• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

zoran1506

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
41
Dali to znaci da ako imam nezaposlenog člana da i on moze podnjeti zahtjev iako sam ja nositelj ?[/QUOTE]

Mislim da da..
Al kad sam pitao knjigovođu za novog člana koja su davanja odustao sam.kaze minumalna placa plus zdrav.i mirov.( oko 3800kn sve zajedno)..
Nema šanse...
 

ljesnjak

Novi član
Tu od
22 Pro 2015
Poruka
16
Ne moras ici kod knjigovodje da upises clana..clanovi ti mogu biti svi ukucani.Ja imam dva clana i nemam nikakvih placanja za njih ,a ni za sebe.
 

ljesnjak

Novi član
Tu od
22 Pro 2015
Poruka
16
Ne moras ici kod knjigovodje da upises clana..clanovi ti mogu biti svi ukucani.Ja imam dva clana i nemam nikakvih placanja za njih ,a ni za sebe
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mogu biti svi ukućani članovi ali za nezaposlene moraš plaćat doprinose.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne moraš plaću isplaćivat. Ako su prihodi OPG-a ispod 85000 ili 82500kn ( ne mogu nikada zapamtit) i OPG onda nije u poreznom sustavu, nezaposlene osobe plaćaju samo doprinose, nešto ispod 600kn mjesečno.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma nista se ne mora (osim umrijeti) ali ako naiđe ili kad naiđe kontrola onda ce tek biti pusiona,,,

Svi koji idu na skupljanje bodova kroz nezaposlene kroz dvije godine sav ce iznos poticaja isplatiti samo na placu i doprinose,,,
Najbitnije je sto taj zaposlenik "mora" biti prijavljen najmanje 5 godina,,,
E sad koliko je to isplativo neka svatko sam prosudi,,,

113.000,oo kn je zaista primamljiva cifra i to je jedino sto mnogi vide, ali,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kazu da svaka medalja ima lice i nalicje,,,

c065.gif
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ne moraš plaću isplaćivat. Ako su prihodi OPG-a ispod 85000 ili 82500kn ( ne mogu nikada zapamtit) i OPG onda nije u poreznom sustavu, nezaposlene osobe plaćaju samo doprinose, nešto ispod 600kn mjesečno.

Prihod samo od potpore u prvoj godini iznosi najmanje 56 i kusur tisuca kn,,,
u poslovnom planu se također morao napraviti plan vlastitih prihoda kao i plan odrzivosti, ako to izostane mislis li da nece uslijediti kontrola?
mislis ili mislite li da ce netko dati lovu a da nista za nju ne ocekuje?
ta nijesu oni vesla sisali, kravatasi su to i naci ce oni nacina da provedi sve sto su zamislili,,,
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Pisao sam već o tome.
Kako je mjera 6.1 za jednu skupinu osmišljena,tako je i 6.3 za drugu skupinu...
Bio kod konzultanata,rekao je da je 80% prijava sa bodovima između 20 i 25, a tko je nezaposlen ili ima nezaposlenog člana 99% da će dobiti lovu,kao i oni iz brdskog područja i otoka..
Naravno kako je kolega Bobić napisao,vrati se to državi kroz doprinose,samo mnogi to ne kuže..
 

zoran1506

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
41
Ne moraš plaću isplaćivat. Ako su prihodi OPG-a ispod 85000 ili 82500kn ( ne mogu nikada zapamtit) i OPG onda nije u poreznom sustavu, nezaposlene osobe plaćaju samo doprinose, nešto ispod 600kn mjesečno.

A ako si u sustavu Pdv-a.
Kazu mi da moraš..knjigovođa?
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Oprostite ako je banalno pitanje, pročitao sam unazad 10-ak stranica ali nisam vidio nešto u vezi toga - rekli su mi za predavanje poslovnog plana razlika u navedenoj cijeni u poslovnom planu i stvarnoj cijeni mehanizacije ne smije biti veća od 10%. Ja znam okvirno što mi treba, ali čekam sajam da odlučim od kog proizvođača i po povoljnijoj cijeni da uzmem. Sad tu postoji mogućnost da razlika bude više od 10%. Ako se uzme nešto skuplje ( cijena viša od 10%), da li će biti problem - tj. da li se na veću cijenu odnosi ovih 10%? Da li onda bolje okvirno navesti neku što nižu cijenu ili čak cijenovnu klasu nižeg proizvoda i onda ako bude skuplje nije problem?
U suštini ja u investicije idem bez obzira na mjeru 6.3 ali ako već mogu ovom mjerom poboljšati svoje poslovanje.. još bolje.
Unaprijed hvala na odgovoru..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A ako si u sustavu Pdv-a.
Kazu mi da moraš..knjigovođa?

@zoran1506 Hele u onom postu ne govori o ulasku u sustav pdv-a vec o RPO registru poreznih obveznika a to su dva razlicita pojma,,,
ako si u sustavu pdv-a moras imati knjigovođu,,,

Oprostite ako je banalno pitanje, pročitao sam unazad 10-ak stranica ali nisam vidio nešto u vezi toga - rekli su mi za predavanje poslovnog plana razlika u navedenoj cijeni u poslovnom planu i stvarnoj cijeni mehanizacije ne smije biti veća od 10%. Ja znam okvirno što mi treba, ali čekam sajam da odlučim od kog proizvođača i po povoljnijoj cijeni da uzmem. Sad tu postoji mogućnost da razlika bude više od 10%. Ako se uzme nešto skuplje ( cijena viša od 10%), da li će biti problem - tj. da li se na veću cijenu odnosi ovih 10%? Da li onda bolje okvirno navesti neku što nižu cijenu ili čak cijenovnu klasu nižeg proizvoda i onda ako bude skuplje nije problem?
U suštini ja u investicije idem bez obzira na mjeru 6.3 ali ako već mogu ovom mjerom poboljšati svoje poslovanje.. još bolje.
Unaprijed hvala na odgovoru..

Oni su se na neki nacin morali ograditi pa su stoga i propisali da odstupanja nesmiju biti veca od + - 10% sto je razumljivo,,,
Bilo je receno da nece stvarati problem ukoliko roba bude skuplja nego je navedeno i ukoliko se ispostuje sve aktivnosti prikazane u poslovnom planu,,,
Problem bi mogao nastati ukoliko neki od strojeva idu pod pozitivan utjecaj na okolis dok druge necete prikazati kako nebi probili onih 30% jer administracija ce atomatizmom pribrajati sve prikljucke pod tu kategoriju i tu bi, za ocekivati je, moglo mnogo projekata pasti,,,
I sam imam slican problem iako se radi o samo jednom prikljucku jer mu je cijena za 25% iznad onih 30% dozvoljenih za pozitivni utjecaj na okolis,,,
kad bih napisao pravu cijenu ode mi onih 5 bodova u vjetar i onda nemam dovoljno za prijavu i projekat pada u startu,,,

No uvejrenja sam da ukoliko postoji interes da se sto vise novaca povuce iz europe da ce se morati malo olabaviti sa prohtjevima i sitnicama,,,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
ajmo, svi po 15 000 ojra...navali narodeee...vrti se na tv-u i svim radijima...

al se ne vrti da moraš u RPO, i da moraš skraćeno knjigovodstvo voditi/plaćati,
i porez na dohodak paušalno...i doprinose...
evo, moj lega svježi (čitaj mladi) poljoprivrednik dobio tu lovicu, i sad jedino mora dat 1600 kuna mjesečno za doprinose i porez (19 200 godišnje) i 4000 knjigovođi za vođenje knjiga...i tak negde 5 let otprilike (računaju oni i više)!
upao je u razred od (pazi Hele vamo) 80500 kn do 143 000 i u obavezi je voditi skraćeno knjigovodstvo, a od 1.7. ga kvači i fiskalizacija ako hoće svoje proizvode mijenjati za keš...
i tak 5 let!!!
znači, za dobivenih 113 000 bude isplatil 116 000 i delal fiskalizaciju i vraćal jedno 10 000 ojra kredita i drhtal od svake inspekcion štikle.
jes da bude na tri hektara pobral strašan poticaj i u konačnici dobil 5 let staža, ali kao što ja nisam nabrojal SVE troškove, tako nisam nabrojal ni SVE benefite...
ali, zar još ima naivnih koji misle da evropa dijeli novce BESPOVRATNO?
joooj ljudi...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
No nije kod svih tako,,,
kod mene ce se promjeniti samo stavka za porez kojeg ionako placam u pausalnom iznosu kroz obrt, fiskalizaciju ionako vec radim, itd. itd,,,,
Kod doprinosa mi se nece nista mijenjati i ja trenutno ne vidim razloga zasto ne,,,
Meni ce ovo biti samo odskocna daska dok za druge nisam siguran,,,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
dobro, priznam tvoje Bobić...
al gledam iz svog kuta (i kuta 95% malih koji idu na 6.3.) i nikak to ne mogu uklopit u sadašnji obrazac svojeg poslovanja.
Nit mi miriši kredit, nit mi miriši plaćat doprinose, nit mi miriši vodit knjigovodstvo,
ali nije ni čudo kad već dvadeset i neku godinu delam bez tih pizdarija...
...teško je starog konja redu naučit...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Sve to stoji ali ako hoću konkretno ja sam povećat proizvodnju, morao bih biti paušalac ili u sustavu, osim ako nebih lagao. Tako da mi je bolje pokupit pare, proširit proizvodnju i :icon_butt:

Mislim ako se neću sad okušati kada ću? Kada prođu natječaji?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
ajmo, svi po 15 000 ojra...navali narodeee...vrti se na tv-u i svim radijima...

al se ne vrti da moraš u RPO, i da moraš skraćeno knjigovodstvo voditi/plaćati,
i porez na dohodak paušalno...i doprinose...
evo, moj lega svježi (čitaj mladi) poljoprivrednik dobio tu lovicu, i sad jedino mora dat 1600 kuna mjesečno za doprinose i porez (19 200 godišnje) i 4000 knjigovođi za vođenje knjiga...i tak negde 5 let otprilike (računaju oni i više)!
upao je u razred od (pazi Hele vamo) 80500 kn do 143 000 i u obavezi je voditi skraćeno knjigovodstvo, a od 1.7. ga kvači i fiskalizacija ako hoće svoje proizvode mijenjati za keš...
i tak 5 let!!!
znači, za dobivenih 113 000 bude isplatil 116 000 i delal fiskalizaciju i vraćal jedno 10 000 ojra kredita i drhtal od svake inspekcion štikle.
jes da bude na tri hektara pobral strašan poticaj i u konačnici dobil 5 let staža, ali kao što ja nisam nabrojal SVE troškove, tako nisam nabrojal ni SVE benefite...
ali, zar još ima naivnih koji misle da evropa dijeli novce BESPOVRATNO?
joooj ljudi...


Đabe ti se trudit to ovdje objašnavat :D

Ispada da teraš druge , kako bi ti imao veće šanse HAH..

jbg, nema smisla nekom govorit kako to će vratit , jer i smisao je da vratiš pa onda tjt :D
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
ma ja prije svega volim sagledati činjenice, i ovdje ih napišem da drugi koji to ne mogu sami zbrojit znaju da postoji i druga strana medalje.
svatko sam odlučuje, za mnoge koji čitaju ovu temu ja sam idiot, ali znajte svi da NITKO od svih Vas u mojim očima nije idiot.
Svi želimo nekamo naprijed iz ovog gliba u kojem se valjamo i svatko ima svoj način da bude svoj gazda.
Nit kome zamjeram, nit sam ljubomoran, nit ne eliminiram konkurenciju da bi meni više ostalo, jednostavno sam takav da me nije sram reć što mislim.
Poljoprivreda mi je jedini izvor prihoda, ujedno i način života, jer volim to što radim.
Kome mogu pomoć ja pomognem, ako ne mogu pomoć neću nit odmagat...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@code, ovo je forum i mjesto gdje se iznose misljenja ne vidim zasto se nekog nebi upozorilo na to sto iza kojeg grma vreba,,,
Neki mozda nisu u mogucnosti pojmiti sto sve za sobom vuce ova radnja, mislim na prijavu na natjecaj,,,
U svakom slucaju stotinu nas je pametnije nego jedan pojedinac ma koliko mislio da zna,,,

Tko zna mozda iznenade i nas koji smo u neke stvari sigurni,,,
zato ne vidim nista lose u tome da se pise kontra svih,,,
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh