• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja u plasteniku

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ispod cijevi ti ostane lufta ščim to zatvoriš i koliko prepustiš folije na lim ? inače sve 5 dobro to izgleda a i nije puno para al je tvog truda i rada ...si zbavio automatiku?

pa s ničim ne planiram zatvoriti,nema tu centimetar lufta i manje. misliš da bi moglo smetati za nešto?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ovak kad gledam čini se i više od centimetra ,smetat može samo da ti izlazi toplina sobzirom da je u gornjem dijelu gdje je najviše ima a kad ti treba svaki stupanj topline.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ovak kad gledam čini se i više od centimetra ,smetat može samo da ti izlazi toplina sobzirom da je u gornjem dijelu gdje je najviše ima a kad ti treba svaki stupanj topline.

a to,a ja mislio da hoćeš reći da mi vjetar može tu ući,pa reko nije valjda. ali ostavio sam si ja desetak cm folije prema unutra nakon što sam je pričvrstio sa klipsama pa je mogu trakom zalijepiti za rinu i super,neće biti ni to malo lufta. kakvu automatiku misliš,nemam ništa,ručno otvaram bočne strane i to je to?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Skupo to dođe. Za rasadu je previsok a za opterećenje na konstrukciju će se još vidjeti. Jeftinije je ovo riješenje od Agroservisa i kolci. Poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Skupo to dođe. Za rasadu je previsok a za opterećenje na konstrukciju će se još vidjeti. Jeftinije je ovo riješenje od Agroservisa i kolci. Poz

na koje opterećenje misliš?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Skupo to dođe. Za rasadu je previsok a za opterećenje na konstrukciju će se još vidjeti. Jeftinije je ovo riješenje od Agroservisa i kolci. Poz

dost je to jako to su lukovi po 5m širine vidio sam dva od 10m i snjega na spoju preko metar
nego dane jel to sve skupa se radi malo u padu na jednu stranu radi vode iz oluka (rina)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dost je to jako to su lukovi po 5m širine vidio sam dva od 10m i snjega na spoju preko metar
nego dane jel to sve skupa se radi malo u padu na jednu stranu radi vode iz oluka (rina)

ma nema brige da padne 5m snijega,to su ruske cijevi izgleda,debelo meso. tako sam izbetonirao stope da ima pada na jednu stranu,skupljam vodu pa navodnjavam s njom. poslikat ću detalje pa ćete vidjeti.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Jel ćeš vezati rajčicu ili što god gore na konstrukciju?

ove godine krastavac a rajčicu nagodinu,jako je to kolega,nema brige,budeš vidjeo ako ne prije do Viroexpa.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
a to,a ja mislio da hoćeš reći da mi vjetar može tu ući,pa reko nije valjda. ali ostavio sam si ja desetak cm folije prema unutra nakon što sam je pričvrstio sa klipsama pa je mogu trakom zalijepiti za rinu i super,neće biti ni to malo lufta. kakvu automatiku misliš,nemam ništa,ručno otvaram bočne strane i to je to?

ma baš to ručno kad te nema blizu da se samo zatvori ili otvori kad je vruče ili kad nevrijeme naiđe da zatvori strane .Prvu godinu sam mogao imati roda da mi se cvijet nije pofurio 3 mjesec vani sunce zubato a unutra pakao od vručine i ode :vragek:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ma baš to ručno kad te nema blizu da se samo zatvori ili otvori kad je vruče ili kad nevrijeme naiđe da zatvori strane .Prvu godinu sam mogao imati roda da mi se cvijet nije pofurio 3 mjesec vani sunce zubato a unutra pakao od vručine i ode :vragek:
da ti budem iskren nisam ni razmišljao o tome,mali je to plastenik za velika ulaganja,kad ga proširim onda ćemo nešto iskemijati. koliko bi me to uopće došlo i kako to funkcionira,ti imaš to jel?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
gle sve se se da skemijat danas ima svašta po odpadima i raznih motoriča i sklopova ovi motoriči koji otvaraju bočne strane nisu veči od onih za brisače jest da imaju reduktore na sebi i za štelanje gornje i donje točke otvaranja to bi se sa nekim prekidačima dalo složit...
za mozak neki stari komp jbg-a sad sam pametan a platio cenera za to :roll:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
ove godine krastavac a rajčicu nagodinu,jako je to kolega,nema brige,budeš vidjeo ako ne prije do Viroexpa.
Ako izdrži onda se ispalti, ali ako ne budeš vezao onda je skup hobi ;) Vjerujem da se vidimo krajem svibnja. Poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
gle sve se se da skemijat danas ima svašta po odpadima i raznih motoriča i sklopova ovi motoriči koji otvaraju bočne strane nisu veči od onih za brisače jest da imaju reduktore na sebi i za štelanje gornje i donje točke otvaranja to bi se sa nekim prekidačima dalo složit...
za mozak neki stari komp jbg-a sad sam pametan a platio cenera za to :roll:

jel može kakva slika nekih detalja,možda dobijem ideju pa napravim? to je spojeno sa termostatom koji otvara i zatvara otvore,a za vjetar?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
jel može kakva slika nekih detalja,možda dobijem ideju pa napravim? to je spojeno sa termostatom koji otvara i zatvara otvore,a za vjetar?

posliknem ti sve danas pa vidiš pa čemo komentirat. reci kak misliš produžit plastenik u budučnosti u širinu ili dužinu ...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
posliknem ti sve danas pa vidiš pa čemo komentirat. reci kak misliš produžit plastenik u budučnosti u širinu ili dužinu ...

u dužinu još 200metara a širine 15,isti ovakav. ali to nagodinu ili one iduće,ovisi o puno toga.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
u dužinu još 200metara a širine 15,isti ovakav. ali to nagodinu ili one iduće,ovisi o puno toga.

pitam jer ovi motori što otvaraju bočnice neznam da bi mogle tu dužinu otvarat a inače proizvođači nerado idu preko 100m treba navuč foliju i sigurno još tu ima poteškoča nisam se raspitivo baš zašto al dovoljan razlog ak treba prijevremena foliju mijenjat radi ovog ili onog. neš me zafrkava oko uploadiranja pa kad to sredim stavim ti slike kompletne automatike sve sam posliko .
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
jel može kakva slika nekih detalja,možda dobijem ideju pa napravim? to je spojeno sa termostatom koji otvara i zatvara otvore,a za vjetar?
ovdje je mozak automatike i spojena sklopka koja palI potopnu pumpu znači mozak da indukciju a sklopka pali (TZV.CEENKA)


Uploaded with ImageShack.us
ovdje je sonda za vlagu radi na pritisak "centibari"ona kaže kad su vočke žedne :drinkers:


Uploaded with ImageShack.us
u ovom bijelom komadu cijevi otprilike sredina plastenika sonda za temperaturu i vlagu u zraku


Uploaded with ImageShack.us
lijevi i desni motoriči



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
i na kraju mjerač brzine vjetra


Uploaded with ImageShack.us
uh kak mi ovo ide sporo ovak dizat slike zahvaljujem moderatorima na pomoči :supz:
 
Na vrh