• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
NAPOMENA MODERATORA: ova tema je nastavak teme: Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.
---------------------------------


Ova tema se pretvara u članak na indexu...

Svi smo frustrirani s ovim ili onim i na kraju se to očituje na potpuno kriv način i na apsolutno pogrešnim mjestima...kao što je ovaj forum...
Bespotrebnim komentarima neće prominit tuđe mišljenje nego samo izbacit dio mržnje iz sebe pa se osjećat bolje ali ta izbačena mržnja pređe kod drugog i vrati se nama samima kad tad čime se problem samo pogoršava...

Zato, probajte beskorisne komentare zadrzat za sebe i fokusirat se na korisne informacije vezane uz temu :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
Nikad nije suvišno iznijeti i oprečno viđenje situacije...jer mnogi misle da su manje vrijedni ako ne idu na natječaje i ne traže poticaje za svoj rad.
Nemam namjere nikog vrijeđati, ali imam pravo napisati svoje viđenje u ovoj temi.
Jednoumlje na forumu ne doprinosi nikakvoj raspravi...
Uvjerite me da sam u krivu!
 
Tu od
10 Lis 2016
Poruka
43
Dobar dan.Htio bih posati 6Ha eko lješnjaka,ali nemam novca za početi - treba oko 4k€ za sadnice.Pa el bi se moglo iz ovog programa dobiti novac za početak opg-a?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Da ali cifre su ili 15 ili 50 tisuća eur, nema manje. E sad u koju grupu spadaš i koje uvijete ispunjavaš pogledaj u praviliniku sve lijepo piše ima na internetu.
 
Tu od
10 Lis 2016
Poruka
43
Da ali cifre su ili 15 ili 50 tisuća eur, nema manje. E sad u koju grupu spadaš i koje uvijete ispunjavaš pogledaj u praviliniku sve lijepo piše ima na internetu.

Hvala.El se mora imati poljoprivredna škola?
di da to pogledam i utvrdim?
 
Tu od
10 Lis 2016
Poruka
43
l) Korisnik mora imati odgovarajuća stručna znanja i vještine za obavljanje poljoprivredne djelatnosti i to jedno od navedenih:

– diplomski ili preddiplomski studij iz agronomskog ili veterinarskog smjera,

– završenu srednju školu iz područja poljoprivrede i veterine,

– radno iskustvo iz poljoprivrede ili veterine u trajanju od najmanje 2 godine i dokaz o stručnom usavršavanju i osposobljavanju.

Znači ja s elektrotehničkom srednjom školom nemogu ovo dobiti?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
nažalost ne

za mjeru za male poljoprivrednike nije potrebna škola ali ako nisi mali u ekonomskoj veličini ne možeš ni to
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
l) Korisnik mora imati odgovarajuća stručna znanja i vještine za obavljanje poljoprivredne djelatnosti i to jedno od navedenih:

– diplomski ili preddiplomski studij iz agronomskog ili veterinarskog smjera,

– završenu srednju školu iz područja poljoprivrede i veterine,

– radno iskustvo iz poljoprivrede ili veterine u trajanju od najmanje 2 godine i dokaz o stručnom usavršavanju i osposobljavanju.

Znači ja s elektrotehničkom srednjom školom nemogu ovo dobiti?

ja imam ekonomski fakultet pa sam morao ići nanovo u srednju školu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
nažalost ne

za mjeru za male poljoprivrednike nije potrebna škola ali ako nisi mali u ekonomskoj veličini ne možeš ni to

Sa 6 ha u najmu vjerujem da ima ekonomsku velicinu ali jos uvijek pola projekta (oko 60.000,ookn) mora sam(a) isfinancirati kako bi ostvario pravo na drugu polovicu novca,,,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
lješnjaki nebudu počeli rađati iste godine, a 1600 kuna doprinosa i poreza mjesečno ne opraštaju nikome...
...uglavnom, 6 ha bez dobrog zaleđa je skoro pa ludost...
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
l) Korisnik mora imati odgovarajuća stručna znanja i vještine za obavljanje poljoprivredne djelatnosti i to jedno od navedenih:

– diplomski ili preddiplomski studij iz agronomskog ili veterinarskog smjera,

– završenu srednju školu iz područja poljoprivrede i veterine,

– radno iskustvo iz poljoprivrede ili veterine u trajanju od najmanje 2 godine i dokaz o stručnom usavršavanju i osposobljavanju.

Znači ja s elektrotehničkom srednjom školom nemogu ovo dobiti?

Ajd pročitaj čitavi dokument, bilo je dugo kako sam čital, ali piše da se možeš prijaviti ali nećeš dobiti bodove za stručno znanje već moraš u planu kao jednu od operacija navesti obrazovanje za potrebno zvanje.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
lješnjaki nebudu počeli rađati iste godine, a 1600 kuna doprinosa i poreza mjesečno ne opraštaju nikome...
...uglavnom, 6 ha bez dobrog zaleđa je skoro pa ludost...

Slazem se u potpunosti,,,
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
čim se ide na eko mene odmah aludira na poticaj :icon_mrgreen: isto ko za eko orase :icon_confused:
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Kolega adonis basser meni je uvijek lijepo čitati tvoje postove jer imam osjećaj da živiš u drugoj državi. Ja neznam kakva je situacija u tvojoj županiji al kod mene ti nemožeš svinje prodat na papir tj, putnicu a kamoli da ti jos netko plaća preko računa. Nemaš mesne industrije imaš par švercara koji kupuju za Billu il mesnu al i njemu se bolje isplati kupit od neke stare babe koja ima dvije krmače i nema pojma koja je cijena sretna je samo da proda. Meni je bila kontrola prosli mjesec i inspektor me pita kak si prodal 8 odojaka u 3mj a imas 30-tak krmača??
I kaznu sam platil ja ne taj neko ko kupuje na crno i prodaje dalje na more il nebitno kam i zaradil vise nego ja. A nije to tak samo u svinjogojstvu, svugdje. Meni netreba 50ts eura vjerujem i mnogima. Siguran plasman osigurana cijena pa ko voli nek izvoli i eto ti ruralnog razvoja.
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Pozz farmeri
Treba mi malo pomoci oko ovih potpora za mlade,nisu mi mogli detaljno objasniti u savjetodavnoj... Mora se imati skola ili zavrsen tecaj uz 2 god iskustav u poljoprivredi (jedan od uvjeta) ja bar zadovoljavam ovo o 2 god iskustva,al brat bi se prijavio na natjecaj a on nema nikakvog iskustva... Dal moze proci na natječaju ako samo zavrsi tečaj? Prolistao sam vise od pola stranica teme i nisam nasao odg. Hvala na pomoći
 
Tu od
10 Lis 2016
Poruka
43
Sa 6 ha u najmu vjerujem da ima ekonomsku velicinu ali jos uvijek pola projekta (oko 60.000,ookn) mora sam(a) isfinancirati kako bi ostvario pravo na drugu polovicu novca,,,

Možeš dodatno objasniti ako nije problem?
 
Tu od
10 Lis 2016
Poruka
43
čim se ide na eko mene odmah aludira na poticaj :icon_mrgreen: isto ko za eko orase :icon_confused:

Isplativije mi je eko,rođak ima evo 10-tu godinu lješnjake.Prvih 8 godina je imao 0,98ha i imao je poticaj samo 2600kn dok je prije 2 godine kupio još 1,10 tako da pređe 2ha i sad ima oko 20k kn godišnje poticaja
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Sa 6 ha u najmu vjerujem da ima ekonomsku velicinu ali jos uvijek pola projekta (oko 60.000,ookn) mora sam(a) isfinancirati kako bi ostvario pravo na drugu polovicu novca,,,

Možeš dodatno objasniti ako nije problem?

Naravno, ukoliko ides na mjeru 6.3.1 gdje je iznos potpore 15ooo€ i ako ti projekat odobre ti na racun dobijes 7,5oo€ sa kojima moras zavrsiti ono sto si naveo u poslovnom planu,,,
Nakon toga predajes svu dokumentaciju da je projekt zavrsen u skladu da planom a tak ako je sve u redu na racun ti sjeda preostali iznos od 7.5oo€

Jednostavnije ne moze,,,

c065.gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh