• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Mijenjaju se pravilnici kako bi se lakše došlo do tih sredstava. Takvu sam informaciju dobio. Pa bih ja pričekao da sam na vašem mjestu.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
250
Jel kome isplaćena rata za odobrenu odluku koje mjere u ovoj turi sa predujmom od poticaja.Čekam već 1 mj.zadnju ratu mjeru 6.1.1
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
250
Nakon 5 mjeseci sam imao kontrolu i odluka i odluku dobio za 7 dana ali isplate nema već 1mj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Jesam li dobro shvatio,5 mjeseci od zahtjeva za isplatu 3 rate je stigla odluka?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Dali se tko javljao ili čak i dobio na natječaju svojeg LAG-a?
Kako su vam iskustva sa skupljanjem papirologije?
Je obavezan konzultant ili ide i bez?
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Ja nažalost nemam svoj LAG, jer mi je sjedište OPGa na području jednog, a zemljište na području drugog. Budući da je jedan od uvjeta svakog LAGovskog natječaja da je i sjedište i zemljište na području tog LAGa, onda ne konkuriram ni za jedan takav natječaj.
Ali sam zato prošao na trećem mjere 6.3.1, radio sve sam bez konzultanta. Dobio neki dan odluku o konačnoj isplati.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Dali se tko javljao ili čak i dobio na natječaju svojeg LAG-a?
Kako su vam iskustva sa skupljanjem papirologije?
Je obavezan konzultant ili ide i bez?
Ja se prijavio neki dan na natječaj za razvoj malih PG-a u našem LAG-u.
U principu i ne treba neka velika papirologija za što treba hodat okolo.
Rješenje o upisu u Upisnik( npr.ako želiš dobit bodove za mladog poljoprivrednika)
preslika osobne, izračun ekonomske veličine gospodarstva, potvrda porezne o stanju duga, obrazac o evidenciji prodaje proizvoda..
A druga dokumentacija ovisi još ako si u nekom poreznom sustavu pa trebaš nešto, ako si u ekološkoj pa opet moraš dokazat, doprinosi itd
Ostala dokumentacija je vezana uz natječaj (prijavni obrazac, poslovni plan, izračun povećanja nakon provedbe projekta...)
Može se radit bez konzultanta, susjed jedan je radio također za 6.3.1 i prošao je, ali nisu baš isti natječaji.
Ja sam konkretno dao to konzultantici u ruke, rađe nego da se kasnije grizem jer sam sfušal neki papir, a imam dosta bodova npr ;)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Da li ima tko kakvih informacija vezano za mjeru 6.4.1, su počeli izdavati odluke?
 

Zacc

Novi član
Tu od
1 Ožu 2019
Poruka
21
Ja nažalost nemam svoj LAG, jer mi je sjedište OPGa na području jednog, a zemljište na području drugog. Budući da je jedan od uvjeta svakog LAGovskog natječaja da je i sjedište i zemljište na području tog LAGa, onda ne konkuriram ni za jedan takav natječaj.
Ali sam zato prošao na trećem mjere 6.3.1, radio sve sam bez konzultanta. Dobio neki dan odluku o konačnoj isplati.
Koliko ste bodova imali?

Pozdrav, kada krece isplata za mjeru 10?
 

Zdravac5

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
30
Ja nažalost nemam svoj LAG, jer mi je sjedište OPGa na području jednog, a zemljište na području drugog. Budući da je jedan od uvjeta svakog LAGovskog natječaja da je i sjedište i zemljište na području tog LAGa, onda ne konkuriram ni za jedan takav natječaj.
Ali sam zato prošao na trećem mjere 6.3.1, radio sve sam bez konzultanta. Dobio neki dan odluku o konačnoj isplati.
Isprike na smetnji, a možete li reci koji ste bili na inicijalnoj listi? Ps cestitam na dobivenoj potpori
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
75 bodova.
Na inicijalnoj rang listi 3327., neznam da postoji nekakva nova objavljena, a konačna će biti objavljena kada se potpiše ugovor sa zadnjim korisnikom
 

tulipan

Novi član
Tu od
15 Sij 2021
Poruka
1
Jedno pitanje koje sam već tu postavio ali nisam baš dobio neki zadovoljavajući odgovor. Mjera 6.2. gradi se kuća za odmor. Da li je moguće zahtjev za građevinsku dozvolu podnijeti kao fizička osoba, a tek kasnije kod traženja uporabne dozvole unijeti kuću u OPG.
Jedna od aktivnosti prijavljenih u EU projektu je "Glavni arhitektonski projekt". Po meni ne bi trebalo biti zapreka da se građevinska dobije na fizičku osobu (član OPG-a vlasnik zemljišta), a da se uporabna dozvola dobije za OPG... Ima netko još po mjeri 6.2 tko gradi da kaže kako je on to rješio...
Svašta mi ljudi govore ne znam šta da vjerujem..
Nije odgovor na pitanje, jer sam novi član ovdje i tek hvatam konce. Nemam još OPG, u fazi sam kupnje zemljišta, nekih 0,5 ha maslina i vinove loze. Imam kuću ( zasad štalu) za koju bih jednog dana tražila sredstva iz EU, mjera 6.2. Zanima me kolika su sredstva potrebna prije javljanja na natječaj, ishodovanje dozvola , projekt i slično.., mora li se to obaviti prije natječaja ili ne, ulaze li ta sredstva u iznos potpore, ako ulaze , a to su veliki iznosi, ostane li dovoljno za adaptaciju. Imam puno pitanja, i svaka informacija mi je za početak bitna.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Nađeš si konzultanta, i izložiš mu svoje stanje, i naravno dogovor je odvjetnički ako ostvariš pravo na poticane mjere, on dobiva %, tako sam i ja sa svojima, i tu već vidiš kakve su šanse, ako on pristaje na %, šanse su realne, ako ne pristaje znaš da su minimalne ili nikakve.
 

Najnoviji postovi

Na vrh