• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
unazad nekoliko godina na odredjenim paradajzima se pojavljuju ovi listovi koji se skupljaju:
1654756999244.png
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Imam jedno mozda smjesno pitanje. Koliko bi trebao udaljeno biti zabijen kolac od korijena? Mislim na ovaj paradajzek sadjen po vrtu. Nekak mi se cini da sam ih zabil predaleko oko 30cm.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
ja sadim paradajz polegnuti...sav korijen u istu stranu...onda tu iznad korijena povučem navodnjavanje a s druge strane možeš kolac do same biljke staviti...bez straha da oštetiš korijen...malo je daleko 30cm samo iz razloga što ćeš zapravo moći vezati tek kad biljke dosta naraste..a s obzirom na vrijeme i dosta kiše i vjetra postoji mogućnost da ti do onda sve ošteti...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
I meni se cini daleko jer donji dio ide naglo na kolce. Jos je problem sto je malciran sa sijenom pa kod zalijevanja ne vidim gdje je korjen.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,990
Jel špagu s nečim zakačiš za zemlju? Koju špagu koristiš?

Koja je visina grebena?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Visina gredice ti je oko 1.5m,špagu lagano zavežem pri zemlji i onda pletem paradajz oko nje. Ove godine sam uzeo ovu špagu za vezanje,malo je deblja ali mi ne smeta.
IMG_20220610_113343.jpg IMG_20220610_113756.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
otkad je motika u rvackoj nepoželjna, trave sve više.... 🤭...i pokošene i nepokošene...
mtdejac, dojdi k meni da te naučim zaprke skidat s paradajza, ovako već vidim da imaš šumetinu..
 

Borro

Novi član
Tu od
15 Tra 2022
Poruka
15
otkad je motika u rvackoj nepoželjna, trave sve više.... 🤭...i pokošene i nepokošene...
mtdejac, dojdi k meni da te naučim zaprke skidat s paradajza, ovako već vidim da imaš šumetinu..
i ja bih to volio znati!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako mislite na ovo okolo po podu to nije trava nego suho sijeno ili slama da se prekrije zemlja da ne raste korov i da drzi vlagu. Tzv. malciranje. Ekoloska zamjena za onu crnu plasticnu foliju.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ovo prvi put vidim, i ovu travu za cem sluzi mozete li mi objasniti?
Ekološka zamjena za foliju,zadržava vlagu,ima manje plamenjače,a i nema trave. To ti je trava koju pokosim s kosilicom
mtdejac, dojdi k meni da te naučim zaprke skidat s paradajza, ovako već vidim da imaš šumetinu..
Znam da imam,nisu došli na red za čupanje,budem ovih dana da se malo posuši od kiše
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
što ih manje (ranije) zalomiš, manje oštećuješ i iscrpljuješ samu biljku... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh