• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,434
jedna uzgojna grana? meni su neki pobjegli pa imam dvije, ali većina je na jednoj grani.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,434
ja nemam pojma što imam. kupim flance raznih vrsta pa nisam pitao koje su sorte. uzeo ove godine neki niski i već vidim da mi se uopće ne sviđa...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,320
Da sam znao da je Dyno determinantna sorta (niski) ne bi ga uzeo..

Ali što je je. Za sada je dobar... Ali ne volim to što neće rasti.

Može biti lijepo vrijeme do 10. Mjeseca. A on će meni završiti u 8. Mjesecu..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,607
Niskog treba paziti kod trganja prirožaka, ako mu ostaviš samo vrh, može se dogoditi da stane na toj etaži....zato budite korak ispred njega i obavezno ostavite prirožak (zaperak) ispod vrha...kojeg se ukloni ako potjera dalje, ili ostavi ako ne potjera. Valjda me kužite... 😅
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,320
Meni su rekli da kod niskog trgam samo donje zaperke. A onda kad biljka ojača da ostavim.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,434
kužim te jer sam sa većinom upravo to napravio :ROFLMAO: :ROFLMAO: ostat će mi na toj razini...nisam znao, jer ga prvi put imam...sreća pa uzeo samo 4 komada za probu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,607
ne s mog ekonomskog gledišta, ali ljudi vole raznolikost, a tu determinirane sorte itekako mogu doprinjeti.
imaju smisla s aspekta ako ništa ne diraš u paradajz, nego samo čekaš da naraste, neće ti narast šumetina paradajza, već će ostat mali i rodan...zato ih neki vole.
ustvari su i zamišljene da rastu bez potpore i mehanizirano se beru.
 

Zagorka

Novi član
Tu od
17 Lip 2019
Poruka
14
Evo opet mene s možda glupim pitanjem. Paradajz uzgajamo na vikendici, ne znam još kakvo je stanje s njim nakon tretiranja prošli vikend, ali vremenske prilike ne obećavaju.
E sad idemo na pitanje- koliko bi imalo smisla sada posaditi presadnice paradajza? Navodno se očekuje duži topli period, a po onome što čitam ako ga sada posadim prvi bi plodovi bili spremni sredinom kolovoza? Čisto ako ovaj propadne i ako Domark ne bude djelovao da imam barem nešto za konzumaciju
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,320
Probaj. Trebalo bi uspjeti. Ali ne blizu starog zaraznog..

Trebao bi da biti i kod mene 😁


IMG_20240612_132653.jpg IMG_20240612_132642.jpg IMG_20240612_132709.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,607
danas sam ja sadio par stotina u plastenik u kojem sam dosad imao flance...nikad nije kasno!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,607
kad cima na krumpiru počne privlačit boleštine, tada znate da je gotovo...krumpir je najosjetljiviji, pa krastavci, pa paradajz...u vrtovima s mješanim kulturama, krug bolesti nikad ne prestaje
I ZATO... ja delam jednu kulturu po jednom plasteniku...više manje ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh