• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nismo baš najbolji jer nam je noću bilo jako brrrrrrrr......





........ali budu došle tople nočkice pa budemo živnuli.
 

klint

Novi član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
26
Rajčica vam je krasna,moi donji listovi su malo požutjeli,vjerojatno od zime.Pa me zanima koliko ih smijem skinit tj koliko listova treba ostavit ispod prve rodne grane
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma i moji su donji požutjeli, samo se ne vidi baš na slici, nešto od zime, nešto od blokade magnezija - sada se to nešto stabiliziralo, ali primjeti se.
Nemoj ih još skidati, ti donji, kolko god oni sada loše izgledali i bili kržjavi, hrane donji dio stabljike koje se sada intenzivno razvija i šire se provodni snopovi. Poskidaj samo one koji su baš nikakvi, a ostale nakon što se formiraju plodovi prve cvijetne grane do polovice debljine - možeš to loše poskidati.Ispod cvijetne ostavi jedan ili dva, pa ćeš njih poslije.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
točno mjesec dana od sadnje, počela cvatnja, danas stigli bumbari za oprašivanje, plivi se i veže tuta forca

20hag6h.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Lijepo izglreda.
A zašto nama nitko ne kaže da bumbare treba dohranjivati?
Ili to sam ja ne znam?
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Da se i ja upišem sa svojim paradajzom.

attachment.php


edit: 10.04.2015
 

Prilozi

  • P10-04-15_13.06.jpg
    P10-04-15_13.06.jpg
    63.6 KB · Pregleda: 618
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Auuuuuuuuuuuuuu....hidroponija....prekrasan je.
To je tebi već četvrta etaža otvorena, peta u rastu.
Mažen i pažen mora biti takav. Ne ko moja siročad koja su noću drhtala od hladnoće.
Koliki su ti troškovi za jednu sezonu po kvadratu plastenika bez startne nabave aparature?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Johabice mislim da to nije hidroponija nego je potpuno zemlja pokrivena folijom, nisam 100% siguran ali mislim da je tako.
Bez grijanja nemože biti u ovoj fazi, znači da se ima i grijanje plastenika.
Inače je prva liga bravo denisv.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Johabice, nije hidropon, na zemlji je. Pošto je u pitanju grijani plastenik idem sa bijelom folijom, a da je bez grijanja, bila bi crna naravno.
Troškovi grijanja zavise od godine, a kako je ova 'potegla' izgleda da će biti viši nego inače.
Evo još jedna slika iz drugog ugla.

attachment.php
 

Prilozi

  • P10-04-15_13.08[3].jpg
    P10-04-15_13.08[3].jpg
    53.5 KB · Pregleda: 589

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Super.
Gledam te četvrtaste uzdignute grede i pitam se čime si ih napravio. Zato sam i mislila da je hidroponij. Osim toga, imaš male proreze na sadnim mjestima. Pa sam mislila da si sadio sadnice u malim hranjivim kockama, ili si ga sadio veoma mladoga, sa malim kockama substrata.
E, sada mi reci u čemu griješim, što još ne vidim dobro - zapravo ne razumijem.
Grijanje imaš, predpostavljam podno, u zoni korijena, ili položeno na tlo ispod folije?

Uh, idem još nešt odraditi - presadnaja paradajza za prodaju flanaca.
A ti mi rekni dok se vratim.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Jel ima netko sjeme domaćeg paradajza da mi pošalje? Zaželio sam se paradajza sa okusom i mirisom.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Pošalji adresu na mail pa ti pošaljem par flanaca, nemam više sjemena sve posijano. Imam dobar sistem pakiranja pa stižu zdrave i čitave. Istina neznam ime sorte jer se kod mene uzgaja godinama, krupan je ukusan,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh