• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Meni neke stvari nisu jasne,npr netko ima 10ha,tipa kukuruz,dobije poticaj,kukuruz ne pojede da ga hebeš,nema životinja,nemora u nikakav sustav poreza i sve bajno i krasno..prodaje na "malo" 100 tona na kućnom pragu i ne vodi evidenciju prodanih proizvoda i nije u nikakvom poreznom sustavu..nemoram reći da minimalno prodaje po 1.2kn/kg i uprihodi poprilično love...tko će tu kakve kontrole napraviti???a mi koji pređemo 80500kn streepimo jer nam tko bude kakve uplatnice,zatezne kamate itd poslao...tu kod mene ovakvih kakve sam opisao ima 50% barem...svi se uvijek love za velike,makar i tu ima mulja,ali 100 malih naprave popriličnu "štetu" ne plativši porez...a trpaju nas sve OPG-ove da smo isti..mali,veliki,isti jarac...
 

Klaun

Novi član
Tu od
23 Stu 2017
Poruka
19
Jel zna netko kad će se i ako će se postaviti novo bodovanje za mjeru 6.3???
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja nisam prošao na 6.1.1. A zanimljivo je da su prve informacije došle s Fejsa, na Agronetu i mailu još ni slova...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Meni je baš interesantno da ti nisi prošao, a prošli su pojedinci s liste. Ili njihove kćeri i žene, što kažu kolege. Ovo je totalna sprdnja.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Ništ prebacit ću ženu za nositelja pa nek bude veselja..bez uvrede bilo kome meni je to idiotizam ako ja npr kao mladi imam opg 8 godina i žena mi svejedno pomaže koliko može,i ajmo sad nju stavit za nositelja (umjetno stvoreni uvjet),stoku i zemlju nedaju upisati kako bi se povećala vrijednost opga,pa proći na natječaju..ako ništa bar će država uprihoditi 5god doprinosa (past će i nezaposlenost jer rasplamsali se OPGovi,zaposlilo se hrpa nezaposlenih i eto veselja za državni zavod za statistiku (a znate kako vele za statistiku- točan pokazatelj netočnih podataka)..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Tako je Komer u većini slučajeva je umjetno stvaranje uvjeta. Svaka čast ko je pošteno odradio..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Meni je baš interesantno da ti nisi prošao, a prošli su pojedinci s liste. Ili njihove kćeri i žene, što kažu kolege. Ovo je totalna sprdnja.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Jbg, kod mene je bio splet nesretnih okolnosti. Prvo se uopće nisam ni planirao prijaviti, onda me bratić nagovorio, kao idemo probati. Pa se meni odužilo skupljanje papira jer moja općina jedina u HR nije provela nekakvu identifikaciju čestica, morao sam obijati vrata i imao nekoliko ugodnih susreta s našim poslovično ljubaznim i uslužnim kancelarijskim štakorima, pa sam na kraju morao raditi sve nove ugovore o zakupu na 15 godina, natezati se s općinarima i tako to... Na kraju sam skupio 43 boda, i to bi bilo taman dovoljno, ali sam predao projekt predzadnji dan, i sad je prošlo 77 ljudi s istim brojem bodova koji su bili brži od mene, i tu se više ništa ne može.
Vidim i ja poznata imena na listi u zelenom, i znam kakva je situacija s njima, ali neću više ništa govoriti da ne ispadne da sam ljubomoran, sretno im bilo...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Ja se nisam niti prijavio na 6.1 niti sam mogao konkurirati jer imam 32 god i hvala bogu sam zaposlen i imam opg dulje od 18 mjeseci i nisam za ovaj natječaj..ali jadno je da oni koji bi nešto i mogli sa time napraviti da prođu ne prolaze..ne mislim na sebe..ja ionako ako prođem na 6.3 dobro,ako ne idem svojim sredstvima dalje pa pomalo..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nas je četvero, starci, brat i ja, svi radimo doma, nemamo nikakvih drugih primanja, imam mehanizaciju, nemam dugova, sve zarađeno ulažemo u proizvodnju, ali po porezima i kriterijima na ruralnom sam izjednačen s onima koji rade 10 puta više, a teško se širiti, tih par hektara državne zemlje koji bi mi olakšali i pojeftinili proizvodnju ne mogu dobiti radi nepotizma i kriminala, a kvalitetne zemlje za prodaju ili zakup baš i nema. Jučer sam pogodio jednu parcelu kraj sebe, i sad kad to spojim imam komad 80x90m, sa jarkom po cijeloj širini koji zauzima pola te parcele i gdje stoji voda. Pa ti sad radi i budi konkurentan...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Sve mi je jasno..kod mene traže za 1ha 9-10 tisuća eura..pa ko da mi zlato raste na njivi jebate..da ne velim da su tla kisela,podvodna i shebana..ali ono,to je ta cijena..da ne pričam da 1ha u komadu moram spojit iz 3-4 parcele.
Pa lako mi je..da kojim čudom uspijem kupit 10ha zemlje za 100 tisuća eura,trebalo bi mi 30 godina da ih otplatim..minimalno..bez kamate..
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Da li netko zna da li se moze druga rata dobiti u ivoj godini ako sve ostvarim??? Znaci sad cu podnijeti zahrjev za isplatu prve rate i ako sve ostvairm da li mogu i drugu dobiti ove god??
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Meni zanimljivo kako je naša županija dijelila pomoći.. Evo popisa.. Neki su dobili više puta
d7528b034bf07ba58f3dcfcf8a299d15.jpg
 
Na vrh