• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Po meni veću korist imaju zaposleni koji su već osigurani po toj osnovi,nego nezaposleni(koji će garant dobit lovu jer će skupiti i najviše bodova...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Cudi me da za nezaposlene nije omoguceno 20 bodova pa da odmah mogu podnijeti zahtjev,,,:icon_rofl:
ako se malo bolje pogleda princip bodovanja vrlo lako se dolazi do zakljucka na koga se vreba (citaj na koga se racunalo da uleti),,,
razvijenijim podrucjima poput Zagrebackog gotovo je nemoguce skupit 20 bodova, osim ako si nezaposlen ili si nezaposlen bio pri otvaranju opg-a,,,
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Evo ja imam 31 bod iz zagrebacke zupanije! Mislim podnijeti zahtijev. Ali me zanima kak je netko sad gore napisao da cu morat placat porez ako dobijem te novce???
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mislis prijaviti nekog kao nezaposlenog clana pa stoga i imas toliki broj bodova, naravno ako govorimo o mjeri 6.3.1,,,

A sto se tice poreza, pogledaj samo u poslovnom planu koliki su ti prikazani prihodi za 2017 i za 2018 godinu pojedinacno i sve ce ti biti jasnije,,,
Ako si preko 80500,oo kn ides u RPO i placat ces porez,,,
 

jugop

Član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
68
Evo ja imama 31 bod iz zagrebacke zupanije! Mislim podnijeti zahtijev. Ali me zanima kak je netko sad gore napisao da cu morat placat porez ako dobijem te novce???

Ako ti je OPG otvoren posle 01.11.2010 s tom potporom ulaziš u Registar poreznih obveznika i plaćaš doprinose za mirovinsko zdravstveno,a ukolikoti je OPG
otvoren prije navedenog datuma ulaziš samo u Registar poreznih obveznika i
možeš plaćati paušalno cca 12.000,00 kuna godišnje,a doprinose možeš samo na
dragovoljni zahtijev.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Morao je prijaviti člana do 27.1 inače nebude priznato zbog umjetno stvorenih uvijeta...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Ako ti je OPG otvoren posle 01.11.2010 s tom potporom ulaziš u Registar poreznih obveznika i plaćaš doprinose za mirovinsko zdravstveno,a ukolikoti je OPG
otvoren prije navedenog datuma ulaziš samo u Registar poreznih obveznika i
možeš plaćati paušalno cca 12.000,00 kuna godišnje,a doprinose možeš samo na
dragovoljni zahtijev.

12k kn je porezna osnovica a paušalni godšnji porez je 1530kn za tu svotu!
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Pa mislim meni to gospodin iz savjetodavne nije rekao. Rekao je da nema nikakvog poreza nego u onoj mjeri za 50000 eura. Gdje to tocno pise???
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Znaci radi se o mjeri 6.3.1 za male poljoprivrednike. Jer je meni vrijednost do 8000 e

Mislim super.
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
ako nemaš 80500kn nemaš poreza...ratu ti uplate od 55 tisuca + poticaj + prodana roba,ako si jos uvijek ispod 80500 nemoraš u paušaliste!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
ako nemaš 80500kn nemaš poreza...ratu ti uplate od 55 tisuca + poticaj + prodana roba,ako si jos uvijek ispod 80500 nemoraš u paušaliste!

To vidi u poslovnom planu kao sto sam naveo za prve dvije godine ulaganja jer su tad najveci prihodi,,,
jer ako su prihodi prikazani da prelaze 80500,oo kn a on nebude prikazao prodaju proizvoda mislim da mu kontrola ne gine,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mislim to nije fer. Meni ce prelaziti poticaj i ruralni 80000

azram, daj mi molim te reci kako bi ti ulovio odbjeglog konja i stavio ga da ore?
tako da mu pokazes plug ili da mu ponudis jelo?

c065.gif
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Nema kod nas u hr da nešto dobiješ a da nemoraš dati..po meni je to fer barem u ovom slučaju..nije 15k eura mali novac.
 

Najnoviji postovi

Na vrh