• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Nije odgovor na pitanje, jer sam novi član ovdje i tek hvatam konce. Nemam još OPG, u fazi sam kupnje zemljišta, nekih 0,5 ha maslina i vinove loze. Imam kuću ( zasad štalu) za koju bih jednog dana tražila sredstva iz EU, mjera 6.2. Zanima me kolika su sredstva potrebna prije javljanja na natječaj, ishodovanje dozvola , projekt i slično.., mora li se to obaviti prije natječaja ili ne, ulaze li ta sredstva u iznos potpore, ako ulaze , a to su veliki iznosi, ostane li dovoljno za adaptaciju. Imam puno pitanja, i svaka informacija mi je za početak bitna.
Ovisi o kojem natječaju se radi. Ako pričamo o mjeri 6.2., gdje dobivaš fiksno 50.000 eur, onda za prijavu trebaš imati samo idejni projekt. Idejni projekt računaj kakvih 4000-7000 kn, i taj iznos se priznaje kao prihvatljiva aktivnost. Osim toga treba ti konzultant, i tu računaj 3-5% od dobivenog iznosa. Neki rade i na način da ne plaćaš ništa unaprijed već samo ako dobiješ.
Ono što se trebaš pripremiti prije natječaja je osigurati da imaš dovoljnu ekonomsku veličinu PG-a (1000 EUR)
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Da li je netko dobio isplatu iz mjere 21? Ili su samo došle odluke, a isplata se čeka?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Jel ima netko više saznanja o mjeri 6.1.1. u novom programskom razdoblju do 100 000 eura?
Dobio sam info da ide sad u prvom kvartalu godine, uvjeti da će se kao nešto mjenjati, ali ništa detaljno.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
I ministrica u plodovima isto rekla da je 50 000€.
Dali se isplati ići na mjeru 6.1.1 bez poljoprivredne škole? Koliko se tu bodova gubi?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Kažu da se može sa završenim tečajem Mjere 1. i 2 godine iskustva, neki kažu da se ne može tako, uglavnom je prekretnica kolko sam čuo bila prioritetni sektor, ali za sad ovaj novi natječaj nema uvjeta i niko ne zna. Pričalo se da je nova alokacija na 100 000, no sad se govori o 50 000 eura, no nije ni bitno, nego nema uvjeta.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Gdje se treba javiti što savjetodavna ima tečaj 30 sati za odslušati? Na internetu ne mogu ništa naći.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Odeš na savjetodavna.hr, tečajevi, pa nađeš što trebaš i odmah se prijaviš.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Danas mi stiglo na mail od gospođe iz savjetodavne.

''Plan objave natječaja iz Programa RR u 2021.

Poštovani, šaljem vam plan objave natječaja iz Programa ruralnog razvoja RH za period 2014.-2020. (još uvijek koristimo stari program, po starim pravilima).''

Znači sve po starom.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Pozdrav.
Dali će biti otvoren natječaj za mjeru 6.3.1 u 2021g?
Dali ima ko kakvih informacija?
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Ja neznam jer sam radio sam za 4.1.1. i za 6.3.1., oba dobra, ali 4.1.1. nisam prošao zbog nedostatka sredstava, odnosno malo bodova.
Nije to neki bauk, ako znaš u što ulažeš, pogotovo mjera 6.3.1., ne može biti jednostavnije.
Konzultanti imaju neke informacije prije natječaj, ili misle da će se ponavljati uvjeti iz prošlih, pa da stvore umjerene uvjete nagovaraju ljude da im se članovi obitelji upišu u OPG ako su nezaposleni pa da će imati više bodova, što im se obilo o glavu u trećem natječaju 6.3.1. jer nije bilo bodova na to kao u prethodna dva.
I pitanje za zloocka: Što znači dobar projekt? Jel onaj koji će sigurno proći natječaj ili onaj koji vi imate u glavi u što trebate ulagati?
Nitko vam ne može obećati da će te proći, nitko ne zna način bodovanja do objave natječaja, nitko ne zna ukupan iznos do objave natječaja...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Jel ima netko ovdje ko je prošao na 6.1.1. prije, a da se počeo baviti prioritetnim sektorom nakon prolaska na mjeri? Znam da je to bila prekretnica na bodovima, imam par pitanja...
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Da li ima netko korisnik mjere 6.1. ovdje, a da je prolazio neki od tečaja koji je potreban za dokaz osposobljenosti? Koji tečaji se uzimaju, je li to sada online ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh