• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja u plasteniku

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Jbg bobo,da sam znao sta me sve u zivotu ceka,ucio bi bolje u skoli i danas bio BOSS:D,nego salu na stranu,u svakom slucaju mnogo ti hvala na odgovoru tj savjetu.Druzeci se sa vama svakog dana sam BOGATIJI za jedno novo znanje.
Kazu da covjek sve sto vise zna sve vise vrijedi.
Razlog zasto sam zakasnio sa nekim stvarima je jednostavan,to mi je u horoskopu(BLIZANAC),zbog cestih nedoumica,mi uvijek zakasnimo :D


e prijatelju, ja sam blizanac i nikad ne kasnim, :)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ljudi moji, trebam pametan i konstruktivan savjet.

Budući da sam upisao integriranu proizvodnju, na godinu ne smijem baburu u plastnike, a ni rajčicu. Interesira me što posaditi tamo krajem 3. mjeseca, kraće vegetacije i kad se to makne još nešta za jesen. Salata mi ne dolazi u obzir jer vanjsku dobijem praktično u isto vrijeme.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ljudi moji, trebam pametan i konstruktivan savjet.

Budući da sam upisao integriranu proizvodnju, na godinu ne smijem baburu u plastnike, a ni rajčicu. Interesira me što posaditi tamo krajem 3. mjeseca, kraće vegetacije i kad se to makne još nešta za jesen. Salata mi ne dolazi u obzir jer vanjsku dobijem praktično u isto vrijeme.

Mahune posadi i to je to.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ljudi moji, trebam pametan i konstruktivan savjet.

Budući da sam upisao integriranu proizvodnju, na godinu ne smijem baburu u plastnike, a ni rajčicu. Interesira me što posaditi tamo krajem 3. mjeseca, kraće vegetacije i kad se to makne još nešta za jesen. Salata mi ne dolazi u obzir jer vanjsku dobijem praktično u isto vrijeme.

Neznam koji su rokovi sjetve i sadnje kod vas na kontinentu i s obirom da si integrirani proizvođač koji mora poštivati plodored možeš birati iz porodice tikvenjača (krastavac,tikvicu), porodice štitarki(peršin,celer),porodice lepirnjača(mahuna visoka) i porodice lobodnjača(špinat,blitva,cikla,motovilac). Ja se isto spremam upisati u Upisnik integriranih proizvođača pa moram osmisliti i isplanirati plodored za plasteničku i vanjsku proizvodnju. Sve te porodice plus naravno pomoćnice(rajčica,paprika) i glavočike(salata,endivija) morati ću uvrstiti u svoj proizvodni plan. Zaista ti neznam konkretno reći što raditi - možda tikvenjače na proljeće a ovo ostalo jesen - zima.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Evo ja danas podrivam zemlju u plasteniku.
oprosti sta ti se mjesam u poso al mislim da mozda radis gresku sta ne ides s jesensko zimskom proizvodnjom,,,,jbg steta je da su plastenici pola godine prazni....,,,, moja ce zemlja tesko odomriti :supz:
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
oprosti sta ti se mjesam u poso al mislim da mozda radis gresku sta ne ides s jesensko zimskom proizvodnjom,,,,jbg steta je da su plastenici pola godine prazni....,,,, moja ce zemlja tesko odomriti :supz:

Ja neradim zimsku proizvodnju sad samo pripremim plastenike i odmor.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
mi moramo ocemo necemo ,,,, eserihija je zasrala koliko je god mogla jeli se to kod vas osjetilo??
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Jeste, osjetilo se na krastavcu i paradajzu, a ja paradajz neradim a krastavac mi je prepolovio zaradu ali sve u svemu dobro je samo da nebude gora godina.

Evo priprema plastenika.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Sine Miladine je li ti imaš džojstik za taj trakton nešto mi je to nisko .
Pozdrav!

Malo se sagnem kad vozim, trebalo bi ili smanjiti traktor ili povećati plastenike, (šalim se), manji traktor mi netreba jer je slab a ovaj me služi dobro već 33g, a netrebaju mi ni veći plastenici jer u mom kraju niko još nije imao veće prinose, sa velikim plastenicima, od mene pa znaš onu dobar konj se ne mijenja.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Evo moje obrade-kopanja u plasteniku


Ovo je Lopatar za traktor do 50ks, okretaji max 500min, dubina 30cm, brzina traktora u prijenosu tkz.kornjača i kada smo kupovali ovaj traktor vodili smo računa da ima te karakteristike. Ova obrada ide dosta sporo(2h-1000m2) ali je zaista najkvalitetnija što se tiče plastenika. plasteničari preporučujem da ga nabavite i investirate u njega mi smo se spasili (35tis.kn sa pdv.)
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
I taj lopatar je dobra stvar samo je dosta spor, podrivač 1000m2 na 30cm može da uradi za 30min.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Baš gledam što je to tako krupno kad ono lopatar :) Ma to je super stvar, uvijek me iznova iznenadi ručno preštijana bašta sa prinosom i kvalitetom biljke i plodova. Poz
 

Najnoviji postovi

Na vrh