• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Nešto smo pričali oko 20-tog ili ima promjena?Ali može i koji dan kasnije, nije problem,imam mjesta i grijanje.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma netreba kasnije - čim budu spremne ti mi rekni - imam i ja mjesta - ja ću ih gledati i diviti im se i paziti ih i maziti.

Rekni kad ih se uzmogne pokupiti,a usput ti i kontejnere donesem od salate.
 

lucky69

Član
Tu od
13 Velj 2014
Poruka
37
Pomoć molim.
Tražim sjeme od Nirit Seeds-a, Nemo Netta ili Nemo Tami, gdje se može kupiti u RH ili BiH. Ako znadete javite, bit ću zahvalan :drink:
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
802
Kupovao sam sjeme od Nirit seeds- a u Srbiji. Način na koji sam ja to odradio dosta primitivan, ali mi je dosad uvijek funkcionirao. Prvo ih kontaktiram i dogovorim cikoličinu i cijenu. Zatim u običnom pismu pošaljem adekvatnu količinu eura. Kad euri stignu oni meni pošalju sjeme zaljeplenou nekom katalogu ili prospektu.
Ako želiš kupovati na takav način kontakte ti mogu poslati na pp.
Inače od njih sam ove godine kupio rajčicu viva.
 

lucky69

Član
Tu od
13 Velj 2014
Poruka
37
Ostvario sam ja kontakt sa ovima u Bijeljini, imaju ovi Vivu ali nemaju ove koje tražim. Sa njima ide narudžba plaćanje kad stigne roba i to je to, ja ću naručiti nekih drugih sjemena, ali bi volio ako pronađem negdje Nemo Tammi ili Nemo Neta. Ako može kontakt na PP pa da pokušam s njima.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Što kaže prognoza? Kakva će biti godina? Ja mjenjao 2000 ranih za 3000 kasnih rajčica, doduše ostalo mi je još 2000 ranih hibrida. Nešto mi smrdi na nisku startnu cijenu. Da će biti makljaža sa cijenom. Poz
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Cijena će biti onakva kakvu si sam formiraš,ne diktira nama nitko cijenu,samo moramo imati drugačiju (kvalitetniju,ukusniju,ljepšu...)robu od one plastične u trgovačkim centrima i plasman po dobroj cijeni je osiguran...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
joj, kontam, nemoj prognozirat...i lani si gatal sušu, pa kiša nije znala prestat padat...:icon_e_wink:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
kakva su ovo gatanja iz presadnica :(rofl):

ne znaš što će biti za 10 dana, može zahladit, a ne mora

mogu svi imati rane rajčice, a ne moraju

može biti loše vrijeme u stranim zemljama odakle se uvozi rajčice, a ne mora

ne znam samo kakve veze ima rana rajčica sa sušom ???
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Samko nikakve, nešto si prekontao ;) Prije ima veze sa kasnom i otvorena proizvodnja ;)
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
moguće, ostario sam već, mene brinu ostali razni problemi tako da još ne razmišljam o prodaji

inače obećane fotografije paradajza sutra
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
IMG_20140307_135920.jpg


IMG_20140307_135939.jpg



malo mobitel požuti sliku ali nije baš tako u stvarnosti...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ujjjjjjjjj odlično Smako. Dobro da sam skinio rajčicu sa čebeta, pa gdje ću ja sa tim, ako to tako divlja za sedam dana. Hvala

image upload no limit

photo sharing software


Uslikao sam najbolje iz kontejnera i iz čaše. Velika je razlika, ili čaša ne provodi toplinu tj više zemlje ili razvija više korijen u odnosu na vegetativnu masu? Možda je stiropor topliji pa se vrže razvijalo? Slikano sa prašnjavom nokijom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Samko ova druga slika rajčice je spremna za sadnju, a moja je spremna za pikiranje.

@kontam mislim da razvoj ide u korist korijena za 10-ak dana ide napredovanje jako brzo,

Ovo je slika moje rajčice od prošle godine gdje je kasno pikirana i otišla u visinu ovu godinu odmah pikiram u velike čaše dok su biljke male tako da imaju dosta svjetlosti više hranjiva i manje zalijevanja.

 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
spremno je bilo za sadnju prije par dana, a sad već prolazi rok ali mora se strpit, još jedna berba špinata i ide u taj plastenik, ona košava koja je pokidala onaj plastenik poremetila mi je raspored skroz, salatu sam uspio spasit ali zato ću je sjeći tek za tjedan :mad::
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Maloprodajna cijena rajčice u Konzum Bosna ni 8 kn. Al će biti selo veselo sa cijenom ove godine.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne dramatiziraj - gledaj sad ovaj scenarij - otoplilo, lijepo vrijeme,svi kupuju flance i sada okučnice.Tamo negdje petnaesti peti jutro rano,mraz - minus pet deset cm iznad tla - a paradajzi narasli taman jedanaest.Cm.I naravno,sve ih pofurilo.I sada ljudi jure kupiti ponovno flance - tu do izražaja dolazi naša financijska dobit jer jednoj gazdrici smo u jednoj godini dvaput prodali flance - dupla zarada - a onda,pošto je druga sadnja kasna sadnja,okasniti će i prva berba - a tu opet do izražaja bolazi naša dobit - po velikoj cijeni dugo,dugo mi toj gazdarici kojoj smo dvaput prodali flance prodajemo i paradajze.
@kontam - ajd,probaj se uživjeti u ovaj film.:biggrin::(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh