• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

seljanka

Novi član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
23
ošli vi sa poljoprivrede,eto dvije žene al vas sve smotaju,pametni moji ima li tko da pročita post 87 i pomogne ,hvala .posebno me zanima dali je bitna količina Ca u tlu(192mg/100g)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
da li bi mi netko prema rezultatima analize tla mogao dati preporuku za gnojidbu rajčice.ph-6,0 humus2,1% P2O5-38,2mg/100g K2O-24,1 mg/100g Ca192mg/100g.Preporuka petrokemije iz kutine je 25t/ha zrelog stajnjaka,2t/ha fertdolomita,kan al nema količine,i fertina P i ca,to po mom misljenju bas ne drži vodu a vidim da se vi kužite u to.sad je u plasteniku salata al iza nje ide rajčica,pomagajte lani sam imala dosta sitne rajčice i želim to popraviti .Unaprijed hvala

A kakva ti je sada salata
 

seljanka

Novi član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
23
A kakva ti je sada salata

salata je dobra,nije baš krupna al je moramo pomalo brat da je stignemo prodati do kraja veljače,treba se pripremit za rajčicu zato me i zanima šta da radim
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
salata je dobra,nije baš krupna al je moramo pomalo brat da je stignemo prodati do kraja veljače,treba se pripremit za rajčicu zato me i zanima šta da radim

Ako ti je salata dobra onda nemoj ništa radit poznato je da rajčica iznese veliku količinu hranjiva iz zemlje i posle nje salata slabo raste zato sam pitao za salatu.
A koju rajčicu sadiš. Moja priprema za rajčicu je ovakva na 5m2 kilogram pilećeg gnojiva i 10 dkg gnojiva + fertdolomit.
 

seljanka

Novi član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
23
Ako ti je salata dobra onda nemoj ništa radit poznato je da rajčica iznese veliku količinu hranjiva iz zemlje i posle nje salata slabo raste zato sam pitao za salatu.
A koju rajčicu sadiš. Moja priprema za rajčicu je ovakva na 5m2 kilogram pilećeg gnojiva i 10 dkg gnojiva + fertdolomit.

logistica RZ,a kojeg gnojiva 10 dkg
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
logistica RZ,a kojeg gnojiva 10 dkg

Logistica ti je 180-200gr prije nisam a sada koristim yara partner a koliko je bila sitna logistica ove godine sam baš nju odlučio sadit i već kupio sjeme da se neću pokajat.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Logistica ti je 180-200gr prije nisam a sada koristim yara partner a koliko je bila sitna logistica ove godine sam baš nju odlučio sadit i već kupio sjeme da se neću pokajat.

Ja danas bio u Bosni i kupio Queen od Nirit seed 500 zrna 70 km oko 280 kuna moja lanjska gnojidba za rajčicu 25 kg kravljeg i konjskog + 7-14-21 ufrezam pod malč foliju 30 m dužine poslije rasađivanja 500 gr 15-30-15 na 350 l vode 2x za vegetaciju 18-18-18 a u poldonošnji 9-12-36 i naravno kalcija i kalija na jednoj srpskoj sorti sam brao rajčicu 400-800 gr bilo je i kilaša.
pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja danas bio u Bosni i kupio Queen od Nirit seed 500 zrna 70 km oko 280 kuna moja lanjska gnojidba za rajčicu 25 kg kravljeg i konjskog + 7-14-21 ufrezam pod malč foliju 30 m dužine poslije rasađivanja 500 gr 15-30-15 na 350 l vode 2x za vegetaciju 18-18-18 a u poldonošnji 9-12-36 i naravno kalcija i kalija na jednoj srpskoj sorti sam brao rajčicu 400-800 gr bilo je i kilaša.
pozdrav!

Pa ti si ovdje okupio skoro sve proizvođač gnojiva.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pa ti si ovdje okupio skoro sve proizvođač gnojiva.

A slušaja moja ti je županija siromašna i ovi što nabavljaju neznajo koliko bi te opleli pa onda malo kombiniram Zagreb a malo Bosnu kod njih nema da nema nego za kada treba tako ti je kod mene snalazi se kako znaš a da vodotopina gnojiva kako kada nađen nekad polifidova nekad yara samo da biljke rastu i krupnjaju..
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
A slušaja moja ti je županija siromašna i ovi što nabavljaju neznajo koliko bi te opleli pa onda malo kombiniram Zagreb a malo Bosnu kod njih nema da nema nego za kada treba tako ti je kod mene snalazi se kako znaš a da vodotopina gnojiva kako kada nađen nekad polifidova nekad yara samo da biljke rastu i krupnjaju..
Pozdrav!

Nisam mislio ništa loše dapače za pohvalu je onom koji se snalazi i ide dalje a i ja bi volio da sam malo bliže Bosni tamo zbilja imaju sve.
 
J

Joplin

Guest
Bez zamjerki molim, samo kažem u kojoj kulturi je radna atmosfera bila najvedrija.
Inače, bez svoje žene i bez njezine potpore nebih nikud stigao. Nisam ono gore bez veze napisao, možda je netko krivo protumačio. Ako sam te uvrijedio iskreno se ispričavam.

Hehe,isprika prihvaćena,nisam baš pobornica takvih šala:?
Sviđa mi se to šta ste rekli da bez svoje žene nebi ništa napravili,tako je i kod mene.Samo ja ne bi mogla bez muževe potpore.Niti vozim traktor,niti orem tako da....
Inače,mi smo novi u povrćarstvu i za sad ću vas samo čitati i tu i tamo nešta pitati.:)
Pozdrav:gitarist:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Hehe,isprika prihvaćena,nisam baš pobornica takvih šala:?
Sviđa mi se to šta ste rekli da bez svoje žene nebi ništa napravili,tako je i kod mene.Samo ja ne bi mogla bez muževe potpore.Niti vozim traktor,niti orem tako da....
Inače,mi smo novi u povrćarstvu i za sad ću vas samo čitati i tu i tamo nešta pitati.:)
Pozdrav:gitarist:

A što da vam kažrm kod mene je žena direktor a ja radnik-
Pozdra¨!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Dakle tema je otvorena 20 dana i skupila je 112 postova. Da se uključi bar još par proizvođača, jer znam da ih ima, a smiješno bi bilo da u današnje vrijeme nemaju internet.
U ovom kraju se dosta sadi Buran od enze. Sadi li ga itko do vas? Ima li kakvih iskustava?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
općenito je desetak ljudi na svakoj temi,nemaju svi internet Cabage,nije stvar u lovi nego nedostupnosti,evo recimo kod nas na glavnoj cesti između Slatine i Virovitice je tek prije dvije godine došao,a sela okolo tek prije godinu dana a ostali nemaju ništa još. recimo Max Tv ti radi samo do pola sela,dalje ne,jer je infrastruktura katastrofa,stara 50 godina. a i malo se mladih ljudi bavi sa povrćem,većina su naslijedili ratarstvo i time se bave,a stariji nejdu na net.
 
J

Joplin

Guest
Kod nas je internet stigao tek lani a opet nemaju ga svi (novac,uvjerenje itd.) a šta se tiče mladih u poljoprivredi,žalosno je koliko nas je malo.:scratch
Uglavnom se čuju komentari tipa pa šta se to isplati,koliko muke i rada za male novce i šta ja znam.Nekako mi se čini da traže sebi opravdanja kako nebi radili "teške" poslove.U mom djelu Dalmacije je to čak i neka sramota raditi u polju,mislim....di ću zaradit novac za život,valjda u dućanu radeći za 3 000 kn pa ih mukotrpno zarađene ostaviti u tom istom dućanu.(radila 5 god.)

Zapravo sam tila reći kako se nadam da će mladi ljudi koji su odlučili živit' na selu shvatiti da je proizvodnja pokretač svega i da nebi tribali ostaviti polje neobrađeno.Kad nam odu djedovi,bake i roditelji i ako mi ne nastavimo raditi u polju,naša dica neće ni pogotovo:?

Istina,ne moraju svi u veliku proizvodnju ali mi smo se odlučili probati paaa...

P.S. valjda će starija populacija priključiti internet i doći na forum,ipak nam triba iskustvo.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Dakle tema je otvorena 20 dana i skupila je 112 postova. Da se uključi bar još par proizvođača, jer znam da ih ima, a smiješno bi bilo da u današnje vrijeme nemaju internet.
U ovom kraju se dosta sadi Buran od enze. Sadi li ga itko do vas? Ima li kakvih iskustava?

P adruštvo sev se vrti oko novca a što se tiče dostupnosti internetu kod mene nema t-coma ali sam ja na Home box-u a imam maturanta koja se more logirati ma stranicu ministarstva da bi dobila PIN i ostale podatke ne samo ona nego svi maturanti to mogu samo putem interneta a nitko ih ne pita da li imaju i za kruh a kamoli za kompjuter to ti je naša vlast.
P.S. Dosta ljudi vjerovatno i nezna za ovaj forum i ja sam slučajno upao ali sam odmah rekao prijateljima.
Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
neki dan sjedimo kod mene u lokalu i pričamo o svemu i svačemu,uglavno se ljudi žale. i sad ja objašnjavam njima,a većina se bavi ratarstvom,imaju sto strojeva od traktora do neznam čega,rade i po mraku a nemaju dosta za život,pa reko radite voće i povrće,rasprodate 90 posto strojeva i uložite u to,ja sam lani na krastavcima zaradio kao oni na nekoliko jutara zemlje,a još usto nikada neznaju na čemu su,a ipak mislim da se za sada a i u buduće najviše isplati baviti upravo voćem i povrćem,nemamo mi toliko zemlje da bi se bavili ratarstvom. ali teško je večinu ljudi preokrenuti,navikli su na jedni i gotovo.........do idućih prosvjeda nažalost.......
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kod nas je internet stigao tek lani a opet nemaju ga svi (novac,uvjerenje itd.) a šta se tiče mladih u poljoprivredi,žalosno je koliko nas je malo.:scratch

Istina,ne moraju svi u veliku proizvodnju ali mi smo se odlučili probati paaa...

P.S. valjda će starija populacija priključiti internet i doći na forum,ipak nam triba iskustvo.

Što se tiče interneta vala ja sam zaboravio kad je to bilo kad sam ga počeo koristit tako da uopće niste u pravu što se toga tiče.
Poštovana Joplin jedna od prednosti nekima a nekima veliki nedostatak interneta je taj da nikad NEZNATE sa kim razgovarate ako vam se isti neće pošteno bez laganja predstavit. E pa poštovana gospođo mogu vam reći samo to da ima starijih ali nitko nije pitao koliko tko ima godina a bome niti to treba netko znati.
A stariji se drže one narodne poslovice koja kaže da na mladima svjet ostaje pa dragi moji izvolite pišite radite samo molim bez svađe vređanja itd na vama svjet ostaje a stariji će polako da paze na vas.
Svima pozdrav.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Joplin vrlo je jednostavno odgonetnuti tko je stariji po godinama a tko mlađi. mlađi će se predstaviti kulturno kad ga se pita kako se zove a stariji većinom neće,valjda im je neugodno reći da imaju brdo godina a dolinu iskustva pa im je lakše ovako živjeti virtualno. malo šale ali ima tu i nešto istine.........
 
J

Joplin

Guest
Što se tiče interneta vala ja sam zaboravio kad je to bilo kad sam ga počeo koristit tako da uopće niste u pravu što se toga tiče.
Poštovana Joplin jedna od prednosti nekima a nekima veliki nedostatak interneta je taj da nikad NEZNATE sa kim razgovarate ako vam se isti neće pošteno bez laganja predstavit. E pa poštovana gospođo mogu vam reći samo to da ima starijih ali nitko nije pitao koliko tko ima godina a bome niti to treba netko znati.
A stariji se drže one narodne poslovice koja kaže da na mladima svjet ostaje pa dragi moji izvolite pišite radite samo molim bez svađe vređanja itd na vama svjet ostaje a stariji će polako da paze na vas.
Svima pozdrav.

Ma nisan ja rekla da nema starijih na netu,ja imam 30 g,pa većina vas je valjda starija od mene.Samo sam se osvrnula na komentar od @dane001 koji je napisao da stariji ne idu na net.Prednosti i nedostatke interneta vrlo dobro znam,nedavno sam bila popljuvana na forumu.hr od strane nepoznatih ljudi i nije bilo ugodno sve to čitati ali...to je internet i forum na kojem možeš iznositi svoja mišljenja bez velikih posljedica.


Nego,malo smo se makli od teme...

Eto,tako je to kad žena dođe negdi,sve poremeti :)


Veliki pozdrav svima :partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh