• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja u plasteniku

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Jbga prijatelju takva nam je sudbina i meni je bilo ali u proljeće a tebi sada tko bih se nadao da se takvo što može desiti u ovo doba godine ako si vidi na vjestima koji je led pao u Dubrovniku tko zna što nas još čeka .
Pozdrav!
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
prijatelju miladin znam kako ti je desavalo se puno puta meni,,, da sam u mogucnosti pomogo bi ti raditi na popravku :mad: al kod mene je bio problem sta je unutra bila proizvodnja u tjeku
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Šteta nije velika, popucali su neki lukovi sa nejačim cijevima (20x20) nekad je i ovo dobro (mislim manja šteta) drugačije nebi znali koje cijevi da upotrijebimo i ovo je škola na teži način. Dali ko od vas ukopava najlon u kanal, ja to nisam radio ali po nekoj logici trebalo bi da je bolje.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Šteta nije velika, popucali su neki lukovi sa nejačim cijevima (20x20) nekad je i ovo dobro (mislim manja šteta) drugačije nebi znali koje cijevi da upotrijebimo i ovo je škola na teži način. Dali ko od vas ukopava najlon u kanal, ja to nisam radio ali po nekoj logici trebalo bi da je bolje.
kod mene nema,,, kod nas mora sve biti cvrsta gradnja,,,da su ti tvoji plastenici kod mene nasao bi ih po drveću hehehe
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768

neznam jesi računo al da ti neko kod nas i pokloni slamu 2,5 kn baliranje nema matematike da bude sedam puta jeftinije, u PM...

Šteta nije velika, popucali su neki lukovi sa nejačim cijevima (20x20) nekad je i ovo dobro (mislim manja šteta) drugačije nebi znali koje cijevi da upotrijebimo i ovo je škola na teži način. Dali ko od vas ukopava najlon u kanal, ja to nisam radio ali po nekoj logici trebalo bi da je bolje.

Baš tako dok se sami ne iškolamo ni ne naučimo al najgore stalno se školamo al glavno da idemo naprijed budeš ti to več popravio (ak več nisi) kod mene crkla automatika al sad mi i netreba do prolječa, ovo kod tebe je dosta na čistini nigdje neke veče živice a i taj vjetar čudan preskoči prvi red pa sje...drugi aj reci:scratch
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Šteta nije velika, popucali su neki lukovi sa nejačim cijevima (20x20) nekad je i ovo dobro (mislim manja šteta) drugačije nebi znali koje cijevi da upotrijebimo i ovo je škola na teži način. Dali ko od vas ukopava najlon u kanal, ja to nisam radio ali po nekoj logici trebalo bi da je bolje.


ja ukopavam najlon u kanal na tunelima 5x25 m luk mi je 7,6 a najlon 8,5 m iskopam jedan štih i povijem najlon u kanal te zatrpam zemljom i svi tuneli stoje bez problema jedino poskida čela koja učvršćujem kopčama.
Pozdrav

neznam jesi računo al da ti neko kod nas i pokloni slamu 2,5 kn baliranje nema matematike da bude sedam puta jeftinije, u PM...

Dobro prijatelju ni ja ne vjerujem da je toliko jeftinije a da je upola manja cijena opet štima a dok sam ne provjerim u ništa ne vjerujem zato bih valjalo probati pa se uvjeriti.
Pozdrav!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Dobro prijatelju ni ja ne vjerujem da je toliko jeftinije a da je upola manja cijena opet štima a dok sam ne provjerim u ništa ne vjerujem zato bih valjalo probati pa se uvjeriti.
Pozdrav!

Ma je kod njih ima jos jedan video di kaze 30000 bala zamjenjuje cinimi se 10000 loze cijena bale kod njih 30 dinara, uglavnom podatak 7-1 je tocan po njihovoj racunici al za nas to ne igra jos kad investiras u pec pa znas sve te pizdarije za gradevinsku zbog kotlovnice, ma samo ocu rec kak kod nas nis ne stima.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ma je kod njih ima jos jedan video di kaze 30000 bala zamjenjuje cinimi se 10000 loze cijena bale kod njih 30 dinara, uglavnom podatak 7-1 je tocan po njihovoj racunici al za nas to ne igra jos kad investiras u pec pa znas sve te pizdarije za gradevinsku zbog kotlovnice, ma samo ocu rec kak kod nas nis ne stima.

A kada je kod nas nešto štimalo i kada ti je netko omogućio da radiš pošteno a da ti to ne palati što skuplje koliko se samo bio mase izveze u okolne zemlje a nama se vrati kao pelet i masno naplati ali to nije tama pa se nećemo zamarati a slušaj još sam uvjek mišljenja da je to najjeftinije grijanje a što ovi naši pletu to je druga priča.
Ja ne grije plastenike za proizvodnju ali volim pogledati dobre priloge.
Pozdrav!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Šteta nije velika, popucali su neki lukovi sa nejačim cijevima (20x20) nekad je i ovo dobro (mislim manja šteta) drugačije nebi znali koje cijevi da upotrijebimo i ovo je škola na teži način. Dali ko od vas ukopava najlon u kanal, ja to nisam radio ali po nekoj logici trebalo bi da je bolje.

dsc01326eo.jpg

dsc01325p.jpg

dsc01347yi.jpg

A kako drukčije? ;) Prvi povjetarac od 70 km/h i odletio bi... A i kad ga drži najlon, on cijeli radi ali ništa ne puca ;) Poz
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
dsc01326eo.jpg

dsc01325p.jpg

dsc01347yi.jpg

A kako drukčije? ;) Prvi povjetarac od 70 km/h i odletio bi... A i kad ga drži najlon, on cijeli radi ali ništa ne puca ;) Poz

Kontam svaka čast na ovim slikama, na njima se jasno vidi postavljanje folije u kanal, ubuduće ovako zatrpavam foliju.
Pozdrav.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
@ Kontam Je li to veronese plastenik?

To su plastenici koji su napravljeni prvotno za uzgoj rasada duhana. Unutra ide bazen s hranjivom otopinom i na to kontejneri sa sjemenom. Imam i ja ovakva dva u kojima uzgajam presadnice, tamo negdje sa početka karijere:rolfer:... samo kraće zbog lakšeg luftanja.
Ovog sam lani sklepao na brzinu


Uploaded with ImageShack.us


I stavio susjedu pod prozore da mu malo pokvarim pogled,ccc
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
blago se vama kad mozete imati takve plastenike da mi nemamo vjetra vec bi natkrio bar 3 hektara al kod nas zna bura biti iz sale 150km/h pa smo radili cvrstu gradnju
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
To su plastenici koji su napravljeni prvotno za uzgoj rasada duhana. Unutra ide bazen s hranjivom otopinom i na to kontejneri sa sjemenom. Imam i ja ovakva dva u kojima uzgajam presadnice, tamo negdje sa početka karijere:rolfer:... samo kraće zbog lakšeg luftanja.
Ovog sam lani sklepao na brzinu


Uploaded with ImageShack.us


I stavio susjedu pod prozore da mu malo pokvarim pogled,ccc

Lijepo, svaka čast. To je negdje 250 m2? Koliko te košto ako nije tajna :D
Jesi sam savijao cijevi?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nekih 130 m2, točnije 6,5 x 21 m čini mi se.

A koštao me negdje oko 1000 eura, ne znam napamet. Sve u vlastitom aranžmanu.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ja sam danas svečano završio sadnju paprike u plasteniku pa nek joj je sa srećom i meni i njoj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh