• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja sijena za izvoz

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ja sam isto zainteresiran za proizvodnju samo nemam takvu balirku za velike bale.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Da li to ide za italiju ili za Kopar pa na brod za arabiju?
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
Ja sam isto zainteresiran za proizvodnju samo nemam takvu balirku za velike bale.

istina, s balirkom za te dimenzije je problem ... to je velik i skup stroj
raspitaj se ima li tko za uslužno ... mi smo našli jednu kod našeg sjedišta u babinoj gredi , mogla bi odraditi sve što je u krugu , ili izbalirati dovezeno ..pa ako ti nije pretjerano daleko , može se razgovarati
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
istina, s balirkom za te dimenzije je problem ... to je velik i skup stroj
raspitaj se ima li tko za uslužno ... mi smo našli jednu kod našeg sjedišta u babinoj gredi , mogla bi odraditi sve što je u krugu , ili izbalirati dovezeno ..pa ako ti nije pretjerano daleko , može se razgovarati

javi se na mob 0997680178 ako te interesira
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Traže se proizvođači zainteresirani za proizvodnju sijena od čiste djeteline
Neograničene količine otkupa i korektne cijene , na bazi višegodišnje suradnje
Otkupno mjesto na području Županje/Vinkovaca i Nove Gradiške

Dakle, kakvo je stanje s otkupom ?
Dal je postignuta cijena za kilogram djeteline?
Kaj se balirke tiče, te dimenzije nisu problem?
Nudim 40 t djeleline lucerne po 1,75 kn/kg
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Oko cijene još pregovaramo s kupcem...slobodno ponudite svoju , pa da vidimo možemo li se naći.... naravno ista ovisi i o kvaliteti ( čistoći, suhoći proteinu) imperativ je da bude čista djetelina za sada , u velikim balama 210x120x90 , o obzir dolaze i razne kvalitete ali je prema tome plaćeno .. ako nemate balirku za te dimenzije ali očekujete imati dobru djetelinu , postoji mogućnost baliranja

cek malo mislis dimenzije bale 120sirina 210 duzina a 90 visina?ak je tak ja imam takvu balirku..sam nemam lucerne za prodati:icon_eyes: u biti htio bi sad zasijati 2hektara i trazim sjeme?dali ima tko slucajno?:(:L
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
A da to mozda nije malo skupo - to po 1,75KN/KG

Za naše prihode je, al za europnjane nije.
Skokni na oglase talijana ili njemaca pa provjeri cijene.
Prošle godine je cijena djeteline išla čak do 2,5 kn/kg a sijena do 1,20 kn/kg.
Sve ovisi o potražnji.
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
Ja sam isto zainteresiran za proizvodnju samo nemam takvu balirku za velike bale.

ima jedna balirka u babinoj gredi ...ako si dovoljno blizu možda ti može čovjek uslužno balirati
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
A jel ti radiš kakve ugovore za proizvodnju djeteline.
Kolko sam shvatio plačaš robu tek kad stigne na odredište.
Godišnje sijem preko 10 ha trave, a@gazda gizdavi mi je u okolici pa sam zainteresiran za kooperaciju.
Javi šta misliš o tom.
 

Kustura

Novi član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
14
Imam priliku uzeti 2 ha livade da bi kosio i prodavao sijeno.Pitanje je sad da li se to isplati? Imam svoju mehanizaciju sve osim balirke.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Teško je gledat isplativost na tako maloj površini. Mi smo ove zime prodali 10 tona, po 50 lp i morali smo ga dostavit. Nema u HR više tko jest sijeno. Za lucernu ima potražnje.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
50 lp/kg je badava. Ja ove zime nisam prodao ništa, nitko me nije ni zvao.

Lucernu bi svi htjeli, ali platio ju nitko ne bi.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja sam kupio 10 bala enleskog ljulja za 1000 kn, znaći 100 kn po komadu. Nismo vagali bale al nijedna nije po mojoj procjeni ispod nekih 250 kg.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Jel ima neko broj od talijana koji otkupljuju sijeno u hrvatskoj?
Može broj na PP.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
A čuj, badava je, ali morali smo ga nekako rješiti. Druga opcija bi bila šibica...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
I ja imam za prodati sijena u rolo balama cca 30 kom.
Također imam i sjenaže oko 10-15 bala viška, pa ako nekome treba, okolica Zaprešića.
 

Najnoviji postovi

Na vrh