• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Za plasteniičku proizvodnju..planiram dobit certifikat za ekološku proizvodnju a ta mi je sorta exstra.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Gle, to je stara sorta, u Hrvatskoj je na sortnu listu ušao negdje oko 1977. - dakle, prije dvadesetak godina, a ja sam još prije nekih pet - šest imala informaciju da se povlači i mijenja sa nečim drugim. Moj prijatelj ga je sadio vani i sjećam se da ga jedne godine više nije mogao dobiti, a kako je poslje bilo - ne znam.
Ne znam kako je kod tebe, ali pokušaj si ukucati ga i potražiti negdje vani, u EU, i naručiti poštom.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Hvala svima...kontaktirat cu ih iza božića.. i još jedno pitanje..naučio sam prozvest ekološku rajčicu ispod koje cijene nebi trebao da idem?
koja je optimalna cijena ekološke rajčice?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
obzirom da ja svoju običnu nedam ispod 10...ti bi mogal tražit jedno 5 kuna...:(happy):
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Sve zavisi od platežne moći u sredini u kojoj prodaješ. Može kolega Darijus tražiti 10 za običnu kada su plaće skoro doplo veće nego kod mene...
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
obzirom da ja svoju običnu nedam ispod 10...ti bi mogal tražit jedno 5 kuna...:(happy):

prodajem je 10kuna već 7 godina..berba počinje od 10.6.do 15.7.
u mome mjestu je jako dobra platežna moć..

kutija cigara je 20kuna zašto nebi rajčicu prodavao po 3KM? ili 12kuna
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Presadnice izbacile lijepe pupove, a zemlja u plasteniku u zoni korijena 12 stupnjeva. I nikako da se makne sa te točke. Gore toplo, dolje osjećaš hladnoću kako brije.
Kada će se to popeti na prihvatljivih 17?
U siječnju je bila zemlja toplija nego je sada.
 

mariopag

Novi član
Tu od
4 Lis 2016
Poruka
24
Sto bi bilo kada bi zaljevao paradajz prskalicama iznad zemlje,parcela ima oko 600 kvadrata,jer dok kupim malch foliju,svu traku za navodnjavanje razne prikljucke,jedno stavnije mi je ovako.Spojjen sam na gradski vodovod.Ista mislite o uzgoju grappolo rajcice na otvorenom ili raznih vrsta chery rajcica,da li je pametno to sadit na otvorenom,zemlja je na suncanoj strani..Hvala unaprid na odgovoru

Iako neko ima presadnice grapola ili kumato rajcice neka se javi u inbox sa cijenom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Moglo bi biti puno bolesti,vlaga i vručina,100% plamenjača.Ne pojavljuje se badava plamenjača nakon kišnih dana.Možeš saditi na otvorenom,samo treba zasjena za vručine
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sto bi bilo kada bi zaljevao paradajz prskalicama iznad zemlje,parcela ima oko 600 kvadrata,jer dok kupim malch foliju,svu traku za navodnjavanje razne prikljucke,jedno stavnije mi je ovako.Spojjen sam na gradski vodovod.Ista mislite o uzgoju grappolo rajcice na otvorenom ili raznih vrsta chery rajcica,da li je pametno to sadit na otvorenom,zemlja je na suncanoj strani..Hvala unaprid na odgovoru

Koju površinu - ili broj biljaka misliš posaditi?
Prskalice ne dolaze u obzir - @sanjin ti je rekao zašto.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
To ti neće ići sa prskalicama, em nije zdravo za tu vrstu biljke em će trošiti abnormalno puno vode od koje će većina ispariti u zrak. Pošto živiš na Pagu vjerujem da voda isto nije jeftina i lako dostupna.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Stavite KNK trake,nisu skupe,samo na vodi ćete uštjedjeti više nego što koštaju.A KNK možete zalijevati u bilo koje doba dana,dok prskalicama možete ili noću ili rano ujutro
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Sanjine ako moze malo objasnjenje,da li mogu tako spricat,u vezi hlada znam
Ne smiješ špricati pomadore po listovima jer se razvijaju bolesti. Navodnjavanje ti je najbolje kap po kap (višegodišnja cijev). Stavi neki tank na povišenom mjestu i napuni vodom količinu kolika ti treba za jedno navodnjavanje a da biljka ne dobije previše vode. U sred ljeta dva puta tjedno trebalo bi biti dovoljno. Na tank prije glavne razvodne cijevi stavi filter i nećeš imati problema s začepljenjem kapaljki.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Treća etaža cvate, četvrta je formirana, paradajzići neki ko orah, neki ko male jabuke, a neki ko lješnjaci, a negdje samo tek oplođeni uvenuti cvjetovi.
Šaroliko ko i u paprici - ovo mi je neka luda godina......

Primjetila sam bijelu mušicu kako leti - ne bude to valjda navalilo tako brzo, sutra idem po žute ploče da vidim o ćemu se radi.
Već se grozim mogućih problema sa njom.
Želja mi je uloviti par živih i pokušati ih sa sodabikaronom okupati - negdje sam pokupika informaciju da je može uništiti, ali nisam sigurna.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
pitanjce za iskusne,
još mi u plasteniku visi lanjska špaga i za sad mi se čini dosta jaka,
jel može izdržati još jednu sezonu rajčice ili da ipak ne riskiram ?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Može.
I dvije.
I ne padaj na fore o prijenosniku bolesti i svakavih teorija - koristi dok ne počne pucati sama od sebe.
U paprici imam već četvrtu godinu.
 
Na vrh