• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja u plasteniku

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
potrajalo sa montažom plastenika ,manjak vremena, pa farbanje pa najlon ali sad je gotovo, nemam šta posaditi u njega osim krastavca i paradajza, bila je i opcija da ga ostavim praznog do jeseni ali šteta prostora, jel može to dvoje u isti plastenik ,dva reda jedno dva drugo ,te su mi presadnice jedine dostupne
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
potrajalo sa montažom plastenika ,manjak vremena, pa farbanje pa najlon ali sad je gotovo, nemam šta posaditi u njega osim krastavca i paradajza,jel može to dvoje u isti plastenik ,dva reda jedno dva drugo ,te su mi presadnice jedine dostupne

Može se posaditi ali se međusobno ne trpe, drugo, drugačija je gnojidba, prehrana, zaljevanje, zaštita - preporučam jednu kulturu.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
potpisujem ovo sto je napisao kolega petulla,,,,ne podnose se mi smo imali jedne godine nesto malo rajčice pokraj krastavca i katastrofa,,, plodovi nisi ih mogo gledati od ruzne boje nekek naradzaste i krastavosti,,znaci druga prehrana,,gnoidba itd.....
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
potpisujem ovo sto je napisao kolega petulla,,,,ne podnose se mi smo imali jedne godine nesto malo rajčice pokraj krastavca i katastrofa,,, plodovi nisi ih mogo gledati od ruzne boje nekek naradzaste i krastavosti,,znaci druga prehrana,,gnoidba itd.....

E to me čudi, i ja sam imao takvu soluciju ali i paradajz i krastavci su bili fenomenalni.!!!
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
E to me čudi, i ja sam imao takvu soluciju ali i paradajz i krastavci su bili fenomenalni.!!!
kod mene su plodovi rajčice katastrofalni,,,malo sam se raspitivao i sve vodi na ne podnosenje tih dviju kultura!!!
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
kod mene su plodovi rajčice katastrofalni,,,malo sam se raspitivao i sve vodi na ne podnosenje tih dviju kultura!!!

Imao sam takav slučaj i na otvorenom, paradajz odmah do krastavca kornišona i nikakvih problema.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Imao sam takav slučaj i na otvorenom, paradajz odmah do krastavca kornišona i nikakvih problema.
a neznam stvarno necu vise svaštariti bez obzira na to,,al mislim da nema sto drugo biti,,a od krastvaca ih je djelila samo putić između folija i krastvac je bio iznad rajcice bar metar
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
p5130008d.jpg

By darijus at 2012-05-23

p5130007c.jpg

By darijus at 2012-05-23


posljedica današnjeg nevremena...jednog zdrapalo do kraja, još tri razokrilo ali dat će se pokrpat...:madmana:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
auuuu pm velika steta :madmana: kod mene je zima kompletna nanjela gubitak cirka 80 000kn plus proizvodi unutra tako kad se na čisto dođe negativna nula :mad:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Eto što zima neubi i mrazevi sad nam trba vjetar i led da sašije sve u PM.
Kod mene breskva se bere od subote i jučer ono nevrjeme kad je krenulo reko ode , al sreča prošlo u 10 min kažu streslo se u vukomeričkim goricama a vidim Darijus i kod tebe bio dernek jbg-a šta te neubije to te ojača :supz:
 
K

Krigla

Guest
p5130008d.jpg

By darijus at 2012-05-23

p5130007c.jpg

By darijus at 2012-05-23


posljedica današnjeg nevremena...jednog zdrapalo do kraja, još tri razokrilo ali dat će se pokrpat...:madmana:

ajme ovo mi je muka za gledati, a kak je tek tebi ne mogu ni zamislit :(

evo sada hara slavonijom, nadam se da nece biti velikih steta :/
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
kopčama na čelu plastenika i ukopano sa strana...i još pirika prorasla najlon...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ja nemam problem da mi podigne najlon jer je dobro ukopan sa bokova ,a na ulazima imam svoj pouzdani patent .

E sad kod mene napravi slijedeće ; na mjestima gdje je najlon preslagivan uglavnom po noći ga načne i kad to krene po liniji ne zaustavlja se dok ne dođe do kraja . Kada bih mogao naći najlon koji nije preslagivan na roli :scratch
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
a gle, ni moje nije dignulo zadnjih par godina...al ovaj puta je...
bilo je vjerojatno nekakvih mikro pijavica jer nisu stradali svi, nego ta četiri skoro jedan do drugog...
gledao sam patente sa varenim štrikom, to je isto siroče kao i ovo moje sa kopčama...:partyman:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja nemam problem da mi podigne najlon jer je dobro ukopan sa bokova ,a na ulazima imam svoj pouzdani patent .

E sad kod mene napravi slijedeće ; na mjestima gdje je najlon preslagivan uglavnom po noći ga načne i kad to krene po liniji ne zaustavlja se dok ne dođe do kraja . Kada bih mogao naći najlon koji nije preslagivan na roli :scratch



Uzmi pravu foliju za plastenike pa neće pucati po preslagivanom.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ova koja puca je namotana na kolut još dok je bila vruća i onda je na pregibima oslabila...kriv je jedino i samo proizvođač koji nema dosta dugačak tunel za hlađenje folije prije namatanja...
a tih proizvođača se moraš čuvat...slovenci su počeli fušat, a i grkljani nisu baš jako pouzdani...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
ova koja puca je namotana na kolut još dok je bila vruća i onda je na pregibima oslabila...kriv je jedino i samo proizvođač koji nema dosta dugačak tunel za hlađenje folije prije namatanja...
a tih proizvođača se moraš čuvat...slovenci su počeli fušat, a i grkljani nisu baš jako pouzdani...

A onda koji je najpouzdaniji proizvođać?,jer ove god planiram promjeniti najlon isto tako ispucao gdje je bio preklapan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh