• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

ljesnjak

Novi član
Tu od
22 Pro 2015
Poruka
16
zanimljivo

ja sam drukčiji ugovor potpisao, 2 soma € nakon prolaza

,a bila je i verzija 5000 kuna s opcijom povrata u slučaju negativnog ishoda

očito je to od mjesta do mjesta, s time da sam ja krenuo s time u prošloj godini


ali ako prođeš nije uopće bitno, tako da sretno :icon_thumright:

Previše Vi to placate ako je za mjeru 6.3
Realna cijena je do 4000kn bez kojekakvih pdv-a.ti kojekakvi konzultanti sada deru kao da prave neki megaplan,a ne za nas pacenike koji ocemo malo poboljsati nas rad!LOpine
 

ljesnjak

Novi član
Tu od
22 Pro 2015
Poruka
16
Dali neko ide na one bodove za u mjeri 6.3 vezano za pozitivan utjecaj na okolis?Kaj spada pod to?
Imali ko kakvu novu ideju osim solarne?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Naravno da idemo, a tu ti spada sve sto je novo a pridonosi ustedi te ne se nalazi cjenovno između 10 i 30%,,,
Kod mene, konkretno, radi se o atomizeru,,,
 

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
Ima li netko od vas napravljen poslovni plan za mjeru 6.3, zanima me koliko su vam cca troškovi po hektaru zemlje, jeste li sami rekli ili vam je konzultant računao po onim tablicama iz savjetodavne?
 

ljesnjak

Novi član
Tu od
22 Pro 2015
Poruka
16
Naravno da idemo, a tu ti spada sve sto je novo a pridonosi ustedi te ne se nalazi cjenovno između 10 i 30%,,,
Kod mene, konkretno, radi se o atomizeru,,,
Po cemu je atomizer utjecajan na okolis koju on to opremu ima..sto ga pokrece?
 

ljesnjak

Novi član
Tu od
22 Pro 2015
Poruka
16
Ima li netko od vas napravljen poslovni plan za mjeru 6.3, zanima me koliko su vam cca troškovi po hektaru zemlje, jeste li sami rekli ili vam je konzultant računao po onim tablicama iz savjetodavne?

Potvrdu o ekonomskoj vrijednosti dobijes u savjetodavnoj i to predas sa ostalim potrebnim dokumentima..1h oko 980 e tak je kod mene kad podjelim...
 

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
Potvrdu o ekonomskoj vrijednosti dobijes u savjetodavnoj i to predas sa ostalim potrebnim dokumentima..1h oko 980 e tak je kod mene kad podjelim...

Nismo se razumjeli, pitanje se odnosi na poslovni plan, na stranicu prihoda i troškova, zanima me koliko cca troskova ide po ha zemlje?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Po cemu je atomizer utjecajan na okolis koju on to opremu ima..sto ga pokrece?

Nije bitno što ga pokreće, bitno je da je nova oprema u pitanju. A utjecajan je tako što novi brtvi bolje od starog, pa će rasipanje zaštitnih sredstava biti manje. Dajem ti primjer, za svaki novi stroj se može naći neka prednost nad starim.
Ja sam, npr. naveo kupovinu štrigla, tj. češljaste drljače.
 

ljesnjak

Novi član
Tu od
22 Pro 2015
Poruka
16
Ma sve jasno..dali je to sve provjereno i dali to prolazi jer ak neprodje odose bodovi i nista od mjere.Spominju solarno...to bi mam valjda savjetodavna sluzba trebala reci ako pitamo..mnogi ce na tome pasti..
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
POZZ Da li netko zna u mjeri 6,3 može li se kupiti polovan kombajn za žito.Negdje sam proćitao da nama ratarima nije moguća kupovina,nego samo stočarima
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ima li netko od vas napravljen poslovni plan za mjeru 6.3, zanima me koliko su vam cca troškovi po hektaru zemlje, jeste li sami rekli ili vam je konzultant računao po onim tablicama iz savjetodavne?

Individualno ovisi o tome kakav ti je poslovni plan odnosno sto sve namjeravas kupiti i za koliko novaca,,,
U mom poslovnom planu (kojeg sam sam kompletno izradio) zadnja stavka je bila kupnja zemljista od ostatka novca koji mi je preostao, cca 20.000,oo kn
Vjerujem da ce se izdvojiti i vise od toga,ovisno o ponudi; o vlastitom aranzmanu,,,


Po cemu je atomizer utjecajan na okolis koju on to opremu ima..sto ga pokrece?

Ovak to opisno izgleda u mom poslovnom planu,,,
4.Radi se o novom i modernom traktorski vučenom atomizeru sa tri rezervoara, glavni u koji služi za škropivo, pomoćni za ispiranje glavnog rezervoara (sa sustavom za unutarnje ispiranje) i rezervoarom za ispiranje ruku, pumpom visokog pritiska, dizne PROFI, fungicidne "Lechler" koje omogućavaju kvalitetnu aplikaciju sredstava, ventilator promjera 70 – 80 cm. Obzirom da se do sad prskalo leđnom motornom prskalicom koja nije imala velike mogućnosti prilagodbe a bila je i slabog učinka novim atomizerom uštedjeti će se na utrošenom vremenu, energiji, vodi i zaštitnim sredstvima što direktno pozitivno djeluje na zaštitu okoliša. Uvelike će se smanjit upotreba vode i zaštitnih sredstava za oko dok će kvalitetna pumpa i kvalitetne profi dizne uz pomoć ventilatora, koji dispergira čestice sredstva u obliku magle, sredstvo ravnomjerno rasporediti unutar cijele krošnje. Ušteda u energiji (manja potrošnja goriva) u vidu veće brzine, manjeg broja prohoda i kvalitetnije obavljene radnje u odnosu na do sad korištenu leđnu prskalicu.
 

ljesnjak

Novi član
Tu od
22 Pro 2015
Poruka
16
Ma fino je to objasnjeno i po meni prolazi utjecajno za okolis,dali to kod njih prolazi,dali je neko dobio bodove na tome?to je sve neprovjereno..mislim da forsiraje energiju iz obnovljivih izvora...vidjetcemo sta ce biti..BAR DA ONI KAZU DETALJNIJE PRIMJERE UTJECAJNE ZA OKOLIS U POLJOPRIVREDI.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,903
Kolega odi na ruralnirazvoj.hr
Pod pitanja i odgovori i čitaj...čitaj također i tekst u natječaju kao i priloge.
Sve ti piše,a da li prolazi ili ne vidjet ćeš da li ćeš proći na natječaju...
Ako su napisali nove strojeve i mehanizaciju onda valjda tako i je.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma fino je to objasnjeno i po meni prolazi utjecajno za okolis,dali to kod njih prolazi,dali je neko dobio bodove na tome?to je sve neprovjereno..mislim da forsiraje energiju iz obnovljivih izvora...vidjetcemo sta ce biti..BAR DA ONI KAZU DETALJNIJE PRIMJERE UTJECAJNE ZA OKOLIS U POLJOPRIVREDI.

Pa ja neznam treba li bas crtati sto moze proci a sto ne?
Oni su lijepo dali smjernice, citiram dio iz poslovnog plana,,,
****Da bi korisnik ostvario bodove po navedenom kriteriju, aktivnosti prikazane u poslovnom planu moraju se odnositi i na obnovljive izvore i/ili uštedu energije. Najmanje 10% a najviše 30% aktivnosti prikazanih u poslovnom planu moraju se odnositi na obnovljive izvore i/ili uštedu energije kako bi se mogli dodijeliti bodovi prema navedenom kriteriju.
Pod obnovljivim izvorima energije za ovaj natječaj podrazumijevaju se:
- kupnja i/ili ugradnja solarnih sustava isključivo na građevine (objekte) koje su namijenjene poljoprivrednoj proizvodnji i/ili preradi proizvoda iz Dodatka I Ugovora o funkcioniranju EU
- kupnja i/ili ugradnja solarnih sustava za potrebe rada mehanizacije, strojeva i opreme koja je namijenjena poljoprivrednoj proizvodnji i/ili preradi proizvoda iz Dodatka I Ugovora o funkcioniranju EU (Npr. solarni sustavi za električni pastir u stočarskoj proizvodnji, solarni sustavi za pumpu za navodnjavanje. Ukoliko je u poslovnom planu navedena aktivnost kupnje i/ili ugradnje samo solarnog sustava, vrijednost navedenog se uzima za izračun uvjeta „Najmanje 10% a najviše 30% aktivnosti prikazanih u poslovnom planu moraju se odnositi na obnovljive izvore i/ili uštedu energije“. Ukoliko su u poslovnom planu kao aktivnosti navedene kupnja električnog pastira i solarnog sustava za njegovo napajanje, kupnja pumpe za navodnjavanje i solarnog sustava za njezino pokretanje, vrijednost električnog pastira i solarnog sustava za njegovo napajanje kao i vrijednost pumpe za navodnjavanje i solarnog sustava za njezino pokretanje, uzimaju se za izračun uvjeta „Najmanje 10% a najviše 30% aktivnosti prikazanih u poslovnom planu moraju se odnositi na obnovljive izvore i/ili uštedu energije“.
- kupnja i/ili ugradnja dizalica topline isključivo za građevine (objekte) koje su namijenjene poljoprivrednoj proizvodnji i/ili preradi proizvoda iz Dodatka I Ugovora o funkcioniranju EU
- kupnja i/ili ugradnja sustava na grijanja na biomasu za potrebe grijanja građevina (objekata) koje su namijenjene poljoprivrednoj proizvodnji i/ili preradi proizvoda iz Dodatka I Ugovora o funkcioniranju EU (npr. plastenici/staklenici, objekt za proizvodnju gljiva)
Pod uštedom energije za ovaj natječaj se podrazumijeva kupnja i po potrebi ugradnja isključivo nove poljoprivredne mehanizacije, strojeva i opreme u svrhu poljoprivredne proizvodnje i/ili isključivo nove opreme u svrhu prerade proizvoda iz Dodatka I Ugovora o funkcioniranju EU.
Kada je poslovnim planom predviđena aktivnost nabava nove poljoprivredne mehanizacije, strojeva i opreme u svrhu poljoprivredne proizvodnje i/ili nove opreme u svrhu prerade proizvoda iz Dodatka I Ugovora o funkcioniranju EU čija vrijednost je ispod 10%, a iznad 30% aktivnosti prikazanih u poslovnom planu, korisnik tada ne može ostvariti bodove po navedenom kriteriju odabira br.3.
Ukoliko je u poslovnom planu naznačena kupnja više komada nove poljoprivredne mehanizacije, strojeva i opreme u svrhu poljoprivredne proizvodnje i/ili više komada nove opreme u svrhu prerade proizvoda iz Dodatka I Ugovora o funkcioniranju EU, za izračun uvjeta „Najmanje 10% a najviše 30% aktivnosti prikazanih u poslovnom planu moraju se odnositi na obnovljive izvore i/ili uštedu energije“, uzimaju se vrijednosti sve navedene poljoprivredne mehanizacije, strojeva i opreme u svrhu poljoprivredne proizvodnje i/ili nove opreme u svrhu prerade proizvoda iz Dodatka I Ugovora o funkcioniranju EU.

Da li vam prigodi u planu bez potpora prolaze 80500?

Valjda se mislilo na prihode?

U prihod spada i poticaj i potpora zajedno sa prihodima od prodaje proizvedenih proizvoda ili proizvoda proizaslih od tih proizvoda,,,
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pa jel se mogu uzeti neki strojevi ili zemlja na rate pa se to prikaže za isplatu drugog dijela ili samo gotovina igra?
 

Najnoviji postovi

Na vrh