• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Goran555

Novi član
Tu od
9 Svi 2017
Poruka
16
A ne znam ni ja. Napisali su na stranici da za mjeru 6.1.1 ima 813 prijava.
Ako imaju 60 bodova oni su sigurni.
Meni pise predvidjeni datum 30.06. Tko zna sto ce biti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Meni je konzultant rekao da je došlo 2 i pol soma prijava,a vidio sam i ovaj podatak da ih ima 813. Tko će ga znat. Isto mi je rečeno da jako veliki broj ljudi nema uvjete,i da je puno programa napisano tek reda radi... Vjerojatno će riješiti provjeru prije nego što raspišu novi natječaj koji bi trebao ići već krajem ove godine...
 

Goran555

Novi član
Tu od
9 Svi 2017
Poruka
16
Vidjet cemo sto ce biti! Imamo bodova dosta,sad je na njima da obrade pa da vidimo. Cuo sam da ide natjecaj ako ne u 8 mj tako nekako, dotad bi trebali objavit ovo!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Natječaj ide u zadnjem tromjesečju...
Što kupuješ? (ako prođeš)
 

Goran555

Novi član
Tu od
9 Svi 2017
Poruka
16
Ako prodjem kupujem traktor, klimler, plug i tanjuracu, zemlju i bikove!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Vidim da ste izračunali broj bodova. Kako ste to dobili? Ja imam ekonomsku veličinu gospodarstva 25200 €. Koliko je to bodova?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Goran555

Novi član
Tu od
9 Svi 2017
Poruka
16
U projektu ti treba pisat koliko imas bodova.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
115
I mene isto zanima za 6.3.1
Ako se ne varam, prošle godine 28.06. Su krenulr prve isplate
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Ja vjerujem da će do sljedećeg natječaja za mjeru 6.3 biti odluke..do tada se ne nadam pretjerano..
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Vidio sam da se ovdje spominju aktivnosti iz poslovnog plana koji imaju pozitivan utjecaj na okoliš. Uz to sam vidio da je netko napisao da vrijednost nabavke nesmije proči 30% dobivene vrijednosti što znači da u mjeri do 15000 € ukupna cijena nabavke nesmije proči 19500 € . Da li to znači da ja ako kupujem traktor meni vrijednost traktora nesmije prolaziti više od 19500€?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
UH uh Krle...slaba ti je matematika...30% od 15000 oira je 4500 oira, znači do te sume smiješ kupit stroj, naravno ako se radi o mjeri 6.3.1.
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Ček ček. Nismo se razumjeli sad tj malo sam se ja krivo izrazio i postavio pitanje pa ću na novo objasniti. Meni je plan kupiti traktor. Pa prvo da li ja njega mogu prijaviti da on na neki način ima pozitivan utjecaj ako bi kupio novi? E sad ako on spada u to ja bi išao na onih +5 bodova. A s obzirom da se tu spominje tih 30%. Da li mi onda cijena traktora ne smije prelaziti 15000€ + 30%(4500) =19500€ ili se to odnosi na kupovinu priključaka pa npr. kupujem malcer pa mi on nesmije prelaziti 4500€?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Prijatelju, oni tebe financiraju s 15t eura. Ti ako imaš viška para napraviš veći projekt i ostatak sam financiraš, a taj postotak od 30% smiješ potrošiti na taj traktor. Znači 4500eura ostatak su tvoji novci.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Ako tražiš bodove za pozitivan utjecaj na okoliš,cijena tog stroja ili opreme nesmije prelaziti 30% ulaganja..ako ne tražiš,tj ako prelazi 30%,onda nemaš te bodove!
Inače sve piše u pravilniku i treba ga pročitati..i ima i hrpa pitanja i odgovora pa ni to nije loše pregledati..
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Ako tražiš bodove za pozitivan utjecaj na okoliš,cijena tog stroja ili opreme nesmije prelaziti 30% ulaganja..ako ne tražiš,tj ako prelazi 30%,onda nemaš te bodove!
Inače sve piše u pravilniku i treba ga pročitati..i ima i hrpa pitanja i odgovora pa ni to nije loše pregledati..

E dobro to sam sad shvatio. Sad me zanima što ako prijeđem tih 30%?? Da li mi se onda odbija projekt u cijelosti ili mi samo propadne tih 5 bodova?
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
ako pređeš 30% onda nečeš dobit bodove za ulaganje u okoliš (10-30%)...ako nakon odbijanja tih bodova imaš manje od minimuma onda ti se i projekt odbija...a ako imaš više onda ulaziš u utrku s ostalima koji su se prijavili ali tvoji bodovi su bez tih bodova za utjecaj na okoliš...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Jel ima itko kakav odgovor u vezi mjere 6.1
ili kakvo saznanje u vezi iste
 

Najnoviji postovi

Na vrh