• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,651
ajd čuvaj to, pa ko do koga prije, još malo kamate pa možda i bude za ćevap...:partyman:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Evo da malo otvorim....
Ove godine ide Cinto u plastenik, vani Bobcat kao glavni te Linda za probu. Ovaj Cinto skup ko sam vrag!
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Evo da malo otvorim....
Ove godine ide Cinto u plastenik, vani Bobcat kao glavni te Linda za probu. Ovaj Cinto skup ko sam vrag!

Jel kod tebe isto naljepnica Cinto nakeljena preko Logistice RZ na pakiranju?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To vas ne mora brinuti,jer vjerojatno nije na sortnoj listi pa uvoznik pribjegava takvom načinu uvoza.Sjeme je u vrečicama dozvoljene sorte,a u sjedištu distributera se lijepe naknadne etikete sa pravim nazivom.Tako je meni objašnjeno za sličan slučaj.Sada,jeli to doista tako ili je u pitanju muljaža,na znam.Znam samo da sam jednom imala jednu vrstu kupusa,u normalnoj ambalaži,duguljastog oblika glavica,i to sve glavice iste,a već slijedeće godine je ista sorta bila okrugla,i druge,i treće.Onda sam od te sorte odustala jer si dozvoljavam za jednu stvar najviše triput ispasti budala.
Da se vratim na rajčicu-pitam se,hoće li si jedna ozbiljna firma dozvoliti da sjeme jednog hibrida deklarira pod imenom drugog,i to za nju beznačajne količine(naše tržište je za nju beznačajno),i zbog tih beznačajnih si dozvoliti da u slučaju raskrinkavanja izgubi ugled pouzdanog proizvođača sjemena.Može,a i ne mora.Ne znam.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
To vas ne mora brinuti,jer vjerojatno nije na sortnoj listi pa uvoznik pribjegava takvom načinu uvoza.Sjeme je u vrečicama dozvoljene sorte,a u sjedištu distributera se lijepe naknadne etikete sa pravim nazivom.Tako je meni objašnjeno za sličan slučaj.Sada,jeli to doista tako ili je u pitanju muljaža,na znam.Znam samo da sam jednom imala jednu vrstu kupusa,u normalnoj ambalaži,duguljastog oblika glavica,i to sve glavice iste,a već slijedeće godine je ista sorta bila okrugla,i druge,i treće.Onda sam od te sorte odustala jer si dozvoljavam za jednu stvar najviše triput ispasti budala.
Da se vratim na rajčicu-pitam se,hoće li si jedna ozbiljna firma dozvoliti da sjeme jednog hibrida deklarira pod imenom drugog,i to za nju beznačajne količine(naše tržište je za nju beznačajno),i zbog tih beznačajnih si dozvoliti da u slučaju raskrinkavanja izgubi ugled pouzdanog proizvođača sjemena.Može,a i ne mora.Ne znam.

Ja čak neću znati niti istinu na kraju,jer niti jedan od ta dva hibrida do sada nisam sadio...:madmana:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A moglo bi biti i to da se rjšavaju prošlogodišnjih neprodanih zaliha.Obzirom da je pakiranje od sto sjemenki,to se računa kao prodaja neozbiljnim malim proizvođačima koji neće raditi frku ako skuže da su ih prešli.A i ako uopće skuže.Ne vjerujem da će proizvođač koji sadi npr desetak tisuća sadnica dozvoliti si da uzima pakiranje od sto sjemenki,jer opće je poznato da se u takva pakiranja stavlja najlošija kvaliteta i najsitnija kalibraža.Ja znam da ja ne bih.A mi budale smo zahvalni što dobivamo smeće i sretni smo što smo ga uspjeli nabaviti.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Koliko skup?


800 Kunića 1000 sj.

A što se tiče preimenovanja bit ćemo pametniji kad dođe u rod jer logisticu sam imao. a cinto bi po opisu bio definititvno drugačiji.
E ako cijena sjemenja određuje paradajz onda ću se ove godine obogatiti!!!:) jer do sada sam sadio puno jeftinije!!
 
Posljednje uređivanje:

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
rajčica

plevak jesi bio zadovoljan sa logisticom?ja ga planiram sadit ove godine,samo ne znam koliko da uzmem jer ga do sad nisam sadio
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bio ja danas kupiti sjeme rajčice. Pitam imate li Hectora,nema. Imate li Alliance,nema prodani su. Što imate? Tamaris, Belle, Buran, Monroe, Mondial, Amanette. Rekoh imate li bilo što nisko ili polu visoko,nema :) Pa što se to događa?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Bio ja danas kupiti sjeme rajčice. Pitam imate li Hectora,nema. Imate li Alliance,nema prodani su. Što imate? Tamaris, Belle, Buran, Monroe, Mondial, Amanette. Rekoh imate li bilo što nisko ili polu visoko,nema :) Pa što se to događa?

Pa prijatelju koliko kontaš nikako da skontaš da ti je vrijeme na mijenjaš dodavljača.

Ajd pozdrav!
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
rajčica

analiza mi govori da mi je doza CaCO3 20 dt/ha!može li mi tko reći je li to u redu ili bi trebalo nešto mijenjati i kako?K2O mi je 24,44 pa me zanima koliko bi kilograma kalija/ha trebalo dodati da se postigne vrijednost od 50mg/100g tla kalija?Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh