• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo u novom zakonu pise da su oni koji prodaju na trznici oslobodjeni
http://www.zakon.hr/z/548/Zakon-o-fiskalizaciji-u-prometu-gotovinom cl 5

Samo je pitanje do kad,,,
i mi mali obveznici fiskalizacije smo bili oslobođeni fiskalizacije putem elektronickih naplatnih uređaja, samo koliko dugo?

c065.gif
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,555
Hektar zemlje 3000 eura pa ti kupuj, ljudi su ponorili.

e da je toliko hektar kod mene ja bi odma uzel deset...ali ovdje je ral 10 000 ojra...a šikara raste posvuda...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ali onda takvi kao ti ne bi imali 50 rali. Kod nas je hektar oko 10000e, tko hoce prodat, drugi bi za hektar zemljista poljoprivrednog htjeli kupit apartman na moru a drac im raste. Ima na Kordunubod 2000e/ha ali navodno ta tla nisu za nista drugo nego za ispasu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,555
ja nisam puno kupovao, većinu su odradili djedovi i pradjedovi...
prije je bila ral 10 000 maraka, bog i amen, danas se to pretočilo u eure...ono što se nalazi uz Kupu su najkvalitetnija zemljišta, i to je cijena kak sam napisal, a sve ostalo (čitaj močvara, bregi, ilovča) se može kupiti nešto povoljnije, ali pitanje je što s tim. Žabe uzgajat?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,883
poslije 27.1 što se upiše ne vrijedi....za ovaj natječaj..ali vrijedit će za onaj u 11.mjesecu pa si u kalkulator upisuj nešto pa vidi gdje ćeš izvući 200e!
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
poslije 27.1 što se upiše ne vrijedi....za ovaj natječaj..ali vrijedit će za onaj u 11.mjesecu pa si u kalkulator upisuj nešto pa vidi gdje ćeš izvući 200e!

Ne vrijedi ako nije bila već upisana kod drugog OPG-a. Ako uzme u najam zemlju koja je bila prijavljena za poticaj 2016 godine onda vrijedi.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ne vrijedi ako nije bila već upisana kod drugog OPG-a. Ako uzme u najam zemlju koja je bila prijavljena za poticaj 2016 godine onda vrijedi.

Govoris o potpori ili poticajima?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,883
Ne vrijedi ako nije bila već upisana kod drugog OPG-a. Ako uzme u najam zemlju koja je bila prijavljena za poticaj 2016 godine onda vrijedi.

Nebih se složio...to za poticaj vrijedi,ali za natječaj za mjeru 6.3.1 ne jer se smatra kao umjetno stvoren uvijet..

a ovo što DanXo piše vrijedi samo za novo osnovan OPG nakon 27.1.2017
 
Posljednje uređivanje:

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Govorim o potpori.

A tak sam ja imal, osnoval sam OPG početkom godine, prije 27.01, i imal sam svoje zemlje koje nisu nikad bile u Arkodu i to mi se upisalo kao ugar, a neke sam uzel u najam od toga sam neke upisal u svoj upisnik/arkod poslije 27.01. Ali te u najmu su bile prošle godine prijavljene za poticaj kod jednog drugog OPG-a. Uglavnom prema tome mi je napravljen izračun.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Da, stoji to o cemu pises u svom primjeru ali do 11 mjeseca, kad ce biti ponovljen natjecaj za potpore, zemljiste (pa i ono u najmu) se moze upisati i nece biti problema ako dobro izracuna ekonomsku velicinu,,,
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Ne znam, ja sam sad dal izračunati ekonomsku veličinu za ovaj natječaj i prijavit ću se. Zato sad imam knap preko 2000€, a ako ne prođem onda idem na onaj u 11. mjesecu sa svim zemljištima jer će bit upisana i moći će se koristiti za izračun.
Uglavnom ja sam tak napravil sad, rekli mi na savjetodavnoj da mogu tak i da će prema tome izračunati, tak je i bilo.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma proci ces ti i sad ne brini,,,:tongue:
treba njima ljudi koji ce odrzavati mirovinski i zdrastveni sustav,,,:(emo):
 

Najnoviji postovi

Na vrh