• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Fortis

Novi član
Tu od
13 Kol 2018
Poruka
6
Jesi siguran? U samom natječaju piše sljedeće:

1. Provedbu aktivnosti navedenih u poslovnom planu korisnik mora započeti u roku od 9 mjeseci od datuma sklapanja Ugovora o financiranju.

2. Provedbu aktivnosti i ostvarenje cilja prikazanih u poslovnom planu mora biti realizirana u razdoblju od najviše 36 mjeseci od dana sklapanja Ugovora o financiranju, a u iznimnim i opravdanim situacijama može se produžiti za najviše 12 mjeseci.

Ok, na što se onda misli pod ove dvije točke?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Odnose se na aktivnosti koje si odredio u poslovnom planu koje se provode po pozitvnoj odluci ministarstava o prolasku na natječaju, da siguran sam 100%
 

Fortis

Novi član
Tu od
13 Kol 2018
Poruka
6
Ok, onda radim pripreme za iducu godinu.
Hvala na promptnom odgovoru!¨

Inace, otvoren sam za sve sugestije s obzirom da tek ulazim u cijelu ovu priču. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nkuzma

Novi član
Tu od
8 Srp 2015
Poruka
22
Jeste zadovoljni ovim novim načinom bodovanja? Mislim da prag prolaznosti je 85 bodova minimalno! ???
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Mjera 4.1.1. biljna proizvodnja isto viski prag prolaznosti, ne znam da li je itko ispod 75 bodova prošao kao što svi koji su prošli na mjeri su na indeksu razvijenosti imali svih 20 bodova...
Tih 10 - 15 bodova je odlučivalo tko prolazi a tko ne.
 

kombajn

Novi član
Tu od
9 Lis 2013
Poruka
18
Pozdrav, planiram se prijaviti na mjeru 6.3.1. , a prijave su od 30.08., Zna li netko ako mi je potvrda o ekonomskoj veličini i potvrda o visini duga od porezne od 20.08. je li to prihvatljivo ili će me odbiti? slao sam mail na Pitanja-odgovori ruralni razvoj al odgovora nema.....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Mislim da može biti i starija, uglavnom to sve piše u pravilniku samo treba čitati.

Prijavi se što prije jer datum prijave često igra veliku ulogu, osim ako nemaš ogroman broj bodova.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Prijavi se,ako im nebude odgovaralo tražit će dopunu...iako mi je idiotizam potvrdu od porezne ne stariju od 30 dana,a treba im 6 mjeseci da donesu odluke,pa jos 3-4 mjeseca do isplate..i prođe godina...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Prošla je godina i pol za neke mjere, zato se kasnije moraju obnavljati papiri jer ističu osobne, potvrde od porezne itd, a svakom obnovom zahtjev dobiva novi datum zaprimanja.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Bok, ima netko novosti po pitanju 6.2.1?
Ja vidim da mi se status promijenio iz "Zaprimljen" u "U obradi"...
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Jedan moj je dobija pozitivnu odluku o administrativnoj kontroli.
Ostalima je kao i tebi.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Evo..
4e8b20c7d19283660b040ef795390e2a.jpg


Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

Trut

Novi član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
8
Pozdrav svima!

Kako smo odlučili neke aktivnosti OPGa prijaviti na mjeru 6.3.1. zadnjih dana tražim informacije dostupne na netu, a vezane uz isti natječaj odnosno mjeru. Također sam i pročitao zadnjih 50ak stranica ove teme, postove koji su pisani u ovoj godini... no na neka pitanja ipak nisam pronašao odgovora, ni na stranicama ruralnograzvoja ni na forumima.

Skratit ću priču i prebaciti se na pitanja.

1. Možemo li se i dalje prijaviti na navedeni natječaj s obzirom da smo za vrijeme trajanja natječaja smanjili ekonomsku vrijednost gospodarstva za kakvih 800€ da bi ušli u rang između 2000 eura do 7.999 eura?

U Prilogu 1 navedenog natječaja stoji da se u obzir neće uzimati izmjene nastale nakon objave natječaja. Mi smo smanjili broj košnica što je varijabilna vrijednost/stavka, te postoji mrvica mrvica nade da je to ipak dozvoljeno, dok s druge strane sam 90% uvjeren da prijava neće proći na natječaju jer je sam tekst natječaja poprilično jasan glede toga.

2. Je li dozvoljeno pod aktivnosti navesti kupnju građevnog materijala, a adaptaciju poljoprivredne zgrade izvoditi sam ili je potrebno da ta aktivnost sadrži ukupnu cijenu materijala i troška izvođenja radova od strane nekog obrtnika/firme?

3. Vidim da je ostala nepoznanica što se tiče prelaska praga od 80 500kn prihoda i obveze plaćanja paušalnog poreza. Ak se ne varam jedna kolegica je na prethodnim stranicama napisala da je iz porezne dobila poprečne odgovore i mišljenja. Ima li kakvih novosti?

Ovo su ugrubo 3 najvažnije stvari koje me muče. Imam još podpitanja ali ću ih postaviti kasnije. Mišljenje o navedenoj mjeri, dvoumljenje oko prijave na natječaj i opis aktivnosti OPGa ću također ostaviti za kasnije.

Nadam se strpljenju, iskrenim mišljenjima i točnim odgovorima :)
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
1. Probaj pa ako te odbiju ima slijedeća godina, ali pravilnik je tu jasan.
2.Mislim da zavisi kakva se adaptacija vrši ali ja bih osobno pokušao izbjeći bilo što oko građevine i išao jednostavnijom rutom, kupovinom strojeva,opreme itd
3.Ovo ne znaju ni oni sami, a kamoli netko drugi.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako se otvori novi opg jel se može odmah iduću godinu prijavit za 6.3.1 za male.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
na prvo si odgovor sam dao..ako nakon objave natječaja neće uzimati u obzir izmjene,to sve govori.
Ako navedeš i izvođenje graševinskih radova onda moraš imatii račun,ako radiš sam,onda navedeš materijal koji ti treba i to je to...
Nema nepoznanice,zna se prag ulaska u sustav porezaa na dohodak,samo nitko tebe neće vjerovatno vući za rukav da se prijaviš,ali ako se ne prijaviš zaračunaju i kamate i svašta nešto pa bi moglo biti nezgodan iznos za naplatu...
i još nešto,ako ove godine pređeš prag ,moraš se javiti tek od nagodinu..

mali: naravno da možeš,i mjeru 6.3.1 i 6.1.1...samo ekonomska veličina gospodarstva mora biti po propisima
 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Komer kod građevinskih radova određene vrste mogu te tražiti i glavni projekt ili tipski i još ponešto što je definirano zakonom o gradnji. Tako da bi bilo dobro detaljno se raspitati što i kako te ako je potrebno uvrstiti u projekt.

Nadalje o porezu meni je u poreznoj rečeno da sam ne iniciram nikakav ulazak jer ću onda imati obvezu ostati xy godina u tome.
 
Na vrh