• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Pa svi ti priključci imaju svoju pločicu na kojoj pišu podatci. E sad najbolje naći neku firmu koja prodaje takve strojeve i pitati njih da ti nešto takvo nabave i izdaju račun.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Kupiš,napišeš ugovor,ovjeriš kod bilježnika i amen..Doći će vjerovatno i kontrole,ako ima para za 1300 projekata valjda to mogu iskontrolirati na terenu,na tebi je da napraviš sve po PS-u da nemoraš vratiti lovu..
Imaš na ruralnirazvoj.hr powerpoint prezentacija sa radionica pa i piše što i kako je prihvatljivo..
Uostalom valjda će ti konzultant objasniti kako i šta..
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ali Tomislave po tko zna koji puta pokusavam objasniti da svaki onaj tko je u sustavu pdv-a mora razmisljati malo drugacije od vecine proizvođaca,,,
Ajmo ukratko, lijepo si pobrojao troskove pausalca koji recimo priblizno iznose 12.000,oo kn za doprinose i neka bude 3.000,oo za porez sto je na godisnjoj razini cca 15.000,oo kn obaveza,,,
Ajd'mo sad pogledati samo razliku u cijeni između pausalca i nekoga koji moze zaracunati 25% pdv-a
Uzmimo za primjer moju proizvodnju ljesnjaka sa jedinice povrsine od 1ha.
sto je moramo priznati stvarno mala povrsina i od nje se nemoze zivjeti,,,
Dakle prinosi koje ja ocekujem bi se trebali kretati prosjecno oko 75.000,oo kn godisnje, da sam u sustavu pdv-a razlika u cijeni bi bila 18.750,oo kn
Necu ovom prilikom ulaziti u troskove ali necu ulaziti niti u kupnju novih strojeva, jednom rijecju kad si u sustavu poreza na dodanu vrijednost moras na drugaciji nacin promisljati, ono sto sam naveo na samom pocetku posta,,,
Problem se stvara u tome sto ljudi vide samo onu stranu na kojoj moraju vise davati a prihodovnu stranu nitko ne gleda,,,

Citiraš me i na kraju kažeš što i ja a to je bolje biti van sustava pdv-a dok god se može .
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Jednostavno rečeno pdv nije prihod.

Istina, ali ima nesto i u rashodovnoj strani vjeruj mi,,,:wink:

Citiraš me i na kraju kažeš što i ja a to je bolje biti van sustava pdv-a dok god se može .

To nisam nigdje napisao,,,
ali ono sto sam napisao je da nije svima bolje biti u sustavu pdv-a ali i da nema znacajnijeg napretka bez ulaska u sustav,,,
Pod napredak mislim na modernizaciju i okrupnjavanje posjeda,,,

Ali ovo je tema o potporama a mi zaglibili o sustavu poreza na dodanu vrijednost,,,
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
koliko su moja saznanja ako kupujes nesto od nekoga nemoras novce prebacivati s racuna na racun vec mozes slobodno dignuti lovu i covijeku u gotovini isplatiti te napraviti kod javnog biljeznika da si kupio taj stroj za tolko i tolko novaca
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
koliko su moja saznanja ako kupujes nesto od nekoga nemoras novce prebacivati s racuna na racun vec mozes slobodno dignuti lovu i covijeku u gotovini isplatiti te napraviti kod javnog biljeznika da si kupio taj stroj za tolko i tolko novaca

je to sam čuo i ja baš na nekoj prezentaciji mjere 6,3,ali gledajući na intrnetu video sa radionice te mjere najbolje preko računa.Svako govori drugačije,ali najsigurnije kupi,plati preko računa :(handshake): i svi sigurni
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kad sam ja bio na predavanju predavaci su jasno dali do znanja da mora postojati pisani trag novca,,,
Neznam dal' je vrijedno toga da radi jedne sitnice morate vratiti kompletan iznos potpore,,,
Zasto uopce dovoditi u sumnju postene namjere ako su zaista postene,,,
c065.gif
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
Ali ovo je tema o potporama a mi zaglibili o sustavu poreza na dodanu vrijednost,,,


Bilo tko da ide na natječaje za mjere ruralnog razvja mora prije toga prostudirati politiku poreza i doprinosa, sve ostalo su (kao što se vidi iz priložene teme) poluinformacije, dezinformacije, rekla-kazala navlakuše.
...al tečaj za to nije obavezan...:x:

zanima me da li postoji statistika o postotku koji mora vratiti novce jer su nešto zeznuli u izvedbi?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
o tome se očito šuti, isto ko što šute i ovdje ljudi koji su predali zahtjeve na moje pitanje koliko su bodova skupili. čak su se dvoje javili
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma rekao bih ja bodove ali kad ne znam točno
mislim negdje da je 38

samko mislim da smo i kod istog konzultanta u Lov. da ga sad ne reklamiram
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
o tome se očito šuti, isto ko što šute i ovdje ljudi koji su predali zahtjeve na moje pitanje koliko su bodova skupili. čak su se dvoje javili

samko, kad jednom prođes na natjecaju ova tema te sve manje zanima i okreces se onome sto slijedi kako bi ispunio zacrtane ciljeve,,,
Broj bodova mislim da je, ajmo reci "manje" bitan buduci da svi nismo u ravnopravnom polozaju, za mjeru 6.3.1 tko skupi vise od 20 je sretan covijek (sorry ali nisam pratio za koju si ti mjeru postavio pitanje a neda mi se sad trazit po postovima),,,
Mislim da sam to vec napisao imam skupljenih 22 boda ukoliko me ne bace u kategoriju razvijenosti prema mjestu stanovanja jer tada padam na 20 bodova, govorim o mjeri 6.3.1
Svaki zahtjev je individualan kao i plan investiranja tako da tu prepisivanje bas i nema nekog prevelikog smisla,,,
Darijusu nisam odgovarao jer nemam namjeru a niti si mogu dozvoliti povrat sredstava,,,
Moj poslovni plan odnosno plan investiranja se mora ispuniti po ps-u ili nikako jer ja ne trebam novac da bi isao na more ili ga potrosio na bilo koji drugi luksuz vec ce sluziti iskljucivo za namjenu koja je opisana u poslovnom planu,,,
Vjerujem da ce kod mene, kao i kod mnogo njih drugih, doci do odstupanja u cijeni ali zato cu nastojati ostati u zacrtanim gabaritima i visak novca usmjeriti prema planu investiranja gdje ima prostora a ukoliko ce nesto kostati vise nego je planirano za sad u rezervi imam vise novaca nego je planirano za dokapitalizaciju,,,
Zavrsetak investiranja kod mene je predviđen u dvije kalendarske godine bas radi prihodovne strane, no jos uvijek ima prostora i da se skrati ali i da se poveca ukoliko sastrane uprihodujem i vise nego je planirano,,,:wink:
Dakle blago receno ako prođem na natjecaju mjesta za uzmicanje nema,,,

c085.gif
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
ŠTO se smatra pod novi stroj,priključak traktora ili traktor .Da li se tu dobiju kakvi bodovi ako odlučim kupiti traktorsku prskalicu novu u vrijednosti 10000kn,pitam za mjeru 6.3
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Bilo tko da ide na natječaje za mjere ruralnog razvja mora prije toga prostudirati politiku poreza i doprinosa, sve ostalo su (kao što se vidi iz priložene teme) poluinformacije, dezinformacije, rekla-kazala navlakuše.
...al tečaj za to nije obavezan...:x:

zanima me da li postoji statistika o postotku koji mora vratiti novce jer su nešto zeznuli u izvedbi?

vidiš mene nebrine da ću ja zeznut,jer znam da ću pazit ,ali meme brine što ako administracija pogriješi i onda ide preko mojih leđa ,a nisam kriv....to vrijedi za sve nas:icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes:
 

zoran1506

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
41
Vjerojatno zbog poboljsanja ekološke komponente..
5 bodova...
Takve stvari ce većina stavljati u poslovni plan..
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Vjerojatno zbog poboljsanja ekološke komponente..
5 bodova...
Takve stvari ce većina stavljati u poslovni plan..

kod mene je isto za mjeru 6,3 28 bodova bez ekološkog utjecaja ,da njega dodam bit će 33,al ne želim ,ostat ću na tih 28,pa šta Bog da:icon_e_wink:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
ŠTO se smatra pod novi stroj,priključak traktora ili traktor .Da li se tu dobiju kakvi bodovi ako odlučim kupiti traktorsku prskalicu novu u vrijednosti 10000kn,pitam za mjeru 6.3

A koji to novi traktor mozes kupiti za cijenu do 30% od ukupnog iznosa potpore?
10.000,oo kn ti je pak ispod 10% iznosa potpore sto je nedovoljno da bi se ostvarili bodovi,,,
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
A koji to novi traktor mozes kupiti za cijenu do 30% od ukupnog iznosa potpore?
10.000,oo kn ti je pak ispod 10% iznosa potpore sto je nedovoljno da bi se ostvarili bodovi,,,

općenito sam pitao nekakav traktorski priključak,ja bih prskalicu u vrijednosti 10000 do 13000kn,
 

Najnoviji postovi

Na vrh