• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
@Agroteka,doneseš mi sjeme koje hočeš,kupiš supstrat koji hočeš,ostalo je moja briga,kad narastu napravimo kalkulacije ja tebi ti meni.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
F1 paradajz 4 kn(hector, bobcat) paprika f1 4 kn,kontejneri 40 rupa,pikirani flanci to je cijena u mome kraju, ispod toga nebuš dobio i to naravno na veće, a na trznici da nepričam...***** vas pametne svi bi da bude đabe...
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
znači tražim ako ima nekog tko se bavi proizvodnjom i distribucijom flanaca! i da cijena eura za flanac pa da je zlatom optočen onda možda!
Sve zavisi kako želiš da ti F1 flanac bude, čupani, nepikirani, kocke i pikirani isto sjeme a kvaliteta odrade je velika a time i cijena .

Najkvalitetniji je iz pikirane presadnice pretežno u čašama fi8 a i najskuplji, dupli supstrat dupli posao nešto jevtinija je varijanta iz kocki gdje nije potrebno pikiranje a najjevtinija verzija je nepikirani i cijena takvog nepikiranog je oko 2 kn opet zavisno od sorte do sorte.

Mislim što je ludimilojko naveo to su cijene pikiranog i možda se nekome čini puno cijena je realna.

U Bosni prodaju početkom četvrtog mjeseca pikirani flanac ili kako kažu rasadu po 1 km ili 4 kn u zemlji koja nema veze sa supstratom a doduše u čaše ali ne F1 sjeme nego obično kao jabučar kad sam im rekao da ja za tu cijenu odradim F1 sjeme u klasmanu ispikiran u čašama fi8 gledaju me kao da sam pao smarsa.

Opg Anto Jurić radi kvalitetne presadnice i sada je zadnje vrijeme možda malo i kasno za naručiti ako nema one sorte koje vi želite.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,414
ima svakakvih bijesnih cijena, ja recimo boni papriku, pikiranu u 40 ili 60 rupa prodajem oduvijek po 1,5 kn , rajčica michele, mondial i slično pikirana u 24 rupe, 3-3,5 kn.....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,564
hehehe...možda da netko od naših forumaša iz Slovenije spomene cijene F1 paradajzića, pa se nebi apoteka čudio ko pura dreku...:(angel):
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
hehehe...možda da netko od naših forumaša iz Slovenije spomene cijene F1 paradajzića, pa se nebi apoteka čudio ko pura dreku...:(angel):
no, no....:icon_axe: nemojte tako ljudi...nije čovjek mislio nikaj loše. Pitao je lijepo i to je to.-..
Uglavnom evo pokušaj Josip Bajs, Imbriovec, 0912544635, 042647826, oni rade uslugu presadnica, ne znam da li već nije kasno jer rade po narudžbi, ali možeš upitati. Zadnja cijena doduše prije par godina bila je 2Kn po sadnici ali u 40 rupa kontejnerima.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
ima svakakvih bijesnih cijena, ja recimo boni papriku, pikiranu u 40 ili 60 rupa prodajem oduvijek po 1,5 kn , rajčica michele, mondial i slično ..

Dali daješ u tu cijenu i stiroporski kontejner u kompletu (što bi normalno bilo).

@samko malo sam računao da po prodatoj presadnici imaš zarade oko 0,60 kn ili šesdeset lipa neračunajući potrošenu energiju za grijanje osim ako nije topla leja što čisto sumnjam.
Ako se koristi kvalitetni supstrati i bar jednom preventivna zaštita.

Možda sam pogriješio u računici ako jesam ispravi me.

Par slika od mojih flanaca koje radim za sebe da ih prodajem ispod 4 kune nebu išlo.
 

Prilozi

  • rajcica1.jpg
    rajcica1.jpg
    18.5 KB · Pregleda: 402
  • rajcica2.jpg
    rajcica2.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 267
  • paprika.jpg
    paprika.jpg
    27.1 KB · Pregleda: 301
  • krastavac.jpg
    krastavac.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 433
Posljednje uređivanje:

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Dali daješ u tu cijenu i stiroporski kontejner u kompletu (što bi normalno bilo).

@samko malo sam računao da po prodatoj presadnici imaš zarade oko 0,60 kn ili šesdeset lipa neračunajući potrošenu energiju za grijanje osim ako nije topla leja što čisto sumnjam.
Ako se koristi kvalitetni supstrati i bar jednom preventivna zaštita.

Možda sam pogriješio u računici ako jesam ispravi me.

Par slika od mojih flanaca koje radim za sebe da ih prodajem ispod 4 kune nebu išlo.

Sad ću ti malo dići tlak::mad:: Ovaj prvi na slici nije hibrid!!!
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,414
Dali daješ u tu cijenu i stiroporski kontejner u kompletu (što bi normalno bilo).

@samko malo sam računao da po prodatoj presadnici imaš zarade oko 0,60 kn ili šesdeset lipa neračunajući potrošenu energiju za grijanje osim ako nije topla leja što čisto sumnjam.
Ako se koristi kvalitetni supstrati i bar jednom preventivna zaštita.

Možda sam pogriješio u računici ako jesam ispravi me.

Par slika od mojih flanaca koje radim za sebe da ih prodajem ispod 4 kune nebu išlo.

Evo nagnao si me da izračunam troškove :smile:

Kontenjer dajem ili ne ovisno o broju kupljenih, ako se kupi cijeli ide i kontenjer. Većina poslije vrate tako da tako da isti koristim više godina.

Što se tiče grijanja to si vjerojatno vidio na forumu, tunel sa cijevima dole, klijalište dogrijavam sa kaloliferom i to je sve.

Evo recimo projekcija za boni i cijenu od 1,5kn.
Za 40 sadnica; sjeme-3kn
supstrat brill soft - 5kn
zaštita x2 -1kn
grijanje -10 kn
kontenjer- 3kn
------------- 22 kn

Znači po sadnici trošak od nekih 65 lipa.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,414
80% rasade prodam kod kuće u plasteniku, ostalo je 3 tržnice i prošla baba s kolačima. Da napomenem radimo sami...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Neznam,papriku,kakva god bila,ispod dvije kune ići - ja nebih.Inače nisam radila flance,prodala sam samo ono što mi je ostajalo od sadnje,hibridi - sijem obično tristo - četristo više nego mi treba,paprike i petsto - dvaput me speklo,pa poslije toga pušem na hladno - i onda taj višak prodajem - po 4 kn.Dobro,to ide među prvim flancima,rano,ali i 5 nije previše za to.Sada budem imala flance,a bude i toga ranoga nešto - uzimaju oni koji imaju pastenike male,obiteljske - e,sada budem tražila 5,pa ćemo vidjeti šta i kako bude.Pa po kunu se prodaje presad kupusa za boga miloga - a kunu i pol za papriku - uh.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Sad ću ti malo dići tlak::mad:: Ovaj prvi na slici nije hibrid!!!
Imaš potpuno pravo prva slika je Volovsko Srce od Superiora uvijek sadim za sebe rajčice nehibride, za ovu godinu će biti par vrsta DELICIOUS i HILLBILLY.

Slika od Volovsko srce u vrtu nažalost nemam sliku kad je bio u zriobi ova rajčica je kao med.


Evo recimo projekcija za boni i cijenu od 1,5kn.
Za 40 sadnica; sjeme-3kn
supstrat brill soft - 5kn
zaštita x2 -1kn
grijanje -10 kn
kontenjer- 3kn
------------- 22 kn

Znači po sadnici trošak od nekih 65 lipa.
@samko čestitam ti kad ti toliko izađe gotova pikirana paprika super nema šta.
Znači 100 sjemenki boni 8 kuna a ja platim za Mentu 70 kuna i obavezno klasman supstrat i tu je razlika malo u sjemenu a malo i u supstratu tako u konačnici i u cijeni.
Kod mene je daleko veći trošak.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
hehehe...možda da netko od naših forumaša iz Slovenije spomene cijene F1 paradajzića, pa se nebi apoteka čudio ko pura dreku...:(angel):
U Sloveniji su oko 5,00kn,a u Bosni oko 4,00kn...U Njemačkoj i Nizozemskoj su 1,00 EUR...
Mislim na flance od plodovitog povrća u čašama,koji donekle liče na nešto...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
mateuss@ ja sadim volovsko srce kao i ti i to je paradajiz stvarno med za jelo sada imam sjeme od krupnog volovskog bude paradaiza do kile težine.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Evo nagnao si me da izračunam troškove :smile:

Kontenjer dajem ili ne ovisno o broju kupljenih, ako se kupi cijeli ide i kontenjer. Većina poslije vrate tako da tako da isti koristim više godina.

Što se tiče grijanja to si vjerojatno vidio na forumu, tunel sa cijevima dole, klijalište dogrijavam sa kaloliferom i to je sve.

Evo recimo projekcija za boni i cijenu od 1,5kn.
Za 40 sadnica; sjeme-3kn
supstrat brill soft - 5kn
zaštita x2 -1kn
grijanje -10 kn
kontenjer- 3kn
------------- 22 kn

Znači po sadnici trošak od nekih 65 lipa.
Dobra ti je računica,pa to je 130% marže...
Ja nažalost kad iskalkuliram sve troškove proizvodnje,prodaje,radnike,državu i amortizaciju plastenika,kombija i opreme,ne mogu doći niti na 35% marže uz pretpostavku da sve prodam i da ništa ne bacim na kraju sezone,a troškovi mi idu svake godine sve više u nebesa,dok je maloprodajna cijena flanca ostala ista u zadnjih 10 godina koliko radim taj posal...
A ista je situacija i sa cvijećem...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ja radim rasad paprike u 209 rupa direktna sjetva i to ide jako dobro komad 1kn.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja sam danas punila kontejnere sa supstratom - baltika - eh,sad,jel petica ili trojka-ma neznam - 0-5granulacija, 80/20%bijelo-crni treset sa glinom,dodala sam granulirani gnoj,dobro izmješala,i ak Bog da sreće - ko prošle godine - nikakve prihrane flanaca do sadnje u plastenik nebude trebalo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh