• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja u plasteniku

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a šta kažete na sistem termometra spojenog na pumpu za vodu koja polijeva plastenik sa hladnom vodom iz vodovoda koja se slijeva niz plastenik i skuplja u jednu cisternu i poslije služi za navodnjavanje?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
a šta kažete na sistem termometra spojenog na pumpu za vodu koja polijeva plastenik sa hladnom vodom iz vodovoda koja se slijeva niz plastenik i skuplja u jednu cisternu i poslije služi za navodnjavanje?

Odlično rješenje ako to može da obori temperaturu od 11h do 17h kada su vanjske temperature preko 32stepena.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Odlično rješenje ako to može da obori temperaturu od 11h do 17h kada su vanjske temperature preko 32stepena.

navodno da može,samo se bojim da neće stvoriti još veću sparinu.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
bumbari

evo danas izvadio kutiju sa bumbarima iz plastenika pa je raskopo da vidim šta ima unutra
ova dva nisu moja to su divlji neznam kak su ušli kroz rupu (ulaz) :confused: a možda je to mama i tata od mojih koji su puno manji bili :scratch



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
evo danas izvadio kutiju sa bumbarima iz plastenika pa je raskopo da vidim šta ima unutra
ova dva nisu moja to su divlji neznam kak su ušli kroz rupu (ulaz) :confused: a možda je to mama i tata od mojih koji su puno manji bili :scratch



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

A gdje im je mama matica?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Temptation vjeruj nema kupljeni su da traju dva mjeseca kod mene trajalii tri unutra im je leglo i oni koji se izlegu rade za podmladak kad se svi izlegu nemaju više interes e sad dali odu ili uginu neznam vidio sam i mrtvih po plasteniku .Kupio sam ih kod g. Kebeta iz koprivnice i objasnio mi je što i kako sa njima spočetka sam ih morao grijat baš zbog tog da im se podmladak ne smrzne ,
to su ti bube bez jaja nema od njih podmladka :mrgreen:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
valjda je ni ne dobiješ u 100 eur-a ovdi su bili samo sezonci (šljakeri )
al dobro odradili poso :D


Uploaded with ImageShack.us

Kolega ovo je super,svaka :prayer: za trud,znanje, ideju ,dar za oči i nepce,želim ti dobar plasman a i cijenu koja će sigurno biti sada dobra.
Pozdrav.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Kolega ovo je super,svaka :prayer: za trud,znanje, ideju ,dar za oči i nepce,želim ti dobar plasman a i cijenu koja će sigurno biti sada dobra.
Pozdrav.

Hvala kolega nadam se i ja dobroj cijeni a u svakom slučaju bolja nego u sezoni e sad dal je to to bumo vidli rekli bi sljepci al uspjeh je u tome što je ranije mjesec dana nego vani i to bez grijanja a ima još i ranijih sorti :supz:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Poštovani forumaši molim Vas za savjet.
Kako se bavim voćarstvom i o tome manje više sve znam,imam i 3 manja plastenika za osobne potrebe sve oko 200m2 .
E sada primjetio sam da zemlja u plasteniku nije više tako dobra kao da je iscrpljena ili nešto dr.
Savjet ,na jesen kakve zahvate ućiniti,zemlju,biostimulatore,gljive dodati zemlji da oživi ili uništi loše bakterije u kojim omjerima idr.
Hvala
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Poštovani forumaši molim Vas za savjet.
Kako se bavim voćarstvom i o tome manje više sve znam,imam i 3 manja plastenika za osobne potrebe sve oko 200m2 .
E sada primjetio sam da zemlja u plasteniku nije više tako dobra kao da je iscrpljena ili nešto dr.
Savjet ,na jesen kakve zahvate ućiniti,zemlju,biostimulatore,gljive dodati zemlji da oživi ili uništi loše bakterije u kojim omjerima idr.
Hvala

Jedina prava stvar je da u dubinu od trideset centimetara iskopaš zemlju i dovezeš drugu sve ostalo koristi samo ako je zemlja u redu a poznato je da se nakon nekog vremena zemlja zaslani od gnojiva i smanji urod do trideset posto i onda je jedino promjena zemlje rješenje ili drugi način popravka je da premjestiš plastenike.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jedina prava stvar je da u dubinu od trideset centimetara iskopaš zemlju i dovezeš drugu sve ostalo koristi samo ako je zemlja u redu a poznato je da se nakon nekog vremena zemlja zaslani od gnojiva i smanji urod do trideset posto i onda je jedino promjena zemlje rješenje ili drugi način popravka je da premjestiš plastenike.

E nemogu premještati voćnjak okolo zato sam i stavio plastenik zbog prskanja. Gnojivo granulirano neupotrebljavam samo kompost od gnojiva protifert lmw i fe,proteoboom koristim folijarno,mislim da ima nekih gljiva loših u zemlji pa sam mislio njih uništiti nekim pripravkom na bazi dobrih gljiva(alge ili tako nešto) to sun plasenici za naše obiteljske potrebe.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
E nemogu premještati voćnjak okolo zato sam i stavio plastenik zbog prskanja. Gnojivo granulirano neupotrebljavam samo kompost od gnojiva protifert lmw i fe,proteoboom koristim folijarno,mislim da ima nekih gljiva loših u zemlji pa sam mislio njih uništiti nekim pripravkom na bazi dobrih gljiva(alge ili tako nešto) to sun plasenici za naše obiteljske potrebe.

Ako je tako dosta je pisano o trifenderu poboljšivaču tla a imaš ga na stranicama ZKI sve piše o njemu.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
vama povrtlarima je poznato da paradaiz ispušta toksine ili tak nešto jedan prijatelj sadio paradaiz godinu za godinom i u srednjem dijelu plastenika bile slabe stabljike (plastenik sa bočnim otvaranjem ) dok nije nadošo da snijeg koji se zimi navuče i do 2 m sa bokova pri otapanju ispprao te toksine i zato je po krajevima bilo bolje drugu godinu je nabacao snjeg u cijeli plastenik i bilo sve ok treče god nije bilo snjega pa je cijeli plastenik potapo vodom da ispere zemlju ,a evo ove godine tamo gdje je bila poplava kažu ljudi da imaju manju navalu i puževa golača po vrtovima .Ovo je jedan reklobi se narodni recept i e sad dal pali trba probat??
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
vama povrtlarima je poznato da paradaiz ispušta toksine ili tak nešto jedan prijatelj sadio paradaiz godinu za godinom i u srednjem dijelu plastenika bile slabe stabljike (plastenik sa bočnim otvaranjem ) dok nije nadošo da snijeg koji se zimi navuče i do 2 m sa bokova pri otapanju ispprao te toksine i zato je po krajevima bilo bolje drugu godinu je nabacao snjeg u cijeli plastenik i bilo sve ok treče god nije bilo snjega pa je cijeli plastenik potapo vodom da ispere zemlju ,a evo ove godine tamo gdje je bila poplava kažu ljudi da imaju manju navalu i puževa golača po vrtovima .Ovo je jedan reklobi se narodni recept i e sad dal pali trba probat??

Opće poznato da se plastenik svake godine mora rigolat tj. podrivat iz razloga da bi se lakše isprale soli koje ostaju od gnojiva a umanjuju proizvodnju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh