• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

Zagorka

Novi član
Tu od
17 Lip 2019
Poruka
14
"treba kontaktirati proizvođača čudomiksa", zašto ne rezultira čudima. Možda ga je trebalo razmutiti u svetoj vodi, da bi nešto zaštitio.
uz ovakve vremenske prilike,ja sam turbo zadovoljna. Iz zdravstvenih razloga,a i zbog malog djeteta izbjegla bih kemiju,ako je ikako moguće. Ako nije, Bože dragi,ali kako sadim samo za obitelj, voljela bih da bude čim prirodnije
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Već smo pričali o tome. U tvornici na otvorenom bez kemije ide jedino u idealnim situacijama.

Trebali ste prskati kemijom barem 2 puta kad ste vidjeli kakvo vrijeme ide. I to preventivno, ne kad ste vidjeli da se bolest već proširila.

Ja bi išao sa neoram + sumpor.

Može i bordoska juha.

Zaražene grane je najbolje ukloniti.

Ići barem 2 puta. Danas/sutra i za 7-10 dana kad prođu kiše. Ali onda izbaciti sumpor kad se bude išlo jer će biti visoke temperature.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
A mi drugi kao nemamo djecu 🤔 ili ih namjerno trujemo od rođenja. Svašta... 🤕
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Sve ti je to jako dobra preventiva...

Kad je ovakvo stanje kakvo kažeš, to je bacanje novaca.


Po mom iskustvu. Ali dajem pijetla na panj da se neće javiti nitko tko će reći drugačije.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Ovaj trend je uzeo maha, ajmo napravit doma vrt imat 10 kila eko paradajza da ne trujemo djecu a cijelu godinu jedu kupovno to nema veze, meso kupovno to nema veze, u mek,kfc i slicne lance se redovno jede...ljudi ne filozofirajte previše sve je do šufita, dok sam prodavo svoj paradajz nikome nisam reko čime je šprican i svi su se davili u njemu i sjećali djetinstva i mirisa, isto tako i krumpir...a šprican je svime po redu inače ga kod sebe nebi ni brao...dakle, bez puno filozofije to nisu otrovi to je zaštita...previše sam reko, ode glava pijetlu na panju
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,441
kod mene to nije hir, tako radim već godinama. klinac mi je sad 6god a počeli smo i prije..radim sve za sebe. ne kupujem u dućanu. meso, povrće i ostale prehrambene proizvode. imam svoje salame, kobasice, meso iz tiblice, mast, piletinu, teletinu, mlijeko, sir. vrt dovoljno velik da proizvedemo i previše svježeg povrća, pospremimo za cijelu zimu, od smrznutog do kiseljenog. tretiram sa sredstvima u početku, kad biljke krenu rasti do cvatnje za zaštitu. nakon cvatnje samo eko sredstva. teže je i zahtjeva puno više brige, ali može se. nekad godina uništi više nekad manje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Samo treba shvatiti da ljudi ne oboljevaju od hrane (bilo ona domaca ili iz trg centara; bilo ona kupana u otrovima ili ne), nego od stresa.
I dok se rijesimo stresa, vjerujem da budemo živjeli do 100 god bez greške.
Pa makar svaki dan jeli kebabe i čipse.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,441
ja imam susjede koji proizvode za prodaju na placu. jasno mi je da je njima čisti profit u pitanju i da mora to odraditi na takav način da sebi max olakša i da proizvede dovoljno da zaradi na tome. ja sam već nekoliko puta pisao, da stavim cijelu računicu na papir ne mogu biti sigurno u plusu i to mi je jasno jer se kod mene ne radi o zaradi. radi se o tome da znam što jedem. ja nebudem tretiral zemlju protiv korova. kopam i pljevim. oni ju tretiraju višestruko. pa do preventive i kurative, čak i pred samu berbu. ako mislite da tu nema štetnosti onda samo izvolite. svatko može odabrati što želi. ja nemam ništa protiv jednog i drugog. nikoga ne tjeram da radi na ovaj ili onaj način, niti se ismijavam bilo kome ako radi drugačije od mene.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Eko, pa i polu eko uzgoj. Traži ogromne količine rada, truda i znanja.

Ali po meni. Full eko uzgoj je moguć možda jednom u 7 godina.

Pa čak i u plasteniku.

Kad tad će neke bube uletjeti..
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,441
ja pokušavam kombinaciju. prihvaćam razne metode. malčiranje je bilo nezamislivo, da ne velim da su nam se roditelji pomalo podsmjehivali na to. sad ne pisnu, naprotiv moji su isto počeli to raditi. dovoljno mi je da nije potpuno, nazovimo ga industrijski uzgoj. sa full tretmanom, od herbicida do insekticida do fungicida. sve što mogu smanjiti ili čak izbaciti mi je plus. ja isto mislim da je full eko uzgoj skoro pa nemoguć. barem ne s ovakvim vremenom. ali da se može smanjiti upotreba sredstava, može se.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
kad je to sađeno? lijepo izgleda
slab sam sa pamcenjem, ali ovo u plasteniku je sigurno jedno mjesec-ipo ima...a na otvorenom nedjelju dana kasnije... nije loše za sad. Redovno prskam, svakih 7 dana protiv plamenjace i trulezi, jer je u mom mjestu to velika boljka...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
Čemu svakih 7 dana?

Sistemik ili kontaktni?
zato jer svakog dana se vrijeme promijeni po deset puta ,a shod o ranijem iskustvu bolje je oprskati svakih sedam dana dok je ovakvo vrijeme, kad se stabilizuje onda naravno nece ici cesto spricanje. ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh