• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
da, to svi govore...
rpo je velik korak, trazi promjene u razmisljanju i navikama...
Ja sam se upisao i jos se navikavam i ponekad vazem...jesam li dobro ucinio...
Ali tu smo di smo, bit ce to dobro... nadamo se potpisu u 6.2...i brzoj provedbi...a onda cemo se molit Bogu za dalje;)
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Lule, uopće nema smisla komentirat ministarstvo poljoprivrede i njihove procedure. U ovoj državi nema nikakve odgovornosti i dok ulica ne uvede red - bit će ovakav kaos. Ista stvar koja se sad događa sa 6.2. bila je i sa 4.2. prošle godine...

Za 6.2.:
  1. pravilnikom je određeno da u 90 dana moraju izdat odluke o dodijeli potpore - prošlo je skoro godinu dana
  2. pravilnikom je propisano da je redoslijed: Odluka o administrativnoj kontroli --> Privremena rang lista --> rok za žalbe 2 tjedna --> Konačna rang lista -->Odluke o dodijeli potpore --> potpisivanje ugovora

Međutim, ako si ministar u ovoj državi sasvim je jasno da nemaš nikakvu odgovornost i možeš radit šta želiš...pa tako možeš ić potpisivat ugovore kad tebi padne na pamet s korisnicima koje si sam odabra...

Budući da svi iz javne uprave imaju isti odgovor: "Izbori će pokazat jesmo li dobro radili", a na svim izborima isti budu izabrani već godinama - očito su ljudi zadovoljni s ljudima koji vode državu...

Jedno vrime smo se žalili na pomoćnika ministra koji je ovakav i onakav...ali zapravo je cila hobotnica takva... jbg

Budući nam je ministarstvo primjer prihvatljivog ponašanja - ono šta možemo zaključit je da nema nikakve odgovornosti za naše postupke i takvo stanje će ostat nepromijenjeno... To je zapravo oslobađajuće za dušu jednom kad prihvatiš... ;)
 

Lule

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
16
CabXXm imaš pravo. Najgore je što ja, kao i svi mi, to već znan. Al san pomalo glup pa se ipak svaki put bar malo iznenadin :)
 

Vlado Sl

Novi član
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
13
Što se tiče svih tih gluposti...da li je itko dokučio koji je kriterij poziva za potpis ugovora....
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Danas u OS 106 ugovora 6.1.1., i 57 ugovora 6.2.1.. Ministar izjavio da je slijedeće potpisivanje u Splitu. Ima još puno ugovora u te dvije mjere za uručiti. Malo se slikaju, bio je on, ravnateljica apprrr i župan OB županije.
 

splenkov

Član
Tu od
21 Ožu 2018
Poruka
46
Pozdrav, daj mi pliz objasni kako si to plaćao gotovinom, a imaš na izvodu iz banke transakciju. Mene savjetuju da sve ide sa žiro računa na žiro račun, a na to je visoka provizija na šalteru banke i zbog toga sam mislio otvorit žiro u banci koja daje karticu koju mogu provlačit u dućanima.
Thx

Pozdrav

Pa jednostavno sam sve platio gotovinom i proso sam kontrolu prije isplate 2. rate.
Evo danas stigla odluka o isplati.
Nisam imao nikakve transakcije preko racuna. Tako me savjetovao kolega jer je na gotovinu svugdje dobio popust.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Pozdrav

Pa jednostavno sam sve platio gotovinom i proso sam kontrolu prije isplate 2. rate.
Evo danas stigla odluka o isplati.
Nisam imao nikakve transakcije preko racuna. Tako me savjetovao kolega jer je na gotovinu svugdje dobio popust.

Evo da se nadovežem na ovo kad sam već na ovoj temi.

Na brojnim radionicama Agencija je napominjala da je njima važno da korisnici provedu aktivnosti...to je jedino šta se gleda...ako imate izvode o plaćanju to je super jer je lakše pravdat...ako nemate to ne znači da niste proveli aktivnost nego ćete provedbu dokazat na neki drugi način... npr ako nemate račun/ugovor za traktor onda imate prometnu i slično...

Samo uvik postoji rizik da će vam u kontrolu doć osoba iz Agencije koja nije upućena i bez veze stvarat probleme...pa dok vi dokažete suprotno prođe godina dana...zato je bolje imat izvode :)
 

szabo

Novi član
Tu od
8 Velj 2019
Poruka
12
Pozdrav

Pa jednostavno sam sve platio gotovinom i proso sam kontrolu prije isplate 2. rate.
Evo danas stigla odluka o isplati.
Nisam imao nikakve transakcije preko racuna. Tako me savjetovao kolega jer je na gotovinu svugdje dobio popust.
Hvala na odg.
- Znači, ak sam dobro shvatio, skinuo si novac sa žira i onda plaćao gotovinom i tražio R1 na OPG za novo, a za rabljeno je dovoljan samo kupoprodajni ugovor (bez uplate na račun prodavatelja)
 

splenkov

Član
Tu od
21 Ožu 2018
Poruka
46
Hvala na odg.
- Znači, ak sam dobro shvatio, skinuo si novac sa žira i onda plaćao gotovinom i tražio R1 na OPG za novo, a za rabljeno je dovoljan samo kupoprodajni ugovor (bez uplate na račun prodavatelja)
Nikakav R1, sve sam kupio na obican racun a polovne stvari na kupoprodajni ugovor bez uplate na racun.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Danas stigao mail sa pozicijom na rang listi za mjeru 6.3. 3374. smo na listi a novaca ima za 3082 projekta, tak da pisi propalo 6.3!
Jedino ako se za 300 ljudi sreze rang lista...
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Ja 4200. Piši kući propalo svakako...
Jbte kako odjednom izađe tih OPG-ova i poljoprivrednika, a proizvodnje nigdje :)
 

Klaun

Novi član
Tu od
23 Stu 2017
Poruka
19
Ja sam tek 5000 a imao sam 70 i nešto bodova. Malo čudno za broj prijava s obzirom da su bili i lagovi i prije toliko natječaja i još sad 3000 pozitivnih prijava.
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Nisam se prijavio na 6.3.1 pa slabo pratim tu temu ,vidim da pišete da u ovoj mjeri prolazi oko 3000 opg,nedavno je pisalo da je u tu mjeru dodano još 65 milijuna kn što je dovoljno za još oko 3000 opg i bilo je rečeno da če proći 2500 bez toga što je dodano i ispada da bi tribalo proći oko 6000 opgovaca u ovom natječaju,jesam ja nešto krivo razumio :)
 

Klaun

Novi član
Tu od
23 Stu 2017
Poruka
19
Raspoloživa sredstva su 344.000.000 kn i to za 3082 osobe. Ako pogledamo koliko opg-ova je u nazad 4 godine dobilo taj novac i koliko je sad prijavljeno opg-ova ja ne znam di se oni rađaju, a televizijom kruže izjave kako je opg-ova sve manje. I sad će prije dobiti novac takvi koji su se prijavili samo kako bi pokupili lovu nego mi koji bi kupili nešto kaj bu nam koristilo!!! Koliko ja imam saznanja to je lista samo prema bodovima. Sad krece igra!!!
 

Klaun

Novi član
Tu od
23 Stu 2017
Poruka
19
Danas stigao mail sa pozicijom na rang listi za mjeru 6.3. 3374. smo na listi a novaca ima za 3082 projekta, tak da pisi propalo 6.3!
Jedino ako se za 300 ljudi sreze rang lista...
Koliko si imao bodova????
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Tribao je biti još jedan natječaj za 631 al neče nego je dodano sav novac koji je ostao(65 milijuna kn)u ovaj treći tj zadnji natječaj pa kontam da ako je dodano još novaca u taj natječaj da će više kandidata i proći,jesam li u pravu
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Jel je tko predavao zahtjev za isplatu druge rate za mjeru 6.3.1??Što sve treba od papira i koja je procedura???
 

Najnoviji postovi

Na vrh