• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja sijena za izvoz

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
Traže se proizvođači zainteresirani za proizvodnju sijena od čiste djeteline
Neograničene količine otkupa i korektne cijene , na bazi višegodišnje suradnje
Otkupno mjesto na području Županje/Vinkovaca i Nove Gradiške
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dajte ponude, imamo spremljeno 800 kockica lucerne za prodaju. U blizini Nove Gradiške

A bili bi zainteresirani i za povećanje površina pod lucernom.
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
Oko cijene još pregovaramo s kupcem...slobodno ponudite svoju , pa da vidimo možemo li se naći.... naravno ista ovisi i o kvaliteti ( čistoći, suhoći proteinu) imperativ je da bude čista djetelina za sada , u velikim balama 210x120x90 , o obzir dolaze i razne kvalitete ali je prema tome plaćeno .. ako nemate balirku za te dimenzije ali očekujete imati dobru djetelinu , postoji mogućnost baliranja
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
Dajte ponude, imamo spremljeno 800 kockica lucerne za prodaju. U blizini Nove Gradiške

A bili bi zainteresirani i za povećanje površina pod lucernom.

ok ... nije poanta samo pokupiti što trenutno ima na ponudi ( teško da i ima ta dimenzija bala ) , nego napraviti dugoročnu suradnju
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
U Italiju , kamionski ... rekoh nije riječ o jednokratnom poslu, dapače ... još se ne nalazimo u cijeni , trebaju nam najbolje ponude da složimo cijelu priču
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Pa na malo je cijena 1kn/kg za kvalitetnu lucernu u balama.
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
Pa na malo je cijena 1kn/kg za kvalitetnu lucernu u balama.

tako sam i ja informiran .... očekujem malo korekcije prema dolje na bazi velikih količina i sigurne prodaje , a dalje bitno da je stabilnost opskrbe i dobra roba ...te naše tražene dimenzije bala
svi koji imaju robu u pripremi , još nebaliranu mogu se javiti , mislim da ćemo naći zajednički jezik
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
ok ... nije poanta samo pokupiti što trenutno ima na ponudi ( teško da i ima ta dimenzija bala ) , nego napraviti dugoročnu suradnju


koje su ti dimenzije bale ... hoće li biti još otkosa
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
a sorte, a fenofaza, omjer list-štrbalj...?
napomena (imam čak 2000 kvadrata lucerne, osječka 66, samo da pratim prinos...)
...onih 20 tona po hektaru koji oni spominju na prinosima, e pa to je naučna fantastika...
ja uspio dobiti oko 6t/ha u 4 otkosa...
...da je prinos 15+ tona po hektaru, možda bi i bilo neke računice...netreba zaboraviti da ju ipak treba intezivno gnojiti...
....al ipak ja sam hoby lucenouzgajivač...
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
Kako se ispituje tj. odnosi prema kvaliteti?

velim , još je u razvoju , ali će se navodno plaćati prema kvaliteti po samom primitku u italiji ....bitna je čistoća , ostale varijante u kvaliteti će se prihvaćati ali će utjecati na cijenu .... imaju opremu za dosušivanje , tako da ne mora biti ni idealno suho ...ali sve utječe na cijenu ...koliko je do sada jasno , neće biti neke detaljne analize nego mjerenje vlage i iskustvena procjena kod samog prijema
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
a sorte, a fenofaza, omjer list-štrbalj...?
napomena (imam čak 2000 kvadrata lucerne, osječka 66, samo da pratim prinos...)
...onih 20 tona po hektaru koji oni spominju na prinosima, e pa to je naučna fantastika...
ja uspio dobiti oko 6t/ha u 4 otkosa...
...da je prinos 15+ tona po hektaru, možda bi i bilo neke računice...netreba zaboraviti da ju ipak treba intezivno gnojiti...
....al ipak ja sam hoby lucenouzgajivač...

nije diktirana sorta ... što se tiče prinosa imamo jednu tehnologiju koja je dala jako dobar rezultat , a svakako će se gledati i prenijeti neka talijanska iskustva eventualna .. cijena fer odnosno tržišna , a sad svatko nek se pronalazi unutar nje
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Leonardo 14 priča ti je jako slatka, ali tu imaš previše caka koje nisi dobro objasnio. Da analizu radi Talijan u Italiji, to si odmah zaboravi. Radio sam u Italiji na govedarskoj farmi gdje se dio hrane kupovao iz južne Italije vidio sam iz prve ruke kako to ide. Gazda se dogovori za cijenu , kad dođe roba, jebi se daj po tolko ili si vozi kamo god hoćeš. Radio sam u okolici Trevisa, znači sjever Italije. Drugo , jamstvo plačanja. Znam kako su svojedobno nama plačali cipele. Pa bude navac sjeo sada, onda i na kraju nikad. Dva puna šlepera cipela su nam ostala neplačena. Nisi naveo kakva ste firma, obrt ili doo. Sori na skepsi, ali danas moraš i na hladno puhati da se ne opečeš.
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
Leonardo 14 priča ti je jako slatka, ali tu imaš previše caka koje nisi dobro objasnio. Da analizu radi Talijan u Italiji, to si odmah zaboravi. Radio sam u Italiji na govedarskoj farmi gdje se dio hrane kupovao iz južne Italije vidio sam iz prve ruke kako to ide. Gazda se dogovori za cijenu , kad dođe roba, jebi se daj po tolko ili si vozi kamo god hoćeš. Radio sam u okolici Trevisa, znači sjever Italije. Drugo , jamstvo plačanja. Znam kako su svojedobno nama plačali cipele. Pa bude navac sjeo sada, onda i na kraju nikad. Dva puna šlepera cipela su nam ostala neplačena. Nisi naveo kakva ste firma, obrt ili doo. Sori na skepsi, ali danas moraš i na hladno puhati da se ne opečeš.

Ma svjestan sam ja svega ..zato bih volio odvesti bar jednu turu sada pa da vidimo ...najviše što se može dogoditi je cijena ispod očekivanja i ne nastavljamo dalje posao prije nego se upustimo u ugovaranje sjetve za iduću godinu..plaćanje je odmah, šleper dolazi , uzima se uzorak i čeka potvrda uplate, onda istovar ..kako kao posrednici i prevoznici imamo zaradu nije ni nama interes ne platiti i zavaljati dobavljače koji su ok .. eto , ako od zadnjeg otkosa uhvatimo neku probnu količinu i sve bude ok , možemo ipak s nekom sigurnošću dogovarati budući posao ... a i ako se izjalovi , pa naći će se nekakvo tržište , nije da robe ne treba i ovdje ... a firma je d.o.o. , bavi se trenutno otkupom žitarica i uljarica ..sve što imamo na stanju smo platitli , čak su neki proizvođači nas zavaljali, tako da i samo snosimo rizike
 

leonardo14

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
19
Rolo bale ne dolazi u obzir?
ne, prijevoz je neisplativ ... šleper mora biti povišeni i krcat do zadnje rupice , praktički puna nosivost što s rolo balama ne ide..i kupci dilaju dalje na istom načelu , a nije im svejedno ni za skladišni prostor
 
Na vrh