• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja čitao stare knjige pa pišu stare jeftine sorte Saint Pierre. Kaže da dođe taman kad treba, kad ovim profesionaclima pucaju etaže i ostaju bez robe :) Imaš na google slike. Ali te knjige su jako stare... Onda nije bilo novih hibrida ;)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ja čitao stare knjige pa pišu stare jeftine sorte Saint Pierre. Kaže da dođe taman kad treba, kad ovim profesionaclima pucaju etaže i ostaju bez robe :) Imaš na google slike. Ali te knjige su jako stare... Onda nije bilo novih hibrida ;)

malo sam gledao,gdje naći sjeme? i koja razlika rana ili kasna sorta,ima li kakve veze,za ovu piše rana a ako ju ja sad posadim onda će biti kasna?:)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Small beef u prijevodu "mala govedina" :) :) pa sad da li je krupan !!! :) :)

čitam nešto pa naletio na ovaj post. plevak mislim da su htjeli reći malo mesnat,a ne govedina,nemoš doslovce prevoditi;)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Mondial :supz:

to je visoki jel,do koje etaže bi mogao doći ako bude vrijeme poslužilo,nisam sadio još te jesenske ture pa neznam? i kad je krajnji rok za sjetvu,jesam li već okasnio malo?
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
to je visoki jel,do koje etaže bi mogao doći ako bude vrijeme poslužilo,nisam sadio još te jesenske ture pa neznam? i kad je krajnji rok za sjetvu,jesam li već okasnio malo?

Ma zakasnio si već. nemoj se truditi potrošiti vrijeme o sjeme uzalud.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
jedino ako me vrijeme posluži pa bude toplo kao prošle godine tamo negdje do 12mj. nije veliki ulog pa ako upali bit će dobra cijena. jel niski i visoki dođu jednako brzo?
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
imam rajčicu u vrtu i ima je na stabilci ali je stalno zelena, što napraviti sa čime ju prihraniti da počne crveniti.
i na koji se razmak sadi rajčica redni i međuredni .
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Svi bi htjeli povećat plod a ja bi htio da ga smanjim zbog toga što je ovo baš preveliko i nemože da se proda.

@Kontam ovo je paradajz koji nije imao osnovnu gnojidbu niti predsjetvenu nego samo minimalnu gnojidbu rastopljenom petnajskom i još nečim što nije gnojivo niti neki biostimulator nego nešto što sam sam mućko.

Radi se o hibridu Bobcat.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
imam rajčicu u vrtu i ima je na stabilci ali je stalno zelena, što napraviti sa čime ju prihraniti da počne crveniti.
i na koji se razmak sadi rajčica redni i međuredni .

Prvo što trebaš znati je da ralčica počinje crvenjeti kada procvjeta sedma etaža,osim ako joj se prije ne prekine vegetecija lomljenjem vrha.Ako i nakon rasta osme etaže ne počinje zrioba može se govoriti o nekom poremećaju.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
siki, za tebe bi karlovačke domaćice nagradu zmislile...:prayer:
one traže samo velike... paradajze!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
siki, za tebe bi karlovačke domaćice nagradu zmislile...:prayer:
one traže samo velike... paradajze!

A ja moram da ih bacam zbog toga što nitko neće tako veliki paradajz neki dan sam dao u otkup pa se ljudi hvatali za glavu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svaka čast Siki. Topim ja sve što se može otopiti :) Samo ne topim klor 15 -icu nego ICL-ovu 8-15-15 sa dodacima. Jučer primjenjena na paprici, danas će na rajčicu, no ne voli mi rajčica rasprskivače nikako, samo cvijet smeđi. Ostalo je zdravo :)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Svaka čast Siki. Topim ja sve što se može otopiti :) Samo ne topim klor 15 -icu nego ICL-ovu 8-15-15 sa dodacima. Jučer primjenjena na paprici, danas će na rajčicu, no ne voli mi rajčica rasprskivače nikako, samo cvijet smeđi. Ostalo je zdravo :)

Topio bi ja to bez klora ali ja ti živim u jednoj jebenoj selendri gdje nemožeš pronaći ono što trebaš nego uzmi ono što imaš.




Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Da pokažemo malo što se ima :mrgreen:
Cherry, flance osigurao član Temptation :D

Domaći vulgaris, naša proizvodnja od sjemena :D

Usporedba sa kutijom šibica

Odabrao Đelo Hadžiselimović, tekst čitao Miljenko Kokot... :rolfer:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
e ČIKO to je paradajz,to se može prodati,ima boju,veličinu i još ako je ukusan.....paradajz mora biti tako crven,a ne da ljudi misle da naranče prodaješ,blijedo,bez boje i nikakvo,takvo nešto nemoš prodat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh