• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ima li vas koji ce te se prijaviti sada na 6.1.1.?
Kakve su vam nade sada kad je novi nacin bodovanja i mogu se prijaviti i zaposleni?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Uspio sam riješiti dug, sve bi bilo jednostavno da na šalteru ne rade nadrkane babetine, majku im uhljebsku.

Marko-ako nemaš bar 80 bodova, i gospodarstvo vrijedno minimum 50 000e, nemoj ni pokušavati.
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Za 6.3.1 navodno u 6.mjesecu bude.
Mogu i zaposleni a opet starost opga do 18 mjeseci..
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Koliko ja znam 50 000 € je maksimalno za mjeru 6.1.1.

Poslano sa mog LG-H525n koristeći Tapatalk
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Uspio sam riješiti dug, sve bi bilo jednostavno da na šalteru ne rade nadrkane babetine, majku im uhljebsku.

Marko-ako nemaš bar 80 bodova, i gospodarstvo vrijedno minimum 50 000e, nemoj ni pokušavati.

Ovo nije bas istina. :)

Ugl ako imas preko 50.000 eura ekonomske veličine (standard output) uopce se ni ne mozes prijavit jer takvi PGovi nisu prihvatljivi za PM 6.1.

Ja bi se svakako prijavija ako ispunjavas minimum bodova jer prijava ne zahtjeva puno vrimena a niko ne zna koliko ljudi ce se prijavit. Vec su bila dva natjecaja i ko je god ozbiljan mladi poljoprivrednik se vec tada prijavija. A ako se tada prijavija onda je vjerojatno da su mu istekla 24 mjeseca od kada je posta nositelj pa ne moze sad ic.

novaca u ovom natjecaju ima za 350 velikih potpora ili 900ak malih...tako da ce broj odobrenih potpora bit tu negdi između :)
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Moj bed, zaboravio sam da je 49 999e je maximum. Ali ja imam vrijednost malo manju od toga, i nešto preko 70 bodova, pa mi je konzultant rekao da su mi šanse male.

Prijavljenih bude opet puno, OPG-i niću ko gljive poslije kiše, a i sad su u tu mjeru natrpali one kojima poljoprivreda bude hobi. Vrijeme prolazi, sredstva se teško dobijaju, a sad kad radi Brexita smanje poljorivrednu omotnicu, više neće biti nikakve šanse.
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Probaj..ipak su šanse nekakve ako se prijaviš..do 2020. budeš prošao.
Tak si ja za 6.3.1 mislim,nemam šta izgubit(cijena izrade prijekta) a mogu dobiti sredstva kojim mogu nešto konkretno napraviti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Budem probal, sve papire imam od zadnjeg natječaja, i ovaj puta me izrada projekta ništa ne košta, ali nemam baš optimizma... I još u međuvremenu je cijena istog stroja koji sam lani naveo u projektu skočila, do 2020. za 50 000e nećemo moći kupiti ni 4 kotača, a kamoli cijeli traktor!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Ista stvar je bila dok su bili oni IPARD natječaji..svi su derali na cijenama a onaj tko je prošao je ostao "oderan"..sa dugogodišnjim kreditom.
Ps. Mislim da stroj nemoraš kod nas kupiti,možeš i u EU pa možda je jeftinije vani..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Ajd bar nešto samo opet nemam uvijete (8 god imam opg),ali možda nekome pomogne.
 

Tukx

Novi član
Tu od
8 Svi 2018
Poruka
3
Bok svima..eto stvarno vise neznam koga da pitam i di da pitam pa mozda vi mi mozete pomoci...prijavio sam se na natjecaj 4.1.1 i 4.1.2 jos prosle godine onaj koji je iso, dns 8.5.2018 ja i dalje nemam apsolutno nikakvih informacija dali sam proso ili ne...status obrade je i dalje podnesen..konzultant nezna nista, eto stvarno neznam koga bih pitao...uskoro ce novi natjecaj a ja i dalje neznam sta da radim, kud da krenem? Koga da pitam? Nikakvu obavijest ja nisam dobio na mail da nisam proso, ili sta se vec dobije :( hvala
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Ista stvar je bila dok su bili oni IPARD natječaji..svi su derali na cijenama a onaj tko je prošao je ostao "oderan"..sa dugogodišnjim kreditom.
Ps. Mislim da stroj nemoraš kod nas kupiti,možeš i u EU pa možda je jeftinije vani..


tako je strojeve možeš kupiti gdje je tebi najbolje , ne mora biti niti EU
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ekononska mi je 8100€, a bodova imam u okvirnon izracunu blizu 80. Pokusat cu pa sta bude..
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Bok svima..eto stvarno vise neznam koga da pitam i di da pitam pa mozda vi mi mozete pomoci...prijavio sam se na natjecaj 4.1.1 i 4.1.2 jos prosle godine onaj koji je iso, dns 8.5.2018 ja i dalje nemam apsolutno nikakvih informacija dali sam proso ili ne...status obrade je i dalje podnesen..konzultant nezna nista, eto stvarno neznam koga bih pitao...uskoro ce novi natjecaj a ja i dalje neznam sta da radim, kud da krenem? Koga da pitam? Nikakvu obavijest ja nisam dobio na mail da nisam proso, ili sta se vec dobije :( hvala

Nemaju ni moji odluku još i nema nikakvih informacija o trenutnom stanju obrade zahtjeva. (ovi šta imaju sanse proc)

Ovi koji su imali krivu dokumentaciju su dobili ili zahtjev za dopunu ili odbijenicu tako da ti je mozda i pozitivno to sta se niko ne javlja :eek::
 

Tukx

Novi član
Tu od
8 Svi 2018
Poruka
3
Nemaju ni moji odluku još i nema nikakvih informacija o trenutnom stanju obrade zahtjeva. (ovi šta imaju sanse proc)

Ovi koji su imali krivu dokumentaciju su dobili ili zahtjev za dopunu ili odbijenicu tako da ti je mozda i pozitivno to sta se niko ne javlja :eek::

Hvala ti puno na informaciji...tracak nade se vratio haha
 

Klaun

Novi član
Tu od
23 Stu 2017
Poruka
19
Ekipa gdje mogu vidjeti koji LAG-ovi za mjeru 6.3 su raspisani a koji su ostali? Pa nema natječaja več godinu dana.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Gledaj svoj lag pa ih kontaktiraj i pitaj..sta ti znači lag Moslavina ako si iz Krapine?
 

Najnoviji postovi

Na vrh