• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

K

kuzminac

Guest
Koju od ove dvije rajcice predlazete za sledecu sezonu ,? AMANETA F1 ili RELLY F1

Ja uzgajam samo ova dva hibrida već 3 godine.Izvrsni su.Zavisi šta želiš od njih.

AMANETA-oko 200-220 g savršenog izgleda boje i ukusa, dugo može da stoji na tezgi.Koliko lepo izgleda žao ti da ga pojedeš.

RELLY-retko koji plod ispod 200 g.Uglavnom oko 500-700g.Neverovatne rodnosti.Malo je mekši od amanete pa samim tim i trajnost posle berbe mu je nešto kraća.Ukus savršen(kupci kažu da su se prisetili paradajza iz detinjstva).
Nešto je teži za uzgajanje jer je sklon pucanju (ako se ne ispoštuje tehnologija skoro do ideale ).
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Ja sam ove godine prvi put uzgajao rally (nirit seeds) i mogu reću da sam prezadovoljan.Najviše mi se sviđa kod njega što jako brzo i ujednačeno sazru prvih 4-5 grana.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Seva,jesi li se ti zabunio ili se ja varam,ali ja sam imala Rally od Enze Zaden.Nije mi poznato da i niritovci imaju hibrid istoga imena.Možeš li mi,molim te reći nešto više o tome ili je u pitanju samo greška?
 
K

kuzminac

Guest
Ja sam ove godine prvi put uzgajao rally (nirit seeds) i mogu reću da sam prezadovoljan.Najviše mi se sviđa kod njega što jako brzo i ujednačeno sazru prvih 4-5 grana.

Nije u pitanju nirit .I amaneta i rely su iz semenske kuće EZ.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
A jel imaju zastupnika za HR? Gdje se mogu kupiti njihove sjemenke?

Zastupnik im je u Beogradu a imaš ovdje sve http://www.virginia.rs samo ima mali problem sadio sam njihove paradajze a i drugi su probali pa nitko nije baš nešto zadovoljan a njihovi proizvođači većinom sade hibride od EZ. Ja iduće godine idem probat 72018 to je nasljednik vive i maraton.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Imaju zanimljivu ponudu, brdo toga, pa uvijek mi svašta pada na pamet kupovat. Onda se sjetim kakva je prodaja na ljeto pa me brzo prođe :-D
 

winzip

Novi član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
13
Zastupnik im je u Beogradu a imaš ovdje sve http://www.virginia.rs samo ima mali problem sadio sam njihove paradajze a i drugi su probali pa nitko nije baš nešto zadovoljan a njihovi proizvođači većinom sade hibride od EZ. Ja iduće godine idem probat 72018 to je nasljednik vive i maraton.

Siki, to ces samo testno polje raditi ili ides ces bas uzgajati?
Ako ti je za probu dosta 50tak sjemenki, imam ti od nirita 72018 i 72065, po 50 od svakog...uzeo sam po 100 da isprobam...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Siki, to ces samo testno polje raditi ili ides ces bas uzgajati?
Ako ti je za probu dosta 50tak sjemenki, imam ti od nirita 72018 i 72065, po 50 od svakog...uzeo sam po 100 da isprobam...

Meni treba po 250kom od svakog a jesi li ti to sadio već ili ideš nagodinu.
 

winzip

Novi član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
13
Meni treba po 250kom od svakog a jesi li ti to sadio već ili ideš nagodinu.

Nisam sadio..uzel sam po 100 komada cisto da vidim na sta ce to liciti... velim, ak ti treba, mogu ti poslat po 50tak komada... ja cu za sebe i s 50 vidjet sta i kako...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nisam sadio..uzel sam po 100 komada cisto da vidim na sta ce to liciti... velim, ak ti treba, mogu ti poslat po 50tak komada... ja cu za sebe i s 50 vidjet sta i kako...

A na koji način si odabrao baš ova dva. Ja sam sadio vivu i znam kakva je zato sad idem probat ovog koji je poboljšan. A višak nema problema uzet ću i to.
 

winzip

Novi član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
13
A na koji način si odabrao baš ova dva. Ja sam sadio vivu i znam kakva je zato sad idem probat ovog koji je poboljšan. A višak nema problema uzet ću i to.

Iskreno, na preporuku tehnologa iz nirit seeds-a...
Dok ulovis vremena, posalji mi adresu na pp pa saljem, bas da ne pisem na kovertu Siki, okolica vtc :))
 

winzip

Novi član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
13
Iskreno, na preporuku tehnologa iz nirit seeds-a...
Dok ulovis vremena, posalji mi adresu na pp pa saljem, bas da ne pisem na kovertu Siki, okolica vtc :))

ili ak si iz okolice Lozana, donesem u utorak dok idem k ženinima :)
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ja sam od Nirita imao priliku vidjeti Queen u proizvodnji. Ako neko hoće dobar poludeterminantni paradajz kojem se moraju vezati rodne grane da se ne odcijepe od glavnog stabla onda je to to. Fora je samo što nije za one koji su navikli da konstantno beru etažu po etažu. Queen stigne masivno za berbu u turnusima.
Ko ganja poluvisoki slobodno sa eksperimentisanjem može stati na njemu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam od Nirita imao priliku vidjeti Queen u proizvodnji. Ako neko hoće dobar poludeterminantni paradajz kojem se moraju vezati rodne grane da se ne odcijepe od glavnog stabla onda je to to. Fora je samo što nije za one koji su navikli da konstantno beru etažu po etažu. Queen stigne masivno za berbu u turnusima.
Ko ganja poluvisoki slobodno sa eksperimentisanjem može stati na njemu.

Kako kod koga kod mene se nije pokazao dobar i dobio je ocjenu nula.
 

Najnoviji postovi

Na vrh