• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
ovo sve što je SAMKO naveo da proizvodi neznam dali postoji još koja kultura u kontinentalnom dijelu ,,,,Samo naprijed ako to možeš sve kvalitetno proizvest ja ti se divim
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
prije sam sadio kupusa punooo više , sad samo za najuže poznanike i za sebe

kad sam ja radio s kupusom išao je ok i onda zadnjih godina bi svi kupus radili jer misle da je samo to presadit van i čekat kišu , i evo 2 godine je nisu dočekali ,a neki od njih imaju i potok u blizini i jednostvo im je teškko dati za malo kpk,a ja više ništa ne radim bez njega

prošle 2 godine sam radio čovjeku rasad za kupus(par tisuća) jer je on vidio kako to kod mene lijepo stoji - međutim on je došao sa pokidanim kontenjerima 160+ rupa i htio nešto extra , to nejde tako- onda je to išo mašinski presadit hu bu sistem. Zalio jednom i to je bilo to , a meni se čudi kako nemam vremena a sve zalivam na 3 njive (vodom iz vodovoda) pa špricam pa kopam, pa prihranjujem -svi misle da je to tako lako , oni koji to misle grdno se varaju jer je ovaj posao jedan od najstresnijih ako od njega živiš i nemaš drugi izvor prihoda

da se vratimo na kupus- jednostavno ljudi ga više ne kisele ! ako i da većina traži futoški (a ne znaju uopće kako izgleda i netko im uvijek uvaljuje bravo pod futoški) ,a kad kažem to je bravo i odličan je pogotovo za kiselit a izvatan je i za salate onda misle da je to onaj varaždinski tvrdi ili najgore što mi je susjed koji je išao u poljoprivrednu školi izjavio nedavno da ja ima industrijski kupus, jel im je preprodavač tako rekao - moš mislit

uzdravlje kolege povrtlari :drinkers:

i želim vam uspješnu godinu te da distributeri sjemena imaju ono što tražimo da ne moramo isprobavati neke loše hibride
 
Posljednje uređivanje:

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ima tko nekoliko sjemenki "big beef-a" za probu. Ima za kupiti najmanje 500 sj. a bojim se da ne ostane onda viška kao i mnoge do sada. Mogu mu poslati natrag također za probu Tamaris, Cinto. Logistica ili Queen. Može detaljnije na PM.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ima tko nekoliko sjemenki "big beef-a" za probu. Ima za kupiti najmanje 500 sj. a bojim se da ne ostane onda viška kao i mnoge do sada. Mogu mu poslati natrag također za probu Tamaris, Cinto. Logistica ili Queen. Može detaljnije na PM.

Ja ću nešto nabavljati iz BiH ja sadim Kazanovu i Maraton od Superiora malo je su mekši više vuku na domaći ali su krupni mesnati pa ti pošaljem bez obaveza.
P.S. Zvao za kontejnera hvala.

Pozdrav!
 
Posljednje uređivanje:

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
prošle sezone sadio superoir Fantom i pokazao se dobrim ,malo čvršći ali ukusan dobro obstojan,ove godine posijan profit i fantom i super beef za probu.
zanima me kakva iskustva imate sa superiorovim sjemenima,sa tim da su cjenovno ugodniji naspram ostalih .
pozdrav svima!
:|
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Prosle sezone sam sadio monro 2 hiljade semenki i prezadovoljan sam bio ,ali posto je izbaceen iz proizvodnje ove godine sam posejao mondial ,da li je neko sadio mondial ??
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Prosle sezone sam sadio monro 2 hiljade semenki i prezadovoljan sam bio ,ali posto je izbaceen iz proizvodnje ove godine sam posejao mondial ,da li je neko sadio mondial ??

Ja sadio dvije godine ali problem sa pucanjem na višim etažama i slabijom oplodnjom od 4-te na više!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,644
ja delam nešto malo mondiala za prodaju na placu, relativno je ukusan...
ono kaj veli plevak, tri etaže ok, dalje pizdarije...;)
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Prosle sezone sam sadio monro 2 hiljade semenki i prezadovoljan sam bio ,ali posto je izbaceen iz proizvodnje ove godine sam posejao mondial ,da li je neko sadio mondial ??

Ja sadio dvije godine ali problem sa pucanjem na višim etažama i slabijom oplodnjom od 4-te na više!

Sadio sam i ja prvi put prošle godine. Nije loš samo što reče plevak, puca ko lud. Ja inače pazim na režim vode, al' desilo se da je moj otac par dana preuzeo stvar u svoje ruke (samo paradajz) i mo'š mislit šta se desilo. Em je popucao radijalno, em koncentrično. Došao sam do zaključka da; il' ga filuj redovno, il' ga štopaj isto tako. Nepravilan režim nije za njega.
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Sadio sam i ja prvi put prošle godine. Nije loš samo što reče plevak, puca ko lud. Ja inače pazim na režim vode, al' desilo se da je moj otac par dana preuzeo stvar u svoje ruke (samo paradajz) i mo'š mislit šta se desilo. Em je popucao radijalno, em koncentrično. Došao sam do zaključka da; il' ga filuj redovno, il' ga štopaj isto tako. Nepravilan režim nije za njega.

Valjda cu dobro proci sa njim ,posejao sam danas u kontejnere videcemo sta ce biti ....
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Valjda cu dobro proci sa njim ,posejao sam danas u kontejnere videcemo sta ce biti ....

Moja ti je preporuka da pokupiš prve 3 etaže i onda ga izbaciš i staviš drugu rundu!! Nakon svega ja bih uradio tako!
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Valjda cu dobro proci sa njim ,posejao sam danas u kontejnere videcemo sta ce biti ....

Im'o sam ja negdje slike od prošle godine al' ne znam gdje mi je SD karta, ako nađem pokazat ću ti.
Bilo je grana i sa 12 plodova od preko 200 g. (morao sam ih vezati) al' kad on to sve iznese kao što reče plevak kasnije to sve prepolovi (ako ne i više). Nije da ne može iznijeti nego jednostavno imaš po dva tri (negdje i jedan) ploda po cvijetnoj grani ljeti (slaba oplodnja).
Malo se poravi u jesen kad opanu temperature. Ako ga držiš do kasno u jesen imaš puno posla oko spuštanja ( ja sam ga spuštao dva puta ) jer ima dobar vegetativni rast. Puno posla oko njega.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
prva tura izašla iz klijališta

uuuuuuuuuuu, neće valjat'!

Poslije nicanja moraš odmah spustiti temperaturu ako nemaš dovoljno svijetla. Bez obzira i ako ga ima dobro je prva dva dana nastojati da dnevna ne pređe 22, a noćna 16 (da malo očvrsnu)
A, za Srbački klimatski reon si malo poranio osim ako ne griješ plastenik u koji ćeš rasaditi. Bojim se da će ti procvijetati u saksiji, a to nije dobro. I još pored toga sad imaš problem izduženog hipokotilarnog dijela.
 

Najnoviji postovi

Na vrh