• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Je,je,,,,,,a zakoni su tu da ih se krši........o daaaa......:icon_fU::icon_razz:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
pazi da ti kaznu ne naplati linić :D:

jahobice ti imaš bočno i vršno provjetravanje i neki bjesni hibrid pa ne trebaš bumbare, ja nemam ni bočno ni vršno al zato lupam po stabljici :icon_weed:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U prvoj polovici marta - imam.ali imam i duplu foliju.

da te odmah pitam - na koji razmak u redu sadiš kornišone?



@samko,ako uz to malo i odzujiš,bude to pun efekat - sory,evo se smiješim odkako mi ovo palo na pamet pa do sada.:))))))
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Imam jedno pitanje, prvi put sam posijao flance paradajza i nešto mi štekaju, slike su u prilogu. Gdje griješim? Preko noći ih nosim na toplo, a preko dana su vani na suncu, zalijevam ih(mozda malo previše). Trebao bih i nečime prihraniti jel da?(čime?)

 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
O čemu se radi,zar nemaš plastenik?

Ne izgleda to toliko loše,sad,neznam koliko je rasad star ali je lijepi čvrst bez obzira što nije bujan.Vanjske su temperture trenuto malo preniske za cjelodnevni boravak biljaka vani - one još uvijek zahtjevaju ujednačenu temperaturu kroz cijeli dan - to je uvijet da rast napreduje brže.Ako je dugo vremena dnevna temperatura preniska odgađa se zametanje prve cvijetne grane na iza osmog lista,dok se u idealnim uvjetima to događa ne petom,šestom listu.No,nije to tolko bitno,sve bude u redu ako i malo kasni - inače nekih 40 dana od nicanja bi rasad trebao biti spreman za rasadnju na stalno mjesto,bude li ti i pedeset,opet bude ok.Kada utopli,rast bude napredovao veoma brzo,iznenaditi ćeš se.
Najprije dopuni kontejnere,neka supstrat bude u ravnini kontejnera.Kada već to budeš radio,a napravi svakako,izmješaj sa zemljom malo vodotopivoga gnojiva,ili ako nemaš,ureje bar,tako da taj porast malo potakneš.I ne brini - sve bude ok.
Gdje ćeš saditi,vani?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Imam jedno pitanje, prvi put sam posijao flance paradajza i nešto mi štekaju, slike su u prilogu. Gdje griješim? Preko noći ih nosim na toplo, a preko dana su vani na suncu, zalijevam ih(mozda malo previše). Trebao bih i nečime prihraniti jel da?(čime?)

Jedina greška je što si ih posadio u lužnati supstrat i u njemu nikako ne mogu napredovati?
Jesi kupio supstrat u Kauflandu ili u Baumaxu?
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Mislim da je temptation u pravu.Donji dio kao da se izdužio,kotiledoni lagano naginju umiranju a gornji dio djeluje previše zbito,nema onog razmaka između lista kao da se billjka nemože sama sa sobom dogovoriti kako da raste.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma to je vjerojatno jer ih iznosi na sunce. Ako nema plastenik,izdužile su se u rastu u prostorji sa premalo svjetla.vidiš kako su čvrste i stabilne,sunce i hladniji zrak su ih ustabilili..nek nam rekne kolko su stare.Kotiledone može i previše vode ili pesuhi substrat požutiti.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa je mokar,i sam veli da je mokar - ali vidi kako lijepe dlačice bijke imaju - nek samo dopuni sa zemljom rupe,ubaci gnojiva,a bilo bi dobro i nešto magnezija . bude pozelenio ko mali zeleni.Nije on kržljav,samo izdužen vjerojatno zbog neadekvatnog smještaja.
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Hvala na savjetu, da nemam plastenik, sijano je oko 1.03. Preko dana kada je toplo i sunčano iznosim van, a navećer unosim u prostoriju gdje je dovoljno toplo nikad nije ispod 15 stupnjeva sigurno. Kada je hladno i oblaćno lagano luftam prostoriju da se ne izduže previše. A supstrat sam kupio cvetalov baš za flance. I da saditi ću ih van, tako da imam još najmanje 2 tjedna vremena.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Meni je neko po noći nešto počupao i pokidao rajčice i patlidžana i prilično salate, za salatu mogu razumjeti blagdani su pa su išli u noćnu nabavu ali kome su smetale zasađene rajčice, za popi*diti.

 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Malo čudno?? rajčicu je teško rukom otkinuti u tom djelu..ili su još jako male? da nisu neke životinje..srne..zečevi?? Jel se vide kakovi tragovi okolo??
U svakom slučaju te žalim, jer znam kako se treba mučit da to proizvedeš.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
mislim da je gotovo nemoguće da su to napravile neke divlje životinje jer znam da jako biraju što jedu, a zečevima je najslađe jesti mlade listove kupusa,karfiola i graha ostalo ne diraju, pogotovo ne u ovako "kišnoj" godini

stvarno za poludit, godinama sam imao takvog susjeda da nije prezao ni od čega, hajde da si još ubere pošteno ili pita ali usput uništavat i kidat :icon_axe:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
i kod mene su jagode počupane s četvrtka na petak 15 komada i sutradan još mu falilo pa ošlo još deset,a taman su se ometnule bilo bi jagoda za deset dana ,počupao najveće grmove,nezna čovjek šta bi
 

Najnoviji postovi

Na vrh