• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
meni se čini da je isti problem ko i neki dan sa nečijom salatom...
momentalno se poklopilo više negativnih faktora pa je došlo do stresa...
ja ih nebi čak ni bio čupao da su moje, bile bi one došle k sebi... 😜
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
699
Plamenjača?
 

Prilozi

  • IMG_20210607_060850.jpg
    IMG_20210607_060850.jpg
    28 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20210607_060839.jpg
    IMG_20210607_060839.jpg
    21.3 KB · Pregleda: 15

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma kakvi.
Hladno, previše vode, blokada elemenata...tri u jedan, četiri u jedan problem.....više nepovoljnih faktora koji zajedno udruženi međusobno uzrokuju uvrtanje lista - kada se uvrće prema gore, dobro je, to je fiziološki poremećaj, ajd, nije dobro kada se uvrće, neki poblem je ali ne katastrofalan, kada se uvrće prema dolje, loše je, to je bakterioza.

Takvi će i ostati, kada dođe topli zrak i sunce novonastali listovi će biti normalni, a možda se ovi stari koji su mlađi djelomično izravnaju.

Pretpostavljam da su najjače sfrkani oni najdonji, najstariji - jesu li?

Ako nema manjka kalija, onda je hladnoća - pogotovo noćna - kriva.
Dušik i magnezij - pogotovo magnezij - su blokirani kada je hladno.
Onaj prvi nist nema magnezija, ali to ne znači da ga nema u zemlji nego da je zbog niske temperature bio blokiran protok kroz biljku.

Ma ova godina je nikakva, sve je naopako od početka proizvodnje, a nastavak vjerojatno slijedi - sljedeći tjedan vele da ćemo opet ujutro imati 12 - 13 stupnjeva.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
178
Koliko svako bi u prosjeku trebalo ici sa vodotopivim gnojem?
Ove godine sam uzeo vrecu od 25kg idron 8 16 32 za rajcice, paprike i slicno pa bi isao dozom od 3g na 1l vode uz to kupio bi jos kalcij posebno pa pomjesao skupa te davao svako 15 dana ili 7 ukoliko potrebno, neki rade prihranu kalcijem svako 3 dana al to mi se nekako cini puno.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
nije puno...u svako navodnjavanje ide i gnojidba...neće biljka uzet previše, ali ako joj fali, bit će problema...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
.
Koliko svako bi u prosjeku trebalo ici sa vodotopivim gnojem?
Ove godine sam uzeo vrecu od 25kg idron 8 16 32 za rajcice, paprike i slicno pa bi isao dozom od 3g na 1l vode uz to kupio bi jos kalcij posebno pa pomjesao skupa te davao svako 15 dana ili 7 ukoliko potrebno, neki rade prihranu kalcijem svako 3 dana al to mi se nekako cini puno.

Ne bi.

Kalcij se uvijek daje samostalno.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
178
Nisam mislio na kalcij nitrat nego idron ca neznam imali razlike al nije problem ni odvojeno napraviti.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
900
Par godina nisam sadio rajčice ali ove godine sam zasadio. Ne sjećam koliko sam ranije stavljao vapna u bačve sa vodom(za zaljevanje rajčica) ali sada ću na cirka 30 l vode dodati žlicu ili dvije hidratiziranog vapna(za zidanje). Kada sam ranije tako radio plodovi su bili zdraviji.
 

Zagorka

Novi član
Tu od
17 Lip 2019
Poruka
14
Trebala bi napraviti 1% otopinu s vodom za tretman sjemena. Na 1 dcl vode stavljam 1 ml otopine? Jesam li u pravu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
1 decilitar ima 100 mililitara, dakle 1 posto je ispravno...
osnovna škola, 6 razred... 🤭
 

ceta

Novi član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
9
Neznam kako ko,Ja sam rajcici pomagao u odbacivanju cvjetova.Ako se desi nepovoljno vrijeme duze onda ih usporava odbacivanje cvjetova.Inace temperatura je idealna sa 20 -22 stepena.Dakle dobro formiran cvijet pretezno otvoren obuhvati se prstima i njezno skida i odstranjuje sama glavica.Jos nesto ako nije odbacio cvijet sa prve ili druge etaze a formira cvatnju trece znatno mu zadrzava turgor napredovanja.Zato je pozeljno bez zujalica da pripratimo i rukom sa te grane etaze polako uklonimo,stim je neophodno sa nekim preparatom sterilisemo i zastitimo.Nikada nisam imao u podbacaju plodova grane su bile grozdaste i zdrave,prepune kao ukras rajcice,sa tri plastenika od 60 met kvad.
 

Zagorka

Novi član
Tu od
17 Lip 2019
Poruka
14
Plamenjača ili? Flanci posađeni pred tjedan dana, sorta jabučar... Hvala unaprijed
IMG_20220514_183624.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20220514_183636.jpg
    IMG_20220514_183636.jpg
    198.5 KB · Pregleda: 23

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
@Zagorka, ništa im nije, to je posljedica izravnog sunčanja nakon lagodnog života u plasteniku...odradi zaštitu, primili se jesu, i sad će ići samo u visinu...
donja slika, lijeva strana, vjerojatno lisni miner napravio šare...
@Kupljenec, nisam još imao čast uzgajati tu sortu...meni su svi paradajzi jednaki, i tak ih NE jedem...
samo ih moram tegliti ko konj...;)
 

Dalija

Član
Tu od
20 Srp 2015
Poruka
27
Kupljenec, pa kaj Rajska nije poduzeće iz Sv. Nedelje, a proizvodi više sorti rajčica.
Meni je najfinija Harmony.
 

Najnoviji postovi

Na vrh