• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja u plasteniku

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
čekaj malo dičeš :lol: imaš ovak na napuhavanje stranica ? reci ovak imam problem kad treba zaglavit ovaj dio u zimi (radim to tek u 1. mjesecu kad odrade breskve zimsku temperaturu) najlo krut i kad nabijam muški dio presječe mi foliju i sad mi kratka pa ču morat micat ovu aluminijsku ulijevo (ili zadnju udesno ) samo neznam na šta ču je prišarafit :madmana:

Prijatelju samo za tebe kad se montira folija dosta često klipsa sječe foliju zato se uzme prva klipsa koja se stisne tako da lako ulazi u al profil prstima ju utisneš u utor i folija nesmoje biti nategnuta druga klipsa drži, al profil nosi sve. Ako ti je kratka prišarafi obično dasku da folija može da se učvrsti. Niukom slučaju nemoj da otkopčaš foliju sa gornje lajsne sa namjerom da bi ju micao na jednu stranu zato što se odmah skrati na pedeset metara skoro za metar. I na kraju ove klipse koje mi koristimo bared deset puta će folija brže da se isčupa nego kod nazubljenih.

@Tentation možeš ju zavarit ali ti si prvi za kojeg sam čuo da to radi koliko ti je folija duža od plastenika. Molio bi te ako imaš volje da malo objasniš to i poslikaš možda će to i nama drugim koristiti.
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
i ja sam napravio sranje,napeli smo foliju i presjeklo mi na par mjesta i sad ću je morati povući na jednu stranu i bit će mi na drugoj kratka. neznam šta mi drugo preostaje nego da kupim još 15m lajsni i pošarafan na drugom luku po redu po cijeloj širini plastenika i onda kupim još folije i postavim na taj početak gdje mi fali. jbg mislio sam da sam sve predvidio ali nemoš sam nikako. skupa škola na kraju,ali šta je tu je,ostaje mi samo se nadati da neće biti vjetra nekog jakog ovih dana pa da to prepravim.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Dupla folija se jednostavno zavari na krajevima i nema nikakvih problema...kakvi aluminijski profili i ostala sranja...
Ja sam ju zavario sa najobičnijim strojem za varenje vrećica za spremanje zimnice...

pozdrav temptation znaš baš sam i ja o tom razmišljao neznam što ti uzgajaš al kod mene je problem što nemam krovno otvaranje a zna zagrijat kad mi vočke cvatu (prve godine spržilo mi cvat problem bio nisam imao automatiku da rastvori i razlufta) a noči su hladne ove sam god. grijao :scratch pratiš me :idea: e sad ako zalijepim moram svaki dan zatvarat ili otvarat zrak koji ide u bočnice ili postoji nekakava stvarčica da ispusti zrak ak ga ima previše odnosno kad se bočnica počne otvarat natlačit če :? ak me kužiš :mrgreen: baš sam zakomliciro
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
pozdrav temptation znaš baš sam i ja o tom razmišljao neznam što ti uzgajaš al kod mene je problem što nemam krovno otvaranje a zna zagrijat kad mi vočke cvatu (prve godine spržilo mi cvat problem bio nisam imao automatiku da rastvori i razlufta) a noči su hladne ove sam god. grijao :scratch pratiš me :idea: e sad ako zalijepim moram svaki dan zatvarat ili otvarat zrak koji ide u bočnice ili postoji nekakava stvarčica da ispusti zrak ak ga ima previše odnosno kad se bočnica počne otvarat natlačit če :? ak me kužiš :mrgreen: baš sam zakomliciro
Ja imam klapnu koja mi u jednom položaju ne puni bočne strane zrakom,prije nego otvaram bočne stranice,spustim tu klapnu i zrak izađe,navečer ju opet podignem i sve pet...nekad je dovoljno samo vrata orvoriti,ako nije jako vruće da zrak procirkulira i uđe CO2 u plastenik...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Prijatelju samo za tebe kad se montira folija dosta često klipsa sječe foliju zato se uzme prva klipsa koja se stisne tako da lako ulazi u al profil prstima ju utisneš u utor i folija nesmoje biti nategnuta druga klipsa drži, al profil nosi sve. Ako ti je kratka prišarafi obično dasku da folija može da se učvrsti. Niukom slučaju nemoj da otkopčaš foliju sa gornje lajsne sa namjerom da bi ju micao na jednu stranu zato što se odmah skrati na pedeset metara skoro za metar. I na kraju ove klipse koje mi koristimo bared deset puta će folija brže da se isčupa nego kod nazubljenih.

@Tentation možeš ju zavarit ali ti si prvi za kojeg sam čuo da to radi koliko ti je folija duža od plastenika. Molio bi te ako imaš volje da malo objasniš to i poslikaš možda će to i nama drugim koristiti.
Folija je par cm duža od plastenika...
Inače,Gis-ovci ti imaju profi aparat za varenje folija na krajevima,ali im se bolje isplati stavit na kraju Al profile i to sve naplatit...može se još riješiti i sa duplom ljepljivom trakom,ali je ovo jednostavnije...mora se variti kad su najloni glanc novi,jer poslije ne drži var,jer ih vjetar sjebe...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Ja imam klapnu koja mi u jednom položaju ne puni bočne strane zrakom,prije nego otvaram bočne stranice,spustim tu klapnu i zrak izađe,navečer ju opet podignem i sve pet...nekad je dovoljno samo vrata orvoriti,ako nije jako vruće da zrak procirkulira i uđe CO2 u plastenik...

ma sve 5 al meni nije to di živim (cca 5-6 km) nego mislio ja možda ima ko neki ventil sigurnosni ko na kompresoru pa gad natlače stranice da ispusti višak nego mislim da ču do prolječa stavit još jedan motorič na napuhavanje i na njega termostat kad padne ispod 10 puši kad se digne preko 10 nepuši a stranice če se same ispuhat dok na 18 počne otvarat :finga:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Lijep nasad krastavaca, dane001, nema šta, samo ga i dalje čuvaj i na vrijeme obavi sve radnje oko njega( vezanje,plivljenje, motanje,zaljevanje,prehranjivanje,zaštita,berba). Krastavac je kultura koja voli točnost(zaljevanje,berba) i urednost(motanje,plivljenje) to ti je poznato jer si radio kornišone. Samo mi reci koje su jutarnje(najniže) temp. i dnevne najviše, ako je razlika velika može doći do određenog šoka(pogotova nakon iznošenja iz rasadnika u kojem se noću grije) pa ti preporučam da ga poprskaš nekim biološkim antistresnim preparatom poput Thiofera ili Goemara.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Lijep nasad krastavaca, dane001, nema šta, samo ga i dalje čuvaj i na vrijeme obavi sve radnje oko njega( vezanje,plivljenje, motanje,zaljevanje,prehranjivanje,zaštita,berba). Krastavac je kultura koja voli točnost(zaljevanje,berba) i urednost(motanje,plivljenje) to ti je poznato jer si radio kornišone. Samo mi reci koje su jutarnje(najniže) temp. i dnevne najviše, ako je razlika velika može doći do određenog šoka(pogotova nakon iznošenja iz rasadnika u kojem se noću grije) pa ti preporučam da ga poprskaš nekim biološkim antistresnim preparatom poput Thiofera ili Goemara.

dobro je za sad sve,samo mi na dosta njih prvi listovi kao da su pobjelili od nečega,vidi se na trećoj slici. a temperature su neznam,oko deset ujutro a i manje pa do 20 po danu,ovisi kada,Thriofertom svakih 15 dana i ok će valjda biti. neznam baš sve oko trganja zaperaka na salatarima ali zato imam vas:D,čitao sam puno o svemu pa i tome ali ipak znanja nikad dosta.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
e dane kak je svjetla kad je nov najlon lijepo to izgleda a več i raste a neki dan ga završio :rolfer::partyman::drinkers:nego par pitanja folija bočna ti je do zemlje nisi stavoi pol metra dole fiksnog da se preklapa drugo neznam kak si zaglavio prednjice dal se lako miču da možeš traktorom uči i ona lajsna kod mene je preko nje aluminijska kutna za šminku (poslikam taj detalj) pa ona još to dodatno drži tvoja je šira pa možeš zapizdit po sredini samoborajuči šaraf svakh 20 cm inače sve 5 :partyman:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Folija je par cm duža od plastenika...
Inače,Gis-ovci ti imaju profi aparat za varenje folija na krajevima,ali im se bolje isplati stavit na kraju Al profile i to sve naplatit...može se još riješiti i sa duplom ljepljivom trakom,ali je ovo jednostavnije...mora se variti kad su najloni glanc novi,jer poslije ne drži var,jer ih vjetar sjebe...

šta preporučaš sad meni s čim da skeljim kad je folija 2 g stara
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
e dane kak je svjetla kad je nov najlon lijepo to izgleda a več i raste a neki dan ga završio :rolfer::partyman::drinkers:nego par pitanja folija bočna ti je do zemlje nisi stavoi pol metra dole fiksnog da se preklapa drugo neznam kak si zaglavio prednjice dal se lako miču da možeš traktorom uči i ona lajsna kod mene je preko nje aluminijska kutna za šminku (poslikam taj detalj) pa ona još to dodatno drži tvoja je šira pa možeš zapizdit po sredini samoborajuči šaraf svakh 20 cm inače sve 5 :partyman:

ide 60cm dupla folija na žicu,nisam je još ukopao,nemam cajta,i tako sa obje strane i bočni otvori sa obje strane,kad završim i to poslikam da vidiš. ne ulazim traktorom unutra,nemam potrebe,freza radi čuda,kad ga proširim budem napravio i stražnje otvore na dizanje pa uđe traktor. a ovo sa lajsnom nema potrebe,supa je to šminka,ja sam višak folije što viri zarezao na svakih pola metra da nema vjetar uporište kad puše nego se to sad samo klati kad puše,ako kužiš.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
tako sam završio plastenik pa nisam mogao ranije,a i nemožem puno ranije bez grijanja,jedino na rizik,a to mi se ne isplati. eto ti Petulle,on u Istri pa posadio nekoliko dana prije mene.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
tako sam završio plastenik pa nisam mogao ranije,a i nemožem puno ranije bez grijanja,jedino na rizik,a to mi se ne isplati. eto ti Petulle,on u Istri pa posadio nekoliko dana prije mene.

Na području Bijeljine u hladnim plastenicima skoro svi beru 3-4 branje.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ajoj ljudi moji jedva sam preživio,bio u plasteniku danas popodne kad se spustilo nevrijeme,šiba vjetar ko lud,oluja,škripa u plasteniku,stranice otvorene,vrata otvorena,dok sam ja to pozatvarao on se napuhao kao balon,po sjevernoj strani udara a južna strana plastenika skoro ode u zrak,stavim četiri cjepanice velike od po 50kg na cijev a ono diže sve,trči po žicu i kliješta,na pet mjesta sam morao povezati da mi bočne otvore ne digne u zrak,a onda i krovne jer još nisam postavio bočne lajsne po dužini plastenika. a baš sam pomislio da ću moći bez tih lajsni. e a unutra kao u drugoj dimenziji,ni daška vjetra a on kao da će odletjeti,to neka caka sa tlakom zraka i vakumom jel.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ajoj ljudi moji jedva sam preživio,bio u plasteniku danas popodne kad se spustilo nevrijeme,šiba vjetar ko lud,oluja,škripa u plasteniku,stranice otvorene,vrata otvorena,dok sam ja to pozatvarao on se napuhao kao balon,po sjevernoj strani udara a južna strana plastenika skoro ode u zrak,stavim četiri cjepanice velike od po 50kg na cijev a ono diže sve,trči po žicu i kliješta,na pet mjesta sam morao povezati da mi bočne otvore ne digne u zrak,a onda i krovne jer još nisam postavio bočne lajsne po dužini plastenika. a baš sam pomislio da ću moći bez tih lajsni. e a unutra kao u drugoj dimenziji,ni daška vjetra a on kao da će odletjeti,to neka caka sa tlakom zraka i vakumom jel.

sad če ti bit prioritet ga završit do zadnjeg detalja :weedman:eek:vo danas izneneda dođem sa posla kava na terasu 2 min i bježi nosilo ko ludo a bio lijep dan naradio se u plasteniku i skuho se od vručine
prije zelene rezidbe


Uploaded with ImageShack.us

finiš... a kak sam bio vrijedan :weedman:



Uploaded with ImageShack.us
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Zbilja interesantnih ideja imaju ljudi. I mene hvataju neke lude, no neka druga razmišljanja su mi u glavi. Svaka pohvala na trudu oko bresaka.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zbilja interesantnih ideja imaju ljudi. I mene hvataju neke lude, no neka druga razmišljanja su mi u glavi. Svaka pohvala na trudu oko bresaka.

Oooooooo daaaa, daaa, daa :) :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh