• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja u plasteniku

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
zgodno napravljeno. daj mi reci koliki je otklon u stupnjevima,kad se pali motor za bočne otvore a kad se gasi?
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Jeli bilo vjetra dane001 ovih dana? kako se drži plastenik odnosno najlon, strah me da neće biti dovoljno, svakih 40cm klipsi, da drže najlon na toj strani. Kad se počne napuhivati sila je to, valjalo bi to pojačati.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Jeli bilo vjetra dane001 ovih dana? kako se drži plastenik odnosno najlon, strah me da neće biti dovoljno, svakih 40cm klipsi, da drže najlon na toj strani. Kad se počne napuhivati sila je to, valjalo bi to pojačati.

nema vjetra za sada. misliš na krovu tamo gdje je pričvrščen na one fiksne cijevi?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ide to po malo gor po malo doli znači ak je vruče on otvori malo 10cm i stane ak se uspije rashladit zatvara ak ne ide još otvarat tako i kontra a čuj to ti je softver upucan nisam ti ja baš u tim softverskim baš doma ja na ekrančiču čitam vrijednosti i mogu podešavat otvori na 18 stupnj. 20 iliveč kolko isto tako koju brzinu vjetra ili navodnjavanje ...
GLE košta al mislim da i vrijedi

dane vidi moju skalameriju za bumbare prvih par dana sam ih nosio na toplo preko noči onda sam se sjetio da imam ovaj prenosni frižider koji grije i hladi (kak okreneš +- ) al nema termostat al našo neki stari ubacio i s njim prekido struju ispravljaču



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
nema vjetra za sada. misliš na krovu tamo gdje je pričvrščen na one fiksne cijevi?

Da za fiksne cijevi u gurlama, tu bi trebalo zaklipsati gušće od 40cm, jer kada počne puhati vjetar plastenik se počne napuhivati (radi poput punog balona vode - pritišćeš na jedan kraj balona a drugi kraj se napreže) zato se boijm da ta sila ne bi isčupala najlon iz klipseva.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
svaka ti čast,bitno je sjetiti se. a što se tiče automatike,čuj sigurno da vrijedi ako je veći plastenik,puno je to love za recimo moj,kad naraste malo:blackeye
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Da za fiksne cijevi u gurlama, tu bi trebalo zaklipsati gušće od 40cm, jer kada počne puhati vjetar plastenik se počne napuhivati (radi poput punog balona vode - pritišćeš na jedan kraj balona a drugi kraj se napreže) zato se boijm da ta sila ne bi isčupala najlon iz klipseva.

a stavim onda još jednu i bit će svakih 20cm,ali ja mislim da bi to trebalo držati,ali bolje još podebljati,nisu skupe kopče. znaš šta mene više brine,ove lajsne po vrhu,kad se najlon napne izbaci mi muški dio plastike iz lajsne,ali ta nije bila ni dobro nabita pa možda zato,ostale drže ali ipak me strah. sad sam kupio onu alu traku,pa ću polijepiti početke i krajeve da ju nemože načeti. i neznam kako će se ponašati bočni otvori,da njih neće vjetar dizati gore,možda da i tu stavim neke osigurače kad spustim do kraja da još zakopčam ručku ako me kužiš?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
a stavim onda još jednu i bit će svakih 20cm,ali ja mislim da bi to trebalo držati,ali bolje još podebljati,nisu skupe kopče. znaš šta mene više brine,ove lajsne po vrhu,kad se najlon napne izbaci mi muški dio plastike iz lajsne,ali ta nije bila ni dobro nabita pa možda zato,ostale drže ali ipak me strah. sad sam kupio onu alu traku,pa ću polijepiti početke i krajeve da ju nemože načeti. i neznam kako će se ponašati bočni otvori,da njih neće vjetar dizati gore,možda da i tu stavim neke osigurače kad spustim do kraja da još zakopčam ručku ako me kužiš?

reko si poslikat da vidimo te detalje a ispod ove muške lajsne staviš još sloj najlona pa nabiješ bolje zacvika onda
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
reko si poslikat da vidimo te detalje a ispod ove muške lajsne staviš još sloj najlona pa nabiješ bolje zacvika onda

ne razumijem kako misliš još jedan sloj najlona,pa precvikat će ga oni zubci na ženskoj.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ne razumijem kako misliš još jedan sloj najlona,pa precvikat će ga oni zubci na ženskoj.

neznam kak je kod tebe taj detalj muško-ženski al kod mene je dupla folija tako spojena ,pomislio sam da samo sa jednom folijom imaš više lufta sutra ti ja poslikam svoje kad ti nečeš :twisted:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
neznam kak je kod tebe taj detalj muško-ženski al kod mene je dupla folija tako spojena ,pomislio sam da samo sa jednom folijom imaš više lufta sutra ti ja poslikam svoje kad ti nečeš :twisted:

ma hoću,nemam vremena ni da mrdnem,i dvor mi zarastao u travu što nije nikad,jbg stalno radim,budem poslikao.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
neznam kak je kod tebe taj detalj muško-ženski al kod mene je dupla folija tako spojena ,pomislio sam da samo sa jednom folijom imaš više lufta sutra ti ja poslikam svoje kad ti nečeš :twisted:

Gec prijatelju ti imaš alu profile proizvođača FEAL iz Mostara sa dvije plastične klipse (muška i ženska) a Gis impro ima sa jednom nazubljenom barem koliko je meni poznato i ti ako ti se folija čupa ubaciš još jednu foliju da pojačaš pritisak i rešio stvar.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Gec prijatelju ti imaš alu profile proizvođača FEAL iz Mostara sa dvije plastične klipse (muška i ženska) a Gis impro ima sa jednom nazubljenom barem koliko je meni poznato i ti ako ti se folija čupa ubaciš još jednu foliju da pojačaš pritisak i rešio stvar.

pozdrav siki, iskreno nisam ni ja zagledo tak te detalje po drugim plastenicima pa reko sve je to tu negdi podjednako al biče da nije :confused:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pozdrav siki, iskreno nisam ni ja zagledo tak te detalje po drugim plastenicima pa reko sve je to tu negdi podjednako al biče da nije :confused:

pa i je,kupovao sam svagdje po nekoliko metara jer nisu imali sve što sam trebao,ima dvije nazubljene plastične klipse muške i ženske koje idu u aluminij i to je sva mudrolija,e sad imaš debljih i tanjih postolja,ja imam tanje. ali poslikaj da vidim
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pozdrav siki, iskreno nisam ni ja zagledo tak te detalje po drugim plastenicima pa reko sve je to tu negdi podjednako al biče da nije :confused:

Ma to ja znam iz iskustva . Svi naši proizvođači koriste lajsne od Feal-a zato što su najjeftinije Gis impro prodaje talijanske plastenike i ima nešto drugačije sa jednom klipsom koje su možda i bolje nego od Feal-a.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
evo ovo je na dijelu gdje se stranice pred zimu zatvaraju da bi se mogle napuhavat mislim da sam to uspio dočarat kud šta ide :rolleyess:

..... ............. .....................................muški.........ženski alumini........ženski plastični............


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
To isto imam i ja kupljeno u metalon plastenicima proizvođač Feal iz Mostara. Ali pošto ovo nije moj razgovor ispričavam se što sam upao i povlačim se.
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kod mene isto takav princip,samo što je moj čini da je duplo širi ženski utor plastike,i jednom mi je vjetar izbacio taj muški van,ali mislim da nije ni bio dobro stavljen,ali sad mi utjerao strah u kosti. i sad možeš u tu žensku staviti komad folije da jače zaglavi muški dio i bude jače onda,ako si na to mislio onda kužim.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
To isto imam i ja kupljeno u metalon plastenicima proizvođač Feal iz Mostara. Ali pošto ovo nije moj razgovor ispričavam se što sam upao i povlačim se.

čekaj malo dičeš :lol: imaš ovak na napuhavanje stranica ? reci ovak imam problem kad treba zaglavit ovaj dio u zimi (radim to tek u 1. mjesecu kad odrade breskve zimsku temperaturu) najlo krut i kad nabijam muški dio presječe mi foliju i sad mi kratka pa ču morat micat ovu aluminijsku ulijevo (ili zadnju udesno ) samo neznam na šta ču je prišarafit :madmana:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
čekaj malo dičeš :lol: imaš ovak na napuhavanje stranica ? reci ovak imam problem kad treba zaglavit ovaj dio u zimi (radim to tek u 1. mjesecu kad odrade breskve zimsku temperaturu) najlo krut i kad nabijam muški dio presječe mi foliju i sad mi kratka pa ču morat micat ovu aluminijsku ulijevo (ili zadnju udesno ) samo neznam na šta ču je prišarafit :madmana:

Dupla folija se jednostavno zavari na krajevima i nema nikakvih problema...kakvi aluminijski profili i ostala sranja...
Ja sam ju zavario sa najobičnijim strojem za varenje vrećica za spremanje zimnice...
 

Najnoviji postovi

Na vrh