• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
Ne može se ni 6.2.1 ni 6.4.1 mjera koja je odobrena od APPRRR istodobno financirati preko Hamag-bicro malih i mikro zajmova. Tu se radi o dvostrukoj potpori koju bi isti projekt/račun dobio, da sad ne ulazim u EU regulative.

Hamag-bicro financira isključivo projekte koji nisu dobili bespovratna sredstva.

@srećka, probajte doći u banku s ugovorom o financiranju 6.2.1, možda pomogne?
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Netocno... Iz hamag bicra su mi na email odgovorili da se moze financirati mjera 6.4.1 ali ne 6.2.1 bez da se smatra dvostrukim financiranjem.
Da li je netko dobio isplatu prve rate 6.2.1?
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
"Kombinacija Mikro i Malih zajmova za ruralni razvoj s bespovratnim sredstvima sufinanciranim iz bilo kojeg od ESI fondova i/ili drugim financijskim instrumentima sufinanciranim iz bilo kojeg od ESI fondova je zabranjena u sklopu iste investicije." citat iz uputa HAMAG-a.

Ionako nitko ovdje nema odobrenu mjeru 6.4 :)
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
Da, krivo razumiješ.

To je netko bez puno razmišljanja dao identične nazive "mjerama" HAMAGA koje se koriste i u Programu ruralnog razvoja. Oću reć, to nije kredit za financiranje mjere 4 sa bespovratnom potporom, nego je to kredit za financiranje nekog novog ulaganja, ali sa uvjetima ekonomske veličine kao za mjeru 4
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
več sam mjesec dana u obradi. odluke ste dobili na e-mail ili kako? što se mijenja u statusu zahtjeva u agronetu?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Koja mjera je u pitanju?

Meni za 6.1.1. nije trajalo toliko dugo. Odluku dobiješ na mail i u Agronetu ti u "Status" piše "Odluka izdana"
 

slavonac123

Član
Tu od
2 Svi 2015
Poruka
33
pozdrav, ljudi jel sami pišete izvješće o napretku ili vam to radi konzultant. konkretno moja konzultantica kaže da to nije njen posao. mjera 6.3.1
Ako netko zna što sve treba navesti i koliko često to nadopunjavati.
 

Poras

Član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
31
Izvješće se popunjava u AGRONET aplikaciji svakih 6 mjeseci od potpisa ugovora. Navedu se osnovni podaci i ukratko se napiše kako napreduje projekt, koje su aktivnosti obavljene i tako to. Ništa strašno. Nisam još popunjavao pa ne znam dal se na kraju šalje potvrda poštom u APPRRR ili se samo šalje u AGRONETU
 

Gox77

Novi član
Tu od
2 Tra 2019
Poruka
6
Već mi dugo piše da je u obradi.. sa 79 bodova
A neke su ispod 79 već riješili i dali odluku..
Ne znam šta čekaju više?! 🤔
 

jugop

Član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
68
Prošli tjedan dobio pozitivnu Odluku o administrativnoj kontroli. Imao 79 bodova.
Budite strpljivi ipak triba riješit preko 3000 zahtjeva.
 

slavonac123

Član
Tu od
2 Svi 2015
Poruka
33
Već mi dugo piše da je u obradi.. sa 79 bodova
A neke su ispod 79 već riješili i dali odluku..
Ne znam šta čekaju više?! 🤔
ovisi koliko ti je osoba kojoj si dodjeljen brza u pregledavanju...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Mjera 6.1.1. - Nakon što sam poslao ugovor, trebam li podnositi zahtjev za isplatu prve rate ili to ide automatski?
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
6.1.1. ne ide ništa automatski, sve sam podnosiš. Prvu ratu možeš podnijeti nakon što ti APPRRR unese ugovor u sustav AGRONET.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Eto upravo unešen ugovor, danas će konzultant podnijeti zahtjev za isplatu.

Koliko otprilike traje do isplate sada? Ima li neko pravilo ili kada dođe na red?
 

Najnoviji postovi

Na vrh