• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
ja imam jedva prek 2000€ ne znam još jel uopće imam 20 bodova, bum čuo u ponedjeljak.
Ak sam dobro skužil ako pobijedim treba mi keša u nekom postotku od prve isplate od komisije?
Ak prijavim neke uređaje i materijal (za npr. ogradu) trebam ju kupiti jel tak? onda oni vide da sam pokrenul nekaj pa mi isplate prvu ratu?
kak je netko već napisal ak nemate pola od vrijednosti nemojte ni probati? A kak da onda krenemo mi najmanji pitam se.
za ovakvu količinu novca mislim da nebi trebal biti problem da si sam izračunamo poslovni plan.
Jel zna netko jel se mogu zagorski purani uzgajati drugdje osim u zagorskoj županiji? Kod mene su klimatski uvjeti identični pa nema razloga da nebi bili autentični.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ta sve lijepo pise,,,

Visina potpore iznosi 15.000 eura u kunskoj protuvrijednosti po korisniku, a isplata je u 2 rate u

razdoblju od najviše 3 godine:

- I rata u iznosu od 50% ukupno odobrene javne potpore nakon Odluke o dodjeli potpore,

- II rata u iznosu od 50% ukupno odobrene javne potpore nakon provedenih aktivnosti

prikazanih u poslovnom planu.

Potpora unutar tipa operacije 6.3.1. može se malom poljoprivrednom gospodarstvu dodijeliti

samo jednom tijekom programskog razdoblja 2014-2020.


http://ruralnirazvoj.hr/novosti/vodic-za-korisnike-tipa-operacije-6-3-1/
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ajd nek neko objasni od ovih što su prošli,ovo izvješće što se mora slati svakih 6 mj tko to piše,agencija il mi i do kad .Dal je zadnje izvješće sa zadnjom ratom unutar 3 god il idućih 10 ,MJ 6.3
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
315
Ljudi moji kako je ova ekonomska vrijednost namjestena tako da vecina ljudi vec u startu otpada iz natjecaja. Čovjek ako ima 5 mliječnih krava već ima vrijednost preko 8000 € i ispada iz igre, nedaj Boze uz to jos i koji komadic zemlje, pa mi smo bogatasi prema njihovom izracunu!
Svaka cast ovima koji donose takve cifre i odlucuju koliko sto vrijedi, lopovska smo zemlja i gotovo!
Tko su onda mali poljoprivrednici, oni sa jednom kravicom i rali zemlje!?, a ovi sa 5 vec se smatraju velikim poljoprivrednicima???
Tu se nezna tko koga!
Zanima me dali ima kakva druga mjera za ove koji prolaze tih famoznih 8000€?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Izračun je realan da realniji ne može biti,meni je u cent ispalo točno.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
1 košnica ti vrijedi npr 100kn po njihovom.
100 košnica i opaki si pčelar a vrijednost jad i bijeda...tako da ti je sve sa namjerom.
U mjeri 6.1 moraš biti zaposlen u Opgu isključivo,samim time otpada dosta kandidata,a u 6.3 ta veličina eliminira opet ili premale ili prevelike samo sa ekonomskom veličinom..
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
315
Realan? Nek oni meni daju 44500 kn za 4 krave pa ih ja za te novce kupim 6 komada! I to je realno?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Uvozili su junice po 18 tisuća u zlatnim danima mljekarstva;)prije 10ak godina...pa prodavali po 2000 da plate rate kredita...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ljudi moji kako je ova ekonomska vrijednost namjestena tako da vecina ljudi vec u startu otpada iz natjecaja. Čovjek ako ima 5 mliječnih krava već ima vrijednost preko 8000 € i ispada iz igre, nedaj Boze uz to jos i koji komadic zemlje, pa mi smo bogatasi prema njihovom izracunu!
Svaka cast ovima koji donose takve cifre i odlucuju koliko sto vrijedi, lopovska smo zemlja i gotovo!
Tko su onda mali poljoprivrednici, oni sa jednom kravicom i rali zemlje!?, a ovi sa 5 vec se smatraju velikim poljoprivrednicima???
Tu se nezna tko koga!
Zanima me dali ima kakva druga mjera za ove koji prolaze tih famoznih 8000€?

To je tak namješteno da ovi koji bi mogli imati neku lovu ne mogu jer su preveliki, a ovi koji nemaju ne mogu jer nemaju. Najgore je što država tu nije ništa napravila u smislu nekog povoljnog kreditiranja onih koji prođu natječaj s nekakvih 1 posto kamate preko recimo poštanske banke koja je u državnom vlasništvu. Meni se sve više čini da je cilj da nas se iseli iz ove države, a s kojim ciljem to još ne mogu prokužit.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
E ako su stavili kriterij da sa 5 krava prelaziš ekonomsku vrijednost od 8000e, e onda su stvarno debili.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Ajd nek neko objasni od ovih što su prošli,ovo izvješće što se mora slati svakih 6 mj tko to piše,agencija il mi i do kad .Dal je zadnje izvješće sa zadnjom ratom unutar 3 god il idućih 10 ,MJ 6.3

Imaš na stranici APPRRR-a tamo di je natječajna dokumentacija "privitci" ili "predlošci"...u tom folderu je dokument "izvještaj o napretku".

Samo ispuniš koje aktivnosti si završija a koje nisi i to je to...samo nemoj zaboravit slat svakih 6 mj od izdavanja odluke...(ne od primljene uplate nego od odluke)

Također, kad budeš sla zadnji zahtjev za isplatu (2. rata) tada šalješ i zadnji izvještaj o napretku - bez obzira jeli prošlo 6mj ili ne...
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Imaš na stranici APPRRR-a tamo di je natječajna dokumentacija "privitci" ili "predlošci"...u tom folderu je dokument "izvještaj o napretku".

Samo ispuniš koje aktivnosti si završija a koje nisi i to je to...samo nemoj zaboravit slat svakih 6 mj od izdavanja odluke...(ne od primljene uplate nego od odluke)

Također, kad budeš sla zadnji zahtjev za isplatu (2. rata) tada šalješ i zadnji izvještaj o napretku - bez obzira jeli prošlo 6mj ili ne...
HVALA:icon_eyes:
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
315
E da.. Evo, strucnjak u savjetodavnoj u V.G danas izracunao ekonomsku vrijednost, i po njegovom mi svi sretni, nismo prosli 8000 eura i ponadali se da cemo moci barem podnijeti zahtijev! A kad ono ja doma gledam papir i vidim on je odabrao regiju jadranska hrvatska, a koliko znam Velika Gorica je jos uvijek u kontinentalnoj hrvatskoj! Toliko o strucnjacima koji rade u savjetodavnoj, niti ono najbanalnije neznaju napraviti a da ne zajebu. Ja sam sàm doma racunao na FADN kalkulatoru i ispadalo mi previse al reko neka ode mama u savjetodavnu da vidi sta ce joj tamo reci! I eto sto je proizaslo iz toga, lazna nada nista drugo. Razocarani i ljuti na sustav toga izracuna i kompletne politike "ruralnog razvoja"
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Po tome netko sa 5 krava nemože se kandidirati za mjeru 6.3?A to gospodarstvo sa 5 krava je veliko da poludiš...kriteriji nemaju smisla.

Tako je meni bilo prodam im ja svoju odmah za 2000 eura samo neka voze.:(grin):
Program je promašen totalno nije ni čudo što se ne iskorištavaju novci.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Tako je meni bilo prodam im ja svoju odmah za 2000 eura samo neka voze.:(grin):
Program je promašen totalno nije ni čudo što se ne iskorištavaju novci.

Nebih se slozio sa tom tezom dapace program je odlicno osmisljen samo sto ne odgovara svima, zapravo misljenja sam da odgovara malom broju korisnika,,,
Govorim o mjeri 6.3 , za Vas bi mozda bila povoljnija neka druga,,,
To sto Vama ista ne odgovara ne znaci da netko nece tim novcima profitirati,,,
Neki ce pak povuci i iskoristiti novac ali bojim se da bi kasnije (ako shvate bit potpore) mogli lupati glavom u zid,,,
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Bobicu...ako imas volje, koja je po tebi mjera prikladna za ovu situaciju.
Reci cu ti da ja razmisljam o 4.2, ali ti zanemari to, napisi sto ti mislis.

-Znaci OPG od 2009 (mora bi provjerit tocno), 1 clan 31 godina
-Zena nezaposlana, 30 god, fakultet (ekonomija)...3 djece (nebitno)
-Dalmatinska zagora
-u OPGu je 3.5 ha vocaka, ekonomska vrijednost je nesto vise od 4000e
-OPG radi oko 2ha zitarica, povrsine koje nisu u registru zbog nesredjenih imovinsko pravnih...bla bla
-posljedujem opremu za preradu zitarica (mlinove, ljustilicu, sepratore, silos,...), posjedujem i prostor koji je legaliziran (gradjevinska dozvola) ali nema uporabnu, nije ucrtan u katastru...a i svakako mu nisam vlasnik, jer je obiteljsko.

Sad mene zanima, pokrenut posao sa zitaricama!
prvo sam se opirao obrtu, planirao sam radit sa OPGom, sad vise obrt ne isljucujem,
to bi pokrenuo najvjerojatnije na zenu (nezaposlena), ona bi se svakako i doeducirala ali ne fakultetski...nego vecernja skola...vjerovatno poljoprivredna/prehrambeni teh.
Za sada bi bile 2 odvojene proizvodnje;
-brasno i zitarice za lj ishranu (graham, pirovo, jecam,...)
-stocna hrana (prilagodjeno domacem uzgoju- da ne recem bas eko, ali taj djir)
-i usluzno mljevenje

Za to mi treba prostor!
Za proizvodnju, zemljiste imam, a mogu i kupit adekvatnije ukoliko mjera podrzava.
Za prodaju bi zelio imati mali prostor u Splitu (kupio bi) cak i ako mjera ne podrzava.
Za opremanje, ne trebam puno toga sto nemam, ali mozda bi nesto i kupio novo, mozda mala pakirnica.

Ako se realizira pretpostavljam da ce iduci proizvodni problem biti sirovine.
Planiram povecat svoje povrsine, ali mislim da nemogu ici na vise od 20ha...ostalo kooperacija, medjutim ni za tih 20 ha sadasnja oprema minije dostatna...mozda bi nesto i kupovao, sijacice, sjetvospremac, jos silosa...mozda i susaru
U proizvodni objekt bi ako Bog da jos dodao jednu malu prostoriu di bi cijedio ulje badema (kojih imam nasad)...ali to ne moram uopce prikazivat jer presa nije skupa i to mogu sam realizirat.

I to bi bilo to od ulaganja, po mojoj procijeni za proizvodni prostor trebam cca 50t e, prodajni prostor 30 t e, za opremanje svega 20 t e i za ratarske priljucke ako su prihvatljivi mozda jos 15 t e.
Recimo da bi otprilike ova ulaganja mogao 50% ispratit svojim sredstvima!

Evo, ako imas volje, molim te prokomentiraj mi, u koju se mjeru uklapam po tebi, di sam tanak...di se mogu podebljat nekim novim angazmanom.
Fala ti
 

Najnoviji postovi

Na vrh