• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
@Darijus

Rajčica je u vrtu na otvorenom. Tri puta do sada sam ju tretirala sa kalcijem i problem sa plodovima je nestao. Presretna sam. Hvala vam što ste mi pomogli savjetima. Jučer sam nabrojila 34 ploda na njoj i svaki put kad ju pogledam sjetim se predivnih i vrijednih ljudi sa ovog foruma.
Neka ste mi živi i zdravi.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Evo slike rajčice s kojom sam imala problema. Sad su to već veliki plodovi i ne mogu vam reći koliko sam sretna što sam je zahvaljujući vama uspjela spasiti. :cool2:


Paradajz1.jpg



Ostale rajčice su zdrave i jedre od prvog dana.


Volovsko srce

Paradajz.jpg



Šeri ( kako ga ja zovem )

eri.jpg



Jabučar sam postavila par postova ranije.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Aham..mreža mi nije na plasteniku nego je na bocnim stranama..
Te plodove nakon branja ostavimo dva do tri dana na dozrijevanje ali opet ostaje fleka,istina je da nije velika kao za vrijeme berbe ali je vidljiva..



Fleke nastaju jer nisi na vrijeme odrezao donje listove na biljkama...javljaju se samo na GMO rajčicama...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Uf Sanjine koja rajčica! Dobra je i moja rajčica, ali ni približno nije takva, ni visinom i urodom.
A lijepa je i teta Sanja :)
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Fleke nastaju jer nisi na vrijeme odrezao donje listove na biljkama...javljaju se samo na GMO rajčicama...


Sent from my iPhone using Tapatalk

e sad si ga pretjerao

a kada krompir pozeleni jer je bio preplitko i on je gmo isto?

ajmo bit realni bez zasjene kakve god bilo imat ćeš to, pogotovo ako je hibrid tome sklon ili je prozračna biljka pa ne pokriva listovima ili nedovoljno vlage u tlu...
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Zelene fleke možeš imati i na volovskom ,kada ti je plod u prevelikom mraku a tehnički mu je vrijeme zriodbe.Evo jedan moj GMO prije i poslije "frizeraja"
 

Prilozi

  • 20170619_192242.jpg
    20170619_192242.jpg
    62.8 KB · Pregleda: 173
  • 20170619_192706.jpg
    20170619_192706.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 176

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
e sad si ga pretjerao



a kada krompir pozeleni jer je bio preplitko i on je gmo isto?



ajmo bit realni bez zasjene kakve god bilo imat ćeš to, pogotovo ako je hibrid tome sklon ili je prozračna biljka pa ne pokriva listovima ili nedovoljno vlage u tlu...



Nemam toga više na svojim paradajzima,ali sam imao neke nove hibride u pokusima prijašnjih godina...uredno su se pojavljivale te fleke na njima,unatoč sjenilu...većina vas ovdje uopće nije svjesna da imate posađene GMO hibride u svojim plastenicima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Dva "manekena": Sanja i Lilos
Prekrasan paradajz, a sad pitanje, vidim da su donji listovi uvrnuti, doduše malo. Ja imam u plasteniku par starih sorti i listovi su jako uvrnuti. Gnojeno je samo sa peletiranim pilećim gnojem, jesam li malo pretjerala pa se zbog viška dušika uvrću? Nema znakova pepelnice ni plamenjače, a paprika na istoj gredici raste fantastično.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Ne brini što se uvrću to je zbog vlage i starosti lista.
Ma brine me jer se uvrću i mladi listovi, nadam se da je to zbog visokih temperatura, a stare sorte nisu baš ljubitelji uzgoja u plasteniku.
 

agrouzgoj

Novi član
Tu od
3 Srp 2017
Poruka
1
Pozdrav svima,

nadam se da nisam fulao forum, da mogu ovdje pitati. Uzgajam cherry rajcice na svom balkonu i jako mi dobro uspjevaju, jos malo pa cu ih poceti brati. Ali koristim jednom tjedno tekuce gnojivo Floraline (tekuće gnojivo za kućne, balkonske i vrtne biljke), otopina NPK 8-7-7, pa me zanima da li je ono stetno i da li mogu jesti plodove s obzirom da nigdje ne pise da se moze koristiti za povrce?
Hvala unaprijed na odgovorima :)
 

abertosa

Novi član
Tu od
5 Kol 2016
Poruka
17
pozdrav

samo navali :)
inače, savjet, gledaj prihranjivat s nečim da ima malo manje P i više K jer su rajčici draže takve formulacije :)
 

planin

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
Pozdrav svima, imam problem sa crvanjem paradajza. Dosad sam koristio ROTOR ali izgleda da slabo djeluje. Imali kakvo pouzdanije sredstvo ako je neko koristio?
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Posađeno 24.07. Noemy,Matias,Sedmica i Lilos.Lilos i Matias se crvene,Noemy počinje a Sedmica čisto razočaranje,sitnija,sporija a internodiji katastrofa.Dok Noemy ima 4 kata,Sedmica na istoj visini 3 kata a lisna masa ogromna
 

Prilozi

  • 20170911_122556.jpg
    20170911_122556.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 145
  • 20170911_122641.jpg
    20170911_122641.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 86
  • 20170911_122758.jpg
    20170911_122758.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 81
  • 20170911_122710.jpg
    20170911_122710.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 80

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
jel netko ima 4 zrna podloge za kalemljenje rajčice?
naime probao bi nakalemit na plemku jednog ogromnog paradajiza pa da vidim šta će biti :D
 

vostro91

Član
Tu od
9 Ožu 2017
Poruka
37
Broj jedan tema povrća, sadili smo velike površine plasteničke rajčice, ukedno i najdraže povrće i tema ne smije biti na dnu. Kakva su vaša iskustva sa sadnjom plasteničke rajčice. Moja su jako dobra iako otkupne stanice (konzum itd) su uništili uvelike proizvodnju općenito povrtlarsta svojim nehumanim postupanjem isplate i cijenama.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja mislim da ima već nekoliko godina kako je Enza to izbacila iz proizvodnje.
Ako se varam, neka me netko ispravi.

Šta trebaš, rajčicu za van, ili za plasteničku proizvodnju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh