• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Plevak bok,što te nema?Nije valjda da zakapaš skupljene kune da ti ih Linič ne mazne?:p:p:p
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Plevak bok,što te nema?Nije valjda da zakapaš skupljene kune da ti ih Linič ne mazne?:p:p:p

Ma nema vremena....posla ko u priči barem još mjesec dana :) A kaj se Linića tiče sve odmah potrošim....:)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel ima kod konzumnih rajčica razlike u ph ploda kao kod industrijskih? Nekako kad jedem volovsko srce ostale sorte mi kisele, isti uvjeti gnojidbe, navodnjavanja i prihrane. Do sada nisam jeo bolju rajčicu od volovskog srca. Jel ima tko preporučiti nešto okusom slično. E da uspio sam ga imati 14 dana u frižideru ;)
Slika je malo mutna ali oblik se vidi ;)
volovskosrce.jpg


Našao sam i hibrida...
volovskosrcehibrid.jpg
 
Posljednje uređivanje:

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Do koje etaže ide?

Išao sam 6 etaža i pored ovih velikih vrućina ovog ljeta odlično se oplodio. Plodovi na svim etažama ujednačeni, okrugli, 250-300gr, tvrdoća zadovoljavajuća, ukusan i mesnat, ljepe crvene sjajne boje.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Do sada nisam jeo bolju rajčicu od volovskog srca. Jel ima tko preporučiti nešto okusom slično.


A sad probaj medeno srce kažu da je to najslađa rajčica koja postoji.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@siki će da probamo ;)
@darijus polbig f1 i pink beauty f1?

Volovsko srce kad se jede naprosto okrijepi organizam. Žena nareže volovsko i neku drugu rajčicu, negledam i uzmem drugog hibrida, a joj al me čuje onda :) Bila nam jedna mlada gošća na večeri i žena to sve servira, krene večera i proba ta gošća sve, i naravno pita jel to domaći paradajz ;) Ženi krivo, večera ništa a paradajz joj pravi :) Mlada a već zna što valja ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,646
prudens purple i pink beauty sam mislio...
probao sam ove godine od semenarne ljubljana, Pink rise F1 imam ga i sad još nešto u plasteniku...dosta problema s pucanjem ploda (jako je osjetljiv na moje zalijevanje :rolfer:) i nešto slabije rodan, međutim tko je probao kupuje ga i sad...oblik jabučara a boja volovskog srca, ni kile ispod 10 kuna nije ošlo, sad je trenutno 15...
zato snimam ove druge pink paradajze, svakako su mi se dopali...manje posla (s berbom) a bolji financijski efekat...;)
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Išao sam 6 etaža i pored ovih velikih vrućina ovog ljeta odlično se oplodio. Plodovi na svim etažama ujednačeni, okrugli, 250-300gr, tvrdoća zadovoljavajuća, ukusan i mesnat, ljepe crvene sjajne boje.

Hm, a u katalogu piše do 200gr, baš interesantno. Hvala na infu. pozdrav!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hm, a u katalogu piše do 200gr, baš interesantno. Hvala na infu. pozdrav!

Je Plevak,piše dvijesto grama,ali čovijek je to pincirao na šestoj etaži pa je normalno da su plodovi krupniji jer se sva hrana koristi za njihov rast,a ne i za daljnji rast stabljike i plodova na njoj.Mislim da je to cijela mudrost.

Nazvati ću te neki dan da mi naručiš Peters pepers.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Je Plevak,piše dvijesto grama,ali čovijek je to pincirao na šestoj etaži pa je normalno da su plodovi krupniji jer se sva hrana koristi za njihov rast,a ne i za daljnji rast stabljike i plodova na njoj.Mislim da je to cijela mudrost.

Nazvati ću te neki dan da mi naručiš Peters pepers.



Johabica mislim da nisi u pravu što se tiče krupnoće ne kažem da nema utjecaja ali to zavisi od nečeg drugog. Ja sam ove godine imao Bobcat koji je po katalogu 220 grama a moj prosjek ne pojedini nego prosjek je bio 700 grama imaš ga na slici u prijašnjim postovima.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Siki to je niski paradajz? Jel se to pod tom težinom izvalilo? Poz

Točno niski paradajz kojeg ja ništa nisam dirao neko ga veže i podiže a ja sam ga pustio da raste i ležao je na foliji i slami.
Evo ti jedna slika.


Uploaded with ImageShack.us
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Johabica mislim da nisi u pravu što se tiče krupnoće ne kažem da nema utjecaja ali to zavisi od nečeg drugog. Ja sam ove godine imao Bobcat koji je po katalogu 220 grama a moj prosjek ne pojedini nego prosjek je bio 700 grama imaš ga na slici u prijašnjim postovima.

Ah Siki,ne kažem ja da i drugi činbenici ne igraju ulogu u krupnoči plodova,samo da je jedan od njih i zalamanje vrhova.Tako se dobiva i na krupnoči i na ranijem prispječu berbe.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ah Siki,ne kažem ja da i drugi činbenici ne igraju ulogu u krupnoči plodova,samo da je jedan od njih i zalamanje vrhova.Tako se dobiva i na krupnoči i na ranijem prispječu berbe.

jes', a jedan od najbitnijih čimbenika je azot i voda :mrgreen: Ja sam ove godine imao Monroe koji je 200g., a uglavnom su bili oko pola kile :mrgreen: pa i 700g. sam' što se nisu mogli čuvati duže od tri dana :rolfer: Štaš' kad narod ovde voli big beef.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
jes', a jedan od najbitnijih čimbenika je azot i voda :mrgreen: Ja sam ove godine imao Monroe koji je 200g., a uglavnom su bili oko pola kile :mrgreen: pa i 700g. sam' što se nisu mogli čuvati duže od tri dana :rolfer: Štaš' kad narod ovde voli big beef.

Ma ni ti nisi posve u pravu ostavi vodu a drugo izbaci.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ma ni ti nisi posve u pravu ostavi vodu a drugo izbaci.

Sumnjam da ću ikad više :mrgreen: Bogam' iduće godine ću oprezno sa vodom.
Imam ti ja jednu lokalnu prodavnicu s kojom imam dogovoren plasman . Uglavnom ja kažem da imam to i to i gazda više ne kupuje na pijaci sve dok ja ne kažem da više nemam. 8) Uz sve te pogodnosti u odnosu na mene odlučim i ja da dam svoj doprinos našoj saradnji. Tako ti ja kažem gazdinoj sestri koja je šefica u prodavnici u kojoj inače u jednoj smjeni rade po tri radnice da sav paradaj i papriku koju ne proda, a koja na neki način izgubi tržišnu vrijednost, spakuje sa strane i ja ću im namiriti istu kilažu svježe robe. :mrgreen: ( u odnosu na količine koje su dnevno vukli to je bilo zanemarivo )
Tako ti ona jednog dana spakuje jedno desetak kila mog vodenog paradajza koji je klepio bortritis na polici pri temperaturi od 30 stepeni ( lažem imaju klimu ) i relativnoj vlažnosti vazduha od 30%.
Stavim ti ja to u jednu najlonsku vreću kad sam došao kući i ostavim sa strane ( njima naravno odmah namirim svjež ). Nakon tri, četiri sata izbečim oči pri prolasku pored istog :supris::supris: Tri četvrtine vreće je ispunila lijepa bistra voda koja se nalazila na dnu, a jednu četvrtinu je plivalo ono malo suve materije na vrhu :mrgreen: Užas!
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Evo slike moga paradajza čisto da se ovjerim sa slikama.

im003457.jpg


im003458.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh