• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Zamisljeni i nekakav normalni nacin je da ti das narudzbu pa ti se posalje ponuda (na temelju koje ti popunjavas zahtjev za potporu) koju ti platis "preko racuna" i onda ides po robu ili ti se ista dostavi,,,
Ukratko "mora" postojati trag novca, bar se to naglasavalo na predavanjima,,,

ukoliko se nema vlastitih sredstava vjerujem da ce banke ovo bez problema kreditirati i omastiti brk, naravno,,,
jer to je za njih relativno sigurna lova,,,
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Onda nećeš niš ni dobit ako ideš preko banke jer su im kamate astronomske.
I ako digneš kredit nedaju ga ni odmah zatvoriti .
To je sve promašaj pogotovo za veće , em će banka uzet , država svoje i neće ostat ni pola.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Bespovratna sredstva ne dobiju se besplatno,tko nije u stanju financirati bar pola od onog što traži,bolje da se ni ne prijavljuje...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Kod nas razvojna agencija naplaćiva samo ovih 4 % ako prođeš, a VIDRA naplaćuje isto tak neš od početka...
Ispravak mog netočnog navoda, i Razvojna i Vidra ne naplaćuju niš kod nas osim tih 4 % ako prođeš!
 

bing

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
24
Otvaran opg u svrhu ozakonjenja prodaje vina. Sad vidim da možda mogu ići na mjeru 6.3. Opg ću otvoriti za par dana. Da li ima mogu i ima li smisla tražiti tu mjeru 6.3, a obzirom da ću biti "friški"?
 

Hajnovagrba

Novi član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
3
Da li si izračuna ekonomsku veličinu OPG-a, i da li si provjerio koliko bodova osvajaš. To ti je osnova za početak.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Onda nećeš niš ni dobit ako ideš preko banke jer su im kamate astronomske.

Ajd molim te ppojasni ovo malo, konkretno prosim,,,


I ako digneš kredit nedaju ga ni odmah zatvoriti .

Ne kuzim ovo pa ako moze pojasnjenje za isto,,,
Ako dizem kredit uz xy kamatnu stopu na godinu dana ne kuzim zasto ga nakon isteka tih godinu dana nebi zatvorio?
Smatram da problem nastaje ako anuitete na zatvaras redovito, ispravi me ako nisam u pravu,,,


To je sve promašaj pogotovo za veće , em će banka uzet , država svoje i neće ostat ni pola.

Ja bas mislim da je ovo pusiona za one manje,,,:icon_confused:
a jasno je da netko drzavu mora financirati, zapravo na koji nacin ocekivati mirovinu, kvalitetno zdravstvo ako bi se svi prema drzavi odnosili macehinski,,,
na stanu sad opravdanje za iskvarene politicare, sudstvo itd...

Otvaran opg u svrhu ozakonjenja prodaje vina. Sad vidim da možda mogu ići na mjeru 6.3. Opg ću otvoriti za par dana. Da li ima mogu i ima li smisla tražiti tu mjeru 6.3, a obzirom da ću biti "friški"?

Evo jos jedan od primjera, za ono sto ja tvrdim vec odavno, ljudi ovdje vide samo novac bez ikakve ideje i plana strategije razvoja,,,
sorry bingo sto bas tebe citiram,,,
 

bing

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
24
Evo jos jedan od primjera, za ono sto ja tvrdim vec odavno, ljudi ovdje vide samo novac bez ikakve ideje i plana strategije razvoja,,,
sorry bingo sto bas tebe citiram,,,[/QUOTE]




Nisi sa razumijevanjem pročitao moj post. Primarno i osnovno mi je ozakoniti prodaju vina. Znaći moram otvoriti OPG. Jednostavno. E sad kad već otvorim OPG, zašto ne bi tražio i mjeru 6.3? Ako dobijem super, ako ne nema veze jer mi to i nije cilj. Znaći pitao sam da li bi mogao predati zahtjev za tu mjeru jer nemam iskustva sa OPG i mjerama. Forum tome i služi, za razmjenu iskustava, a ne osuđivanje.
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Nisi sa razumijevanjem pročitao moj post. Primarno i osnovno mi je ozakoniti prodaju vina. Znaći moram otvoriti OPG. Jednostavno. E sad kad već otvorim OPG, zašto ne bi tražio i mjeru 6.3? Ako dobijem super, ako ne nema veze jer mi to i nije cilj. Znaći pitao sam da li bi mogao predati zahtjev za tu mjeru jer nemam iskustva sa OPG i mjerama. Forum tome i služi, za razmjenu iskustava, a ne osuđivanje.

Moči ćeš ako ćeš zadovoljavati uvjete natječaja i imati sprovediv poslovni plan za kojega ćeš dobiti dovoljan broj bodova na natječaju u 11. mjesecu. (pročitaj vodič pa pitaj ako ti nekaj iz njega nebude jasno za tvoj slučaj:http://ruralnirazvoj.hr/novosti/vodic-za-korisnike-tipa-operacije-6-3-1/)

Forum služi savjetovanju ali teško je dobiti kvalitetan odgovor ako problem ili slučaj nije detaljnije prezentiran. Kaj je kolega htel reći, kao u svemu ljudi vide samo svoja prava a obaveze nebi hteli prihvatiti. Ljudi ovdje vide samo "besplatnu lovu" a svi znamo da ne postoji "besplatan ručak" i ne trebamo se zavaravati.
Ove mjere služe kao poticaj za nekog tko ima plan, ambicije i cilj da se bavi poljoprivrednom proizvodnjom i taj netko bi to isto ostvario i bez ovih mjera ali ne u tako kratkom periodu. Za sve ostale koji žele izvuči "besplatan ručak" uvjeti natječaja su neprihvatljivi.
 

nkuzma

Novi član
Tu od
8 Srp 2015
Poruka
22
Ekipa kako idu prijave..? Jeste podnijeli zahtjeve.., na ovom natječaju će kako mi se čini imati jako puno OPG-a isti broj bodova, pa će biti ona stara.., tko prvi do cure.., njegova !!!:(devil):
Za kolegu koji je otvorio OPG za prodaju vina, ne znam dali su ti rekli u savjetodavnoj ili agenciji da ako ideš na preradu proizvoda i plasman, moraš odmah biti u RPO (reg.poreznih obveznika), znači mjesečni paušal cca 1100 kn ako si samozaposlen ili cca 500 kn ako si zaposlen po drugoj osnovi...!
Napomena za sve što se tiče RPO-a jer će 90% ući po zakonu nakon provedenog poslovnog plana, može se izaći van paušalnog oporezivanja ako se prihodi od prodaje vrate ispod onih famoznih 80 500 kn.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@bing-o lijepo sam rekao "oprosti" sto sam tebe uzeo za primjer,,,
niti u jednom momentu te nisam imao namjeru napadati niti osuđivati,,,

ono sto sam pisao u postovima prije ovog je kao sto je to i kolega @ljop na malo ljepsi nacin opisao,,,
radi se o tome da velika vecina ljudi vidi samo besplatnu lovu bez nekakve ideje za daljnje napredovanje,,,
to je jasno vidljivo iz toga sto velikoj ali stvarno velikoj vecini poslovne planove pisu konzultanti,,,
nije problem to sto ih oni pisu vec sto ljudi nemaju nikakve ideje u sto bi ulagali vec im konzultanti predlazu u sto bi mogli utrositi novce,,,
Velika vecina njih uopce nije upoznata sa cinjenicom da vlastitim novcem moraju isfinancirati pola projekta i tu ce kasnije nastati veliki problem,,,

@bino-o daj mi, ako nije tajna, pokusaj objasniti u sto ti planiras ulagati tih 15.000 €
 

bing

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
24
Nkuzma, nije mi jasno za ovaj RPO. Rekli su mi svagdje, i u agenciji i u savjetodavnoj, i par poznanika koji imaju opg ,da tko NEGDJE RADI i otvori opg nema davanja za mirovinsko i zdravstveno. Za što je taj paušal? Da li se to odnosi na preradu proizvoda, ili na visinu potpore?
 
Posljednje uređivanje:

bing

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
24
Bobic ma sve ok. To mi je sve novo, i evo sad saznam neki RPO, i mjesečni paušal. To nitko nije spomenuo. A što se tiće ulaganja, sad radim manji vinograd od kojeg nemam nikakve koristi ako prodam grožđe i razumljivo je da želim ići na krajnji proizvod, odnosno vino. Vino radim godinama i svi ga hvale. Znaći uložit ću novac u strojeve i alate za preradu vina, a i za modernizaciju obrade vinograda ako se budem odlučio za potporu. Za sad se raspitujem.
 
Posljednje uređivanje:

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
jel ce biti gdije vidljiva kakva lista po broju bodova tko prolazi ili ce to svakome posebno javiti
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@bing-o lijepo sam rekao "oprosti" sto sam tebe uzeo za primjer,,,
niti u jednom momentu te nisam imao namjeru napadati niti osuđivati,,,

ono sto sam pisao u postovima prije ovog je kao sto je to i kolega @ljop na malo ljepsi nacin opisao,,,
radi se o tome da velika vecina ljudi vidi samo besplatnu lovu bez nekakve ideje za daljnje napredovanje,,,
to je jasno vidljivo iz toga sto velikoj ali stvarno velikoj vecini poslovne planove pisu konzultanti,,,
nije problem to sto ih oni pisu vec sto ljudi nemaju nikakve ideje u sto bi ulagali vec im konzultanti predlazu u sto bi mogli utrositi novce,,,
Velika vecina njih uopce nije upoznata sa cinjenicom da vlastitim novcem moraju isfinancirati pola projekta i tu ce kasnije nastati veliki problem,,,

@bino-o daj mi, ako nije tajna, pokusaj objasniti u sto ti planiras ulagati tih 15.000 €

Upravo tako, kad bi bar neki pokušali pisati poslovni plan, kao ja i ti...ili bar pokušali da vide kako to izgleda nebi bilo toliko pitanja i uvreda ako ih upozoriš na nešto... I meni je izgledalo lako čemo, bitno je skupit bodove, ali malo morgen, svaku stavku moraš uskladit u poslovnom planu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobic ma sve ok. To mi je sve novo, i evo sad saznam neki RPO, i mjesečni paušal. To nitko nije spomenuo. A što se tiće ulaganja, sad radim manji vinograd od kojeg nemam nikakve koristi ako prodam grožđe i razumljivo je da želim ići na krajnji proizvod, odnosno vino. Vino radim godinama i svi ga hvale. Znaći uložit ću novac u strojeve i alate za preradu vina, a i za modernizaciju obrade vinograda ako se budem odlučio za potporu. Za sad se raspitujem.

Koliko vidim ti jos mnogo toga moras procitatai da bi sa propisima i zakonima bio na ti i da bi znao u sto ulazis i prije nego uđes,,,
naravno bez racunice nista,,,
Ukoliko mislis ici na potpore moras znati kolika ti je ekonomska velicina (skini fadn kalkulator i popuni da neides na savjetodavnu sluzbu bez veze pa vidi imas li uopce uvijet pokrenuti zahtjev za potporom,,,
druga stvar koju moras znati je broj bodova koje mozes skupiti (isto da vidis imas li uopce sanse za pokretanje zahtjeva)
treca stvar, ako su prve dvije pozitivne je ides li na 5 bodova za ustedu i eko te upoznati se sa pravilima jer ako kupujes vise strojeva, prikljucaka ili cega vec a za ustedu prikazes samo jedan to ne znaci da oni nece zapravo budi siguran da hoce spojiti sve aktivnosti tog tipa u jednu pa ukoliko prijeđes ukupni iznos potpore od 30% iliti 34.200,oo kn gubis bodove i padas na natjecaju,,,

ajd da ne kompliciram vise, ovo je samo osnova ko kad prvacici savladavaju abecedu,,,
ako sve ovo i prođes onda dolazimo do financijskog dijela u kojem treba vidjeti isplati li ti se to uopce, mislim za tebe kao pojedinca i svakog od nas ponaosob,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh