• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
U izračun ti ide ta zemlja naravno jer je u tvom OPGu,ali upis je bio nakon 27.1 i to ti je umjetno stvoren uvijet...pazi da ti kakva kontrola nebude shebala to...meni ni iz džepa ni u džep,i svakako se nadam da će što više malih izvući tu lovu...

Ps. savjetodavna ti je jedno,a prijava na natječaj je drugo...kontrole će biti,pa šteta da ne prođeš zbog takvih stvari..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Hahahaha... velis sve ce dati samo da duplo vratim XD


Ja to nisam reko ali da imaju neki skriveni interes to sigurno,,,
gledam kod nas na radiju oglasavaju te potpore pa vise ni sam nisam siguran jesam li nesto propustio u mojoj kalkulaciji,,,
nece me valjda iznenaditi, sunac im garavi,,,

ti si stavio neku racunicu na papir?
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
U izračun ti ide ta zemlja naravno jer je u tvom OPGu,ali upis je bio nakon 27.1 i to ti je umjetno stvoren uvijet...pazi da ti kakva kontrola nebude shebala to...meni ni iz džepa ni u džep,i svakako se nadam da će što više malih izvući tu lovu...

Ps. savjetodavna ti je jedno,a prijava na natječaj je drugo...kontrole će biti,pa šteta da ne prođeš zbog takvih stvari..


A gle, novi sam u tome i radil sam onak kak su mi rekli u agenciji i u savjetodavnoj. Ako dođe kontrola nije problem, ja te zemlje imam i imam plan što ću na njima raditi. Ja ću to napraviti sa ili bez njihove potpore.


Ja to nisam reko ali da imaju neki skriveni interes to sigurno,,,
gledam kod nas na radiju oglasavaju te potpore pa vise ni sam nisam siguran jesam li nesto propustio u mojoj kalkulaciji,,,
nece me valjda iznenaditi, sunac im garavi,,,

ti si stavio neku racunicu na papir?


E sad ne znam što me pitaš točno, ako misliš računicu na što ću potrošiti te pare ako ih dobijem to jesam, to njihovo neće biti niti dovoljno.

Ako misliš na to dali ću zbog toga ući u plaćanje poreza to nisam baš računal. računam da će mi pola isplatiti ove godine, a pola druge pa nebi smjelo ići u poreznu obvezu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ako misliš na to dali ću zbog toga ući u plaćanje poreza to nisam baš računal. računam da će mi pola isplatiti ove godine, a pola druge pa nebi smjelo ići u poreznu obvezu.

Hmmm,,,
ja nz jesam li ja to sebi krivo obracunao :icon_e_sad: ili :icon_scratch:

ajd ako imas kod sebe poslovni plan pokusaj mi procitati projekciju poslovnog plana pod RDG ili Financijski tok / neto primici,,,
posebno me interesira druga godina ulaganja,,,
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Nemam poslovni plan kod sebe, to cu sad koji dan pokupiti od kolege koji mi to radi pa cu i ja vidjeti tocno sve.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ja jučer (u zadnji čas) poslao zadnji papir za mjeru 6.1.1. pa kako Bog da...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Vidjet ćemo... :) Šanse su velike,jer ispada da nema tko sudjelovati u ovoj mjeri,mladi poljoprivrednici ili imaju premala gospodarstva,ili prevelika,ili su predugo nositelji. Ako i ne prođem,popušio sam 5000kn,ali trošili smo i na veće gluposti,a dokumentacija u većoj mjeri ostaje za druge natječaje,a usput sam riješio neke stvari koje sam dugo odlagao...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pa konzultantu se plaća 4 soma +PDV kad je gotova prijava na natječaj, i 4% od dobivenih novaca,ako se dobiju. Nema jeftinije od toga,ako hoćeš da je sve gotovo u par dana i ne trebaš nikuda ići,a i svi troškovi se mogu pisati u programu...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
zanimljivo

ja sam drukčiji ugovor potpisao, 2 soma € nakon prolaza

,a bila je i verzija 5000 kuna s opcijom povrata u slučaju negativnog ishoda

očito je to od mjesta do mjesta, s time da sam ja krenuo s time u prošloj godini


ali ako prođeš nije uopće bitno, tako da sretno :icon_thumright:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Kod nas razvojna agencija naplaćiva samo ovih 4 % ako prođeš, a VIDRA naplaćuje isto tak neš od početka...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
zanimljivo

ja sam drukčiji ugovor potpisao, 2 soma € nakon prolaza

,a bila je i verzija 5000 kuna s opcijom povrata u slučaju negativnog ishoda

očito je to od mjesta do mjesta, s time da sam ja krenuo s time u prošloj godini


ali ako prođeš nije uopće bitno, tako da sretno :icon_thumright:

Isto za 50 000e? Sretno i tebi!

Ja se nisam raspitivao okolo,čuo sam razne priče,čak i da neki to rade za 2000kn,al rođak koji se zajedno sa mnom prijavio je nešto njuškao oko cijena,većinom je sve tu negdje... A možda je i viša cijena jer su rokovi bili pri kraju,mada,kako sam rekao,nema neke navale. Nije to ni puno s obzirom da ima dosta posla,i da ja nisam morao skoro ništa,tek dvaput u grad.

Antonio- hm,ako pogledaš,oni bi to morali raditi za đaba,kog vraga ih plaćamo?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Pa u početku su neć naplaćivali ako se ne varam...
Stari je radio u Vidri, poplaćao je, no nismo prošli, 4.1 je mjera bila...
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Podigli su za mjeru 6.3.1. na 16 860 eura. čitaj bolje:icon_fU:[/QUOPodsjetimo, potpora predviđena prvim natječajem za operaciju 6.3.1. iznosi ukupno 16.860.000 eura u kunskoj protuvrijednosti, što omogućava financiranje svih projekata malih poljoprivrednika koji su ispunili kriterije Pravilnika i Natječaja. Svakom poljoprivredniku odobrava se fiksna potpora u iznosu od 15.000 eura u kunskoj protuvrijednosti – odnosno financira im se 100% ukupno prihvatljivih troškova projekta.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
IZMJENA NATJEČAJA - Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju
Klasa: 440-12/14-01-01-01/0001

Urbroj: 343-0100/01-15-030 (205)

Na temelju članka 20. stavka 1. Pravilnika o provedbi mjere 06 »Razvoj poljoprivrednih gospodarstava i poslovanja«, podmjere 6.3., »Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava« iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014.-2020. (Narodne novine broj 42/2015), Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavljuje

IZMJENU NATJEČAJA

za provedbu podmjere 6.3. »Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava«, provedba tipa operacije 6.3.1. »Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava«.

U natječaju za provedbu podmjere 6.3. »Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava«, provedba tipa operacije 6.3.1. »Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava« (Narodne novine 46/2015) i Izmjene natječaja za provedbu podmjere 6.3. »Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava«, provedba tipa operacije 6.3.1. »Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava« (Narodne novine 76/2015) (u daljnjem tekstu: Natječaj) na temelju Odluke (klasa: 320-01/16-01/162; urbroj: 525-08/0520-16-1 od 9. svibnja 2016. točka 4. stavak 1. Natječaja se mijenja i sada glasi:

»Sredstva javne potpore iznose ukupno 16.860.000 eura u kunskoj protuvrijednosti«.

U ostalim dijelovima Natječaj ostaje neizmijenjen.

Agencija za plaćanja u poljoprivr
 

Najnoviji postovi

Na vrh