• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,873
Proučavao sam malo zakon, radi se o tom da se u tih 120 dana ne broje vikendi i blagdani.. Kad to odbijemo imaju fore do nove godine, pa malo i duže čak.

Jel je bila riječ u 120 radnih dana ili samo dana.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
...
Ministar mi je prije dva dana na FB odgovorio da idući tjedan idu privremene rang liste po sektorima za mjeru 4.1.1. te privremena rang lista za 4.1.2. Živi bili pa vidjeli...

Teško da je ministar osobno odgovorio, vjerojatno samo admin stranice koji nema prave informacije...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Nisam ni mislio, 100% admin., sumnjam da će biti idući tjedan, pitanje sam postavio na objavu o zadnjem potpisivanju ugovora. I admin. je bio brz u tom terminu...to je bilo olo oko 22h
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mikron

Novi član
Tu od
21 Stu 2017
Poruka
3
Pozdrav svima, prošao mi je projekt za Mjeru 6.3. Vi sto ste isto prosli, da li Vam je dosao zahtjev za prvu ratu?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Meni rekli konzultanti u siječnju 2018,a u savjetodavnoj krajem ove god...
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
6.3.1. je u najavi od 15.12.2017 do 15.2.2018. Tako je barem na stranici ruralnog razvoja. Čekajmo i nadajmo se najboljem. :)
 

Klaun

Novi član
Tu od
23 Stu 2017
Poruka
19
Pozdrav. Znači vi koji ste prošli na natječaju i koji ste več imali ulaganja,možete li mi objasniti kako funkcionira isplata? Znači ja kupujem traktor koji bi došao 20 000€. Da li ja mogu dobiti prvu ratu koju bi dao odma prodavaču,nakon toga bi zahtijevao da isplatu druge rate i ostatak dam svoju lovu? Pa bi to u pola godine riješio? Ili ja moram dati cijelo ulaganje od 20 000€ pa tek onda dobivam novce?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U mjeri 6 dobiješ u dvije rate 75% i to ne smiješ dirati, u međuvremenu naručiš traktor i daješ jamčevinu od svojih novaca, kad traktor stigne dižeš novce i snađeš se za preostalih 25% i to onda dobiješ natrag u roku do max 3 godine.
 

Klaun

Novi član
Tu od
23 Stu 2017
Poruka
19
U mjeri 6 dobiješ u dvije rate 75% i to ne smiješ dirati, u međuvremenu naručiš traktor i daješ jamčevinu od svojih novaca, kad traktor stigne dižeš novce i snađeš se za preostalih 25% i to onda dobiješ natrag u roku do max 3 godine.


Znači ako sam te dobro shvatio ja npr. dam polog od 5000 € prodavaču traktora. On meni naruči traktor. I kad stigne ja njemu dajem prvu ratu i eventualno drugu ratu ako mi je stigla? Znači nije nužno da ja dobijem te novce da prvo u cijelosti platim traktor pa tek onda oni meni isplačuju novce?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Traktor moraš platiti u cijelosti, znači čekaš dok ti ne sjednu dvije rate, i treću daješ sam, kad je traktor doma, čekaš dok ti ne isplate treću ratu, a to može potrajati. Plus imaš trošak za polog koji ide iz tvog džepa, ali za to ti ulazi u cijenu traktora.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Jel je u mjeri 6.3. i dalje ostao princip isplate pola od 15000 eur poslje odluke i pola nakon realizacije projekta?I jel ostalo onih 5 bodova za ekologiju?
 

Mikron

Novi član
Tu od
21 Stu 2017
Poruka
3
Još uvijek nije izisao novi pravilnik za Mjeru 6.3.1. Što se tiče iznosa potpore mislim da ostaje 50% odmah a ostatak nakon realiziranik aktivnosti. Ovih 5 bodova za ekološku učinkovitost mislim da isto ostaje. Pitanje je samo što će biti sa bodovima za otoke i brdsko područje.
Ja sam sad na prošlom natječaju prošao, ali u Agronetu mi još stoji odluka o privremenoj dodjeli sredstava i nemam opciju za aktiviranje zahtjeva za prvu ratu.
Kakvo je stanje kod vas ostalih koji ste prošli?
 

Mikron

Novi član
Tu od
21 Stu 2017
Poruka
3
Da, ali poljoprivredni poticaj nema veze sa mjerama ruralnog razvoja....
 

Janis

Novi član
Tu od
5 Pro 2014
Poruka
6
Pozdrav,imam pitanje u vezi mjere 6.2 za ruralni turizam, planirala sam se prijaviti na natjecaj,no sad sam u pravilniku vidjela da ulaganje mora biti u jedinici lokalne samouprave gdje je sjediste opg-a, meni je donedavno tako i bilo,ali sam zbog udaje mijenjala adresu a time se promjenilo i sjediste opg-a, da li je moguce ipak se prijaviti i to navesti kao obrazlozenje? Ja ionako svaki dan radim na tom opg-u ciji sam nositelj,samo se sjediste opg-a promijenilo? Hvala...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Ako nisi u agenciji mijenjala adresu automatski se mijenjalo nije,ali imaš rok od 8 dana od nastanka promijena da ih i napraviš..najbolje nazvati i pitati...mi tu samo možemo nagađati...
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Danas pitao u LAG-u oko novog natječaja za male,u najavi stoji da će biti raspisan od 15.12. sada ali mi kažu da neće biti raspisivanja natječaja dok se ne dobije od Europe mišljenje oko velike prednosti od 15 bodova za otoke i druga područja koja imaju otežane uvjete gospodarenja,vjerovatno će se ići na ravnopravnost svih ponovo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh