k ?

Doprinosi za opg u sustavu pdv-a sa nekih ajd 100k e (nebitno jel 300k kn ili 800k kn) su cca 1650kn.

Nekužim ja o kakvim vi paušalistima pričate ?

Ili plaćaš doprinose u tom iznosu, ilii si zaposlen negdje dalje, nema između....


e sad ide tipa ono, ako sam u krivu nek me neko ispravi al sa točnim nadovom,a ne tipa ja sam čuo FY ako jesi. poz :p
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni je zenska rekla prije par dana kad sam OPG prebacio s tate na sebe ja sam do 80tkn dali sam zaposlen da ako nisam da moram svaki mjesec si placat 550kn ako je ona meni dala krive informacije i ja ih prosljedujem takve vama ne tvrdim da su tocne al to su informacije koje sam ja dobio za sebe valjda se ne razlikuju od mijesta do mijesta!!
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Ima razlike jer ako predes granicu od 220k onda moras angazirat knjigovodstvdni servis,uglavnom ima vise posla i vece doprinose plaćas. A paušalista je isto porezni obveznik,od 80k do 150 k kn kojem ne treba knjgovodstvo nego samo knjiga ulaska/izlaska,tako nesto... I placas porez po iiznosu poticaja. Iduci tjedan idem ponovno u poreznu,da budem potpuni siguran.
Bučo imas dobre inf.do 80 k je 550 kn mjesecno.
Jedino nezz sto je s ovima od 150-220,nisam uspio zapamtiti
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bolje je te novce odvojit pa spremit za crne dane nego bacit za toboš penziju od koje ništa biti neće.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
pišite konkretne stvari a ne neka nagađanja...

Tipa OPG sa prometom 150k kn , u sustavu pdv-a, ima doprinose 1.650,00kn mjesečno.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Doprinsu za ove u pdv su nekih 1650kn.... a ti kažeš ove bez pdv a 1300-1400kn ?

@code oprosti ali nekako imam osjecaj da ti mjesas pojmove doprinosa, pdv-a i poreza na dohodak,,,

taj SO izračun opasno ne štima, bar imam takav osjećaj...na primjeru uzgoja gljiva je više nego nerealan (ja bih rekao precjenjen), voćnjaci su podcjenjeni, šume se niti ne spominju, navodnjavanja nigdje, a ni kategorije zemljišta (izgleda da je kod nas jednako vrijedno raditi poljoprivredu na Zavižanu i recimo Pokuplju, Podravini, Posavini...)
nisu si baš dali truda...dosta mi se to grubo napravljeno...:icon_toilet:

Slazem se s tobom da je nerealan i da bi se na njemu dalo raditi ali ako sam dobro shvatio on je tu samo da bi ugrubo prikazao ekonomsku velicinu a poslovni plan kao i plan odrzivosti projekta daleko su vazniji od samog broja bodova,,,

Darijus tocno malo im je to nerealno jedino kad mi je racunala bodove onda ti svaka opcina nosi drugaciji broj bodova!!

Da evo i sam se srecem sa problemom kojeg navodis, zemljiste za koje cu traziti potporu nalazi se u manje razvijenoj katastarskoj opcini dok je moje mjesto stanovanja u razvijenijoj opcini pa me bas zanima po kojem kriteriju cu dobiti bodove mjestu stanovanja ili prema mjestu buduceg vocnjaka,,,

Bolje je te novce odvojit pa spremit za crne dane nego bacit za toboš penziju od koje ništa biti neće.

E sad spremat, pitanje je ima li kaj spremit,,,:drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh