• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav,
Jel znate koji je rok za ostvarenje prijavljenog projekta.. npr kupnja traktora od dobivanja prve polovice sredstava 6.3.1.??
 

Agram NZG

Novi član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
23
Frendić moj zvao da vidi jel se pomaknuo na listi. Razlika između inicijalne i trenutnog stanja je 223 mjesta.
 

Bogi11

Novi član
Tu od
24 Kol 2016
Poruka
20
Pozdrav, zanima me jedna informacija za mjeru 6.1.1 mladi poljoprivrednici. Budući da moram 5 godina biti zaposlen na svom opgu na puno radno vrijeme, jel postoji neka mogućnost zaposlenja u nekoj drugoj firmi na 3-4 sata tjedno? Kao npr kad si zaposlen u nekoj firmi na puno radno vrijeme pa ti ta firma da potvrdu i dopustenje da radis u nekoj drugoj firmi na 3-4 sata tjedno? Hvala
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Ja sam bas pre 2 dana pitao coveka sto mi je radio projekat, da li mogu da se zaposlim- odgovor je bio NE, jer moram 5 god raditi tj biti zaposlen u OPGu, rekao sam mu da prelista papire, proveri dobro- posto mi je 5 god previse.
Mada, negde sam nacuo da se mozes zaposliti al da je vezano za poljop. delatnosti ( ne znam dal to ima veze sa projektom).

Sacekacu ja 10-15 dana, da ovaj proveri da znam na cemu sam. Ako ne mogu, nastavljamo dalje sa skolom, zenimo se, pravimo decu...itd... moram naci neku zanimaciju :hahah:

p.s neko zna ili ima negde spisak natjecaja iz eu fondova? pa ako sam vec vezan 5godina, da picim dalje na fondove i da izvlacim maksimalno?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ako si dobio iz fondova od 2014-2020 sredstva,onda u novom razdoblju od 2020-2027 ide noba runda koliko sam shvatio...bez obzira sto si prosao u proslom razdoblju...
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Danas je izasao prijedlog za 6.2. na esavjetovanje. Kao i do sada, nositelj diverzificirane djelatnosti mora 5 godina ostati zaposlen(placati doprinose po osnovi poljoprivrede) na svojem gospodarstvu. I tu nema iznimke.
Agencija to provjerava na nacin da se iz godisnjih izvjesca po OIB-u provjerava broj zaposlenih u odnosu na broj zaposlenih prije prijave na natjecaj.

Btw NAI mozes na vecinu natjecaja ostalih se prijaviti jer jedan uglavnom ne iskljucuje drugi. Jos ako si mladi poljoprivrednik, mislim da ljudi nikad vise nece imati priliku dobiti ovakav vjetar u ledja za start poslovanja.
Ako ne ide u najgorem scenariju, nakon 5 god ces prodat sve sto si kupio. Traktor ti nece vrijediti 50k, ali ce vrijediti 35k
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
Danas je izasao prijedlog za 6.2. na esavjetovanje. Kao i do sada, nositelj diverzificirane djelatnosti mora 5 godina ostati zaposlen(placati doprinose po osnovi poljoprivrede) na svojem gospodarstvu. I tu nema iznimke.
Pa ne piše to... ublažili su uvjet.
Upis u RPO nije zaposlenje na OPG-u
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Bome kada se upisivala dodatna djelatnost za 6.2 u agenciji su tražili potvrdu da si obveznik poreza na dodanu vrijednost
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Istina je da se mijenjalo nešto, ali ja i dalje zaključujem (možda krivo) da treba netko biti zaposlen:
Obveze korisnika 5 godina od konačne isplate sredstava: "Korisnik mora ostvariti i zadržati najmanje 80% planirane razine pokazatelja provedbe projekta po pitanju doprinosa stvaranju novih – zadržavanju postojećih radnih mjesta najkasnije u periodu unutar 24 mjeseca od datuma podnošenja konačnog zahtjeva za isplatu."
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Ja kad saznam, javim- recu neka dobro proveri, imam ja cak brojeve telefona pa cu direktno nazvati- da znam na cemu sam. Opet ok je da budes 5 god zaposlen u opgu, al realno nemamo svi mi 500-700 jutara zemlje pa smo konstantno zauzeti.
Ja sam ubedjen da ce tu biti bar neke izmene.
Ok imas opg, al imas i mogucnost da pored toga imas i pravo da se zaposlis.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Da ali da li ti je jasno da se onda to moze jos vise iskoristavati a da ne postoji stvarna proizvodnja.
Npr. netko uz stalni posao kupi bager za 50.000 eur.
Godisnje mora prikazati prihoda od 75.000 kn. Ako si dohodas da ti sve ostane kao dohodak (a nece) porez + doprinosi su manje od 30.000 kn.
30.000 x 5 = 150.000 kn Znaci u najgoroj varijanti (da uopce ne pruzas usluge) nakon 5 godina ostaje ti bager koji mozes prodat i koji ce vrijediti barem 250.000.
A da ne govorimo ako postoji mogucnost pausala buduci da nigdje ne stoji da to nije moguce.
Tada iznos iznosi ne 150.000 vec cca 30.000
 
  • Like
Reactions: Nai

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
Ja kad saznam, javim- recu neka dobro proveri, imam ja cak brojeve telefona pa cu direktno nazvati- da znam na cemu sam. Opet ok je da budes 5 god zaposlen u opgu, al realno nemamo svi mi 500-700 jutara zemlje pa smo konstantno zauzeti.
Ja sam ubedjen da ce tu biti bar neke izmene.
Ok imas opg, al imas i mogucnost da pored toga imas i pravo da se zaposlis.

Potpuno netočno tumačenje javnog poziva. Znači taj segment se nije promijenio u odnosu za zadnji natječaj, niti neće.
Projektom prijavitelj mora očuvati postojeća radna mjesta ili stvoriti nova radna mjesta najkasnije u periodu unutar 24 mjeseca od datuma podnošenja konačnog zahtjeva za isplatu
U slučaju odobrenja potpore osoba koja bude određena kao nositelj diversificirane djelatnosti, a to može biti nositelj ili netko od članova OPG, ne smije paralelno biti zaposlena u drugom subjektu! U projektnoj prijavi prilikom prijave na natječaj definira se nositelj diversificirane djelatnosti i u slučaju odobrenja potpore postoji obveza zaposlenja nositelja diversificirane djelatnosti na PUNO RADNO VRIJEME u subjektu koji je ostvario potporu. Ukoliko je nositelj diversificirane djelatnosti prilikom predaje prijave zaposlen u drugom subjektu odobrenjem potpore obvezuje se najkasnije u trenutku podnošenja zahtjeva za konačnu isplatu samozaposliti se u subjektu koji je ostvario potporu.
 
  • Like
Reactions: Nai

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Bit će jako teško proći na 6.2 . U prvom natječaju 260 mil a u ovom 100 mil. a interes ogroman
 

asignacija554

Novi član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1
Pozdrav. Molim vas za inoformaciju. Mjera 6.3.1 kupovina poljoprivrednog zemljista, da li je moguce placanje u gotovini jer prodavatelj ne zeli otvoriti racun u banci. Znaci otisli bi u banku i s svog ziro racuna podigli iznos koji je predviđen za tu zemlju i dali prodavatelju. Naravno kupoporadjni bi ovjerili kod javnog biljeznika.
 

slavonac123

Član
Tu od
2 Svi 2015
Poruka
33
Zanima me dali se tokom cijelog projekta mora održavati jednako stanje kakvo je bilo prilikom prijave na natjecaj.. Evo naprimjer netko ima 100 svinja i 50 ovaca.. Dali on moze iz projekta izaci s 150 svinja i 0 ovaca? Mjera 6.3.1.
 

Najnoviji postovi

Na vrh