• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Sada sam išao maloprije slikati flance i noćna temperatura u klijalištu.

Par slikica..
 

Prilozi

  • paprika.jpg
    paprika.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 163
  • paprika1.jpg
    paprika1.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 151
  • paprika2.jpg
    paprika2.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 152
  • therm.jpg
    therm.jpg
    66 KB · Pregleda: 174

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja sam danas punila kontejnere sa supstratom - baltika - eh,sad,jel petica ili trojka-ma neznam - 0-5granulacija, 80/20%bijelo-crni treset sa glinom,dodala sam granulirani gnoj,dobro izmješala,i ak Bog da sreće - ko prošle godine - nikakve prihrane flanaca do sadnje u plastenik nebude trebalo.

To sa glinom mora biti dobro. Meni je rasada najbolja u pokusima kad radim sa zemljom sa njive, kakvi supstrati :) Samo ima jednu manu :) Raspada se zemlja kad se vadi rasad :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma nije taj substrat toliko trošak,iako,kada sam počela uzimati te bale od 250 litara,iz jedne se napunilo 54 kontejnera.Sada ja mislim da preko 40 neće ići (čudo jedno kako ista volumaža može nestati u manjem broju kontejnera - mamu li im lopovsku)- evo sam jučer dvije pripremila,izmješala,ali sam samo dvadeset pet kontejnera napunila,a danas se još nisam počela.Ma to sunce me muči .- nema sunca,meni posao neide.A pitanje je hoću li i krumpir danas posaditi. Ako nebude pričekao sutrašnje najavljeno sunce.
Ah,da,bala je 95 kn.A brilica ili portgondica su 55 kn 70 litara,a nikako nemogu napuniti više od 15 kontejnera.A isto tako bez dodatnog gnojiva biljke ne mogu izdržati do sadnje.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ma to koliko ima hranjiva u tom supstratu nakon par zaljevanja, o tome potom. Bez vodotopivih gnojiva nema niššš. Ova firma koja radi uslužno sijanje i naklijavanje oni sa jednom vrečom napune 12 kontejnera, ali je to nabito za ne povjerovat. Bolje je tako. Poz
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma je,ja onako,srednje nabito napravim - volim da od sjetve do ponika nemorm zalijevati papriku,ma niti bilo šta drugo,jer zalijevanjem se rashlađuje substrat,a neke kulture su veoma osjetljive na promjenu temperature u momentu klijanja.Toliko de se može proces prekinuti,i onda se nicanje protegne na dugi period,ili jednostavno ono u tom momentu nenaklijalo jednostavno stane i daje niti makac.(iz ovoga se može isčitati da sam imala takvo sranje - ilitiga je ljudski faktor zakazao jer je bio lijen otiči po kantu tople vode u kupaonu - ma je,a kako bih inače bila bogatija jednim iskustvm više da nisam zeznula stvar,jel).
Sada vi bez iskustva takovoga lijepo recite hvala johabice na info - mi bumo pametniji i radišniji pa budemo si donjeli tople vode za zalijati.U kritičnom momentu. - tople,ne vruče - nikako preko 30 stupnjeva.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja ću od ove godine saditi samo provjerene stvari,nema više pokusa,jer su mi preskupi...
001.jpg
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hehe,znala sam ja da nas ima......:(clap)::icon_mrgreen:

A to isto napravi i previsoka temperatura u klijalištu - isto isprobano - pa,materemi,ja bih profesorica mogla biti koliko sam grašaka u životu napravila (čitaj - koliko iskustva u bedastočama imam - koje istinabog i po đepu udaraju:),šta ćeš. )
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I meni se čini - a baš prekjučer ga nagrdili na tv - vaki,onaki - sve mu neke mane našli.....
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
To je paradajz namijenjen za uzgoj i prodaju u nekoliko azijskih zemalja...ja osobno nisam jeo boljeg u životu...od zloglasne GMO firme Monsanto,samo kaj u tim azijskim državama ne prodaju ono što oni žele,jer one nisu članice WTO-a,nego ono kaj im one dozvole prodavat...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisam ti baš sigurna,u kuhinji sam baš bila,i privukao me negatian kontekst komentara o nekakvoj rajčici koja se proizvodi zajedno sa crvenom,a onda sam išla pogledati,i po traki je išlo pola crvene pola pink - onako,zapravo - vukla je na neku purpurno plavičastu boju - sad - jel to do ekrana,ili....ali,bila je drugačija.A li je vele,slađa.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Petoseed ne postoji bar dvije godine. Jel ti to stara slika ili ratna zaliha? ;) Hmm doduše i Ruitera je kupio Monsato pa još u nekom pogonu čini mi se Mađarskoj se proizvodi. Hm hm. Ja sam prie tri godine kupio od Petseed rajčicu i do danas sam joj osta vjeran, samo što nema više onakvu ambalažu a doduše i onakvu cijenu. Pojeftinilo je od kad su preuzeti. Poz
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ne znam jel postoji ili ne,meni je samo bitno da ima za kupiti njihovog sjemena...
He,he...da se malo pohvalim...
Ovo su paradajzi od mojih flanaca...
Jel ozbiljno ili se šališ, ima li ta rajčica službeni naziv ovo Hercegovina ne drži baš vodu :(wait):
Evo ja danas malo zasijao nešto rajčice koje je stiglo iz Engleske čisto za probu a pošto nisu hibridi volim malo eksperimentirati i vidjeti kako će se ponašati na našoj klimi a ova zadnja je tek toliko da popunim kontejner mada joj nije tu mjesto.

 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Evo i par mojih fotki paradajza. Nešto je već spremno za daljni rad a neki trebaju još koji dan.
 

Prilozi

  • novi cijepovi 036.jpg
    novi cijepovi 036.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 190
  • novi cijepovi 039.jpg
    novi cijepovi 039.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 188

Najnoviji postovi

Na vrh