• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
(1) Agencija za plaćanja će odlukom o povratu sredstava od korisnika zahtijevati povrat isplaćenih sredstava ako:

a) se utvrdi administrativna pogreška učinjena od strane Agencije za plaćanja, odlukom o povratu sredstava od korisnika će se zatražiti povrat tog iznosa,

Da li je netko pročitao ovo i šta misli o tome-piše u pravilniku.Znači ja ću napraviti sa svoje strane sve uredno,a neko može zeznut nešto u agenciji i eto sr...a.Piše da se onda novci moraju vratiti u roku 30 dana, ako ne onda idu sudskim.Otkud neko može sam tako vratit novce.Oovome sam nešto slušao na televiziji kako mi korisnici nismo zaštićeni,ako neko sa strane agencije ne napravi dobro ide po našim leđima.
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma lopovluk biće ono ko Slovencima kad su morali vraćat.
Papire zeznu i eto ga.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A tko kaze da se u projekat mora krenuti bas odmah?
Uredno pricekas 3 mjeseca od odluke pa onda krenes sa realizacijom,,,
Ionako svaki od nas mora na neki nacin imati obezbijeđeno cca 60.000,oo kn vlastitih sredstava da bi zavrsio projekat,,,
Koliko vidim dosta njih toga nije svjesna i onda kad budu morali vratiti i prvu polovicu novaca onda ce svi biti krivi samo ne oni,,,
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
A dobro ima načina da se završi projekt, mislim da se tu i država trebala malo zauzeti i omogućiti neku vrstu pozajmice da to lakše ide, a ne ovako na milost i nemilost trgovcima i proizvođačima.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A tko kaze da se u projekat mora krenuti bas odmah?
Uredno pricekas 3 mjeseca od odluke pa onda krenes sa realizacijom,,,
Ionako svaki od nas mora na neki nacin imati obezbijeđeno cca 60.000,oo kn vlastitih sredstava da bi zavrsio projekat,,,
Koliko vidim dosta njih toga nije svjesna i onda kad budu morali vratiti i prvu polovicu novaca onda ce svi biti krivi samo ne oni,,,

Jel to za mjeru 6.3 ? Ne kužim to sad, dobiješ 15000 eura kupiš recimo za to traktor i završen projekt, kakvih sad 60.000 kuna, gdje da mali poljoprivrednik nađe samo tako tu lovu.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Jel to za mjeru 6.3 ? Ne kužim to sad, dobiješ 15000 eura kupiš recimo za to traktor i završen projekt, kakvih sad 60.000 kuna, gdje da mali poljoprivrednik nađe samo tako tu lovu.

U mjeri 6.3. dobije se polovica novaca, a ostatak kada kupiš taj traktor. U mjeri 6.1. se dobije 80% ostatk isto po dovršetku projekta.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
U mjeri 6.3. dobije se polovica novaca, a ostatak kada kupiš taj traktor. U mjeri 6.1. se dobije 80% ostatk isto po dovršetku projekta.

Ne kužim logiku, jel bu netko pričekal da mu platim drugu polovicu traktora dok dobijem lovu, kakva su iskustva?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Jel to za mjeru 6.3 ? Ne kužim to sad, dobiješ 15000 eura kupiš recimo za to traktor i završen projekt, kakvih sad 60.000 kuna, gdje da mali poljoprivrednik nađe samo tako tu lovu.

Ljudi skroz ste neinformirani.Dobijete pola novaca od 15000 eura i imate 3 godine da realizirate projekt i onda predate zahtjev za ostalih pola novaca u suprotnom vraćate onih 75000 eura i ne vjerujem da je bez kamata,ipak ste vi te novce držali kod sebe 3 godine i obrtali ih pa ruku na srce u redu je da platite kamate.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ne kužim logiku, jel bu netko pričekal da mu platim drugu polovicu traktora dok dobijem lovu, kakva su iskustva?

Bi te on pričekal ali tebi treba račun da je traktor plaćen. Jedino da se dogovoriš da ti pozajmi.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
I mjeri 6.1. je kamata 12% kada nešto ne ispoštujete i morate vratiti novce.Nitko o tome ne govori i ne spominje.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ljudi skroz ste neinformirani.Dobijete pola novaca od 15000 eura i imate 3 godine da realizirate projekt i onda predate zahtjev za ostalih pola novaca u suprotnom vraćate onih 75000 eura i ne vjerujem da je bez kamata,ipak ste vi te novce držali kod sebe 3 godine i obrtali ih pa ruku na srce u redu je da platite kamate.

Pa ok, ja pitam jel se može negdje dogovorit da se kupi recimo traktor da se pola plati odmah, a pola kad ovi daju drugi dio novca, puno nas ne može samo tak stvorit 60.000 kuna. Bitno je kupit, dati račune, oni daju drugi dio i ja platim tome nekome, valjda ima netko interes.

Bi te on pričekal ali tebi treba račun da je traktor plaćen. Jedino da se dogovoriš da ti pozajmi.

Pa izda mi račun, valja ima neki način, a jel koja banka pokriva tj daje kredit za te projekte koji su prošli?
 
Posljednje uređivanje:

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Da bi ti netko izdao račun moraš imati trag novca ,odnosno taj račun mora biti i plaćen,drugo je predračun odnosno ponuda a to se za isplatu drugog dijela potpore ne priznaje.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ako netko nema svoje novce za drugu polovicu projekta i nema sponzore mislim da je kredit jedina opcija
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ako netko nema svoje novce za drugu polovicu projekta i nema sponzore mislim da je kredit jedina opcija

A ništa onda u banku ak prođe s papirom valjda budu dali lovu uz neku kamatu, jel mora u kunu biti projekt il ga mogu umanjit za tu kamatu banci.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
tako je , novac za kupovinu bilo čega iz poslovnog plana , mora biti isplaćen sa žiro računa OPG-a, inače ti ne priznaju transakciju
plaćanje gotovinom se također ne priznaje, nego samo bankovna transakcija, sa računa na račun prodavatelja
što može biti problema kod kupovine polovnih strojeva
pošto porezna od 01.01.2017. svima puše za vratom
što znači da sa svog računa moraš uplatiti cjelokupan iznos trženog
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ne možeš umanjiti za kamatu,fond ti ne financira kamatu.To je trošak koji moraš preuzeti i što prije realiziraš projekt prije budeš dobio novce i brže vratio kredit.Da bi ti ona polovica bila dijelom garancija za kredit ti dio tih novac moraš dati njima do povrata kredita a kako češ to napraviti kada ti svi novci trebaju za projekt.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ne možeš umanjiti za kamatu,fond ti ne financira kamatu.To je trošak koji moraš preuzeti i što prije realiziraš projekt prije budeš dobio novce i brže vratio kredit.Da bi ti ona polovica bila dijelom garancija za kredit ti dio tih novac moraš dati njima do povrata kredita a kako češ to napraviti kada ti svi novci trebaju za projekt.

Ma tu je netko definitivno lud, pa jel nije interes bankama i trgovcima da zarade i državi da se ti novci iskoriste, valjda postoji neki način. Pa jel nijedna banka nije ušla u kreditiranje ruralnog razvoja?

i da projekat mora biti više od 50.000,00
manje ne može

Čega 50.000 ?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
puno njih će uzeti kredite po "povoljnim" kamatama, i krpati kraj s krajem za otplatu
i ona dođu doprinosi 2.000,00 kn i + , jer moraš u PDV, a sada svi računaju 500 ak kn za doprinose, niko ne razmišlja da se mora ići u sustav PDV-a
 

Najnoviji postovi

Na vrh