• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja u plasteniku

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Opće poznato da se plastenik svake godine mora rigolat tj. podrivat iz razloga da bi se lakše isprale soli koje ostaju od gnojiva a umanjuju proizvodnju.

Koliko u dubinu izrigolati ili je dovoljno štihača oko 30cm?
Koliko kupovnog komposta ubacit po m2,nakon štihanja?
Koje gnojivo upotrebit u jesenskoj obradi?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Koliko u dubinu izrigolati ili je dovoljno štihača oko 30cm?
Koliko kupovnog komposta ubacit po m2,nakon štihanja?
Koje gnojivo upotrebit u jesenskoj obradi?

Njoko ja sam sam sebi napravio podrivač za malog ferca ima pet kuka i ide do 60 cm dubine prvo idem sa svih pet pa onda skinem dvije zato što mali više nemože da vuče na kraju stavim dasku i sve kuke i nemoram niti frezati.

Kupovnog komposta ako misliš na gnojivo ide jedna kila na pet m2 ali ja to stavim malo više a u jesenskoj obradi ne stavljam ništa zato što kod mene nema jesenske obrade ali nije potrebno stavljati ništa zato što staviš u pripremi za sjetvu Yara partner koje se brzo topi i puno je bolje od naših gnojiva.
Ovo je moje iskustvo i mišljenje koje nemora biti dobro ali ja tako radim ako netko zna bolje neka kaže.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pričao danas malo sa ovima iz naših zadruga,kažu cijena krastavca 2kn,nešto su se gadno preračunali. a kao cijena hrane ode u nebesa,neznam samo gdje.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
pričao danas malo sa ovima iz naših zadruga,kažu cijena krastavca 2kn,nešto su se gadno preračunali. a kao cijena hrane ode u nebesa,neznam samo gdje.

Na trgovaćku maržu gdje bi dalje ošlo,ali i neki strah od Španjolske,info iz prve ruke u Njemačkoj u subotu u hotelu rućak u povodu krizme 40 uzvanika i nitko nije naručio salatu a oni su poznati koliko mi mesa papamo toliko oni salate,strah od crijevne bakterije.
A šta mislite gdje će to silno povrće završiti i normalno sjebati sve povrtlare u HR,zna se ""balkan.

Siki hvala za info.:supz:
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Danas je u Bijeljini krastavac doživio katastrofu, cijena mu je bila od 5-10 E.centa kilogram i mislim daje to kraj sezone za rani krastavac što se tiče Bosne.
 
M

MOCO

Guest
Španjolci navodno imaju strašne direktne gubitke od 7-8 miliona eura dnevno zbog toga što su njemci rekli da su njihovi krastavci krivi za zarazu pa su im sve narudžbe obustavljene do daljnjeg. U njemačkoj povrtlari bacaju salatu traktorskim prikolicama za razbacivanje gnoja po njivama.
3,h=343.bild.jpg
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Španjolci navodno imaju strašne direktne gubitke od 7-8 miliona eura dnevno zbog toga što su njemci rekli da su njihovi krastavci krivi za zarazu pa su im sve narudžbe obustavljene do daljnjeg. U njemačkoj povrtlari bacaju salatu traktorskim prikolicama za razbacivanje gnoja po njivama.

Kod nas njemci nemoraju ništa govoriti mi to sami radimo svake godine bacamo puno toga.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Danas je u bijeljini prodaja krastavca skoro stala zbog bakterije.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a cijene sad malo luduju gore dolje,tako je to uvijek,stabilizirat će se uskoro. a ta bakterija,sad će i to koristiti kod otkupa kao izgovor. danas me zovu ajd kao 3kn,ali i to je malo za pravu robu.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Španjolci navodno imaju strašne direktne gubitke od 7-8 miliona eura dnevno zbog toga što su njemci rekli da su njihovi krastavci krivi za zarazu pa su im sve narudžbe obustavljene do daljnjeg. U njemačkoj povrtlari bacaju salatu traktorskim prikolicama za razbacivanje gnoja po njivama.
3,h=343.bild.jpg
Španjolci trenutno proizvode najveće smeće u Europi što se tiče povrća(uglavnom se koriste američkim sadnim materijalom),nego mi je čudno da se nije i ranije počelo umirat od njihove hidroponije i GMO-a...
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Španjolci trenutno proizvode najveće smeće u Europi što se tiče povrća(uglavnom se koriste američkim sadnim materijalom),nego mi je čudno da se nije i ranije počelo umirat od njihove hidroponije i GMO-a...


A šta ćemo sada nisu krivi krastavci koga mi da tužimo e toliko o Evropi bez granica i sanitarnim kontrolama što će sve naši hrvati pojesti kada se uđe u EU .

Pozdrav!
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ova godina bi mogla biti katastrofa za nas povrtlare, evo kako i Petulla puni svoju hladnjaču tako se pune i hladnjače diljem Europe. Ljudi nemaju kud s robom.Epidemija će se sanirati, a neprodano će ostati. Zamislite kad naši uvoznici nanjuše da je staro povrće iz tih hladnjača do deset puta jeftinije nego naše svježe... Kaos
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ova godina bi mogla biti katastrofa za nas povrtlare, evo kako i Petulla puni svoju hladnjaču tako se pune i hladnjače diljem Europe. Ljudi nemaju kud s robom.Epidemija će se sanirati, a neprodano će ostati. Zamislite kad naši uvoznici nanjuše da je staro povrće iz tih hladnjača do deset puta jeftinije nego naše svježe... Kaos

Slažem se u potpunosti sa tobom ali mislim da je džabe skladištit robu kad će uvozna biti bagatela samo da se riješe robe dat će ju u bescjenje što naši proizvođači neće moći. A Kako čujem da sami sebi pravimo probleme ove godine će biti tikvica da dvije Hrvatske neće moći potrošiti a sve zbog naše nesređenosti i neorganiziranosti.
 
S

salel

Guest
Danas je u bijeljini prodaja krastavca skoro stala zbog bakterije.
neki dan su preko svih naslovnica objavili kako mobiteli uzrokuju rak mozga i niko ne jebe dva posto a uplašili se da će se prosrati od krastavaca.Ma, moš mislit.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Ova godina bi mogla biti katastrofa za nas povrtlare, evo kako i Petulla puni svoju hladnjaču tako se pune i hladnjače diljem Europe. Ljudi nemaju kud s robom.Epidemija će se sanirati, a neprodano će ostati. Zamislite kad naši uvoznici nanjuše da je staro povrće iz tih hladnjača do deset puta jeftinije nego naše svježe... Kaos


Budi bez brige da su pregovori o otkupu već u tijeku :)


Trgovac iz Hrvatske: Halo ima li smeća šta?
Trgovac iz EU-a: da upravo sam napunio kamion, ide na smetlište.
Trgovac iz Hrvatske: neeee, vozi to za hrvatsku!!
Trgovac iz EU-a: ali kamion nije hladnjača, samo cerda!
Trgovac iz Hrvatske: Nema veze, to je za Konzum, imat će ih na akciji!

:partyman:
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
neki dan su preko svih naslovnica objavili kako mobiteli uzrokuju rak mozga i niko ne jebe dva posto a uplašili se da će se prosrati od krastavaca.Ma, moš mislit.
ha ha ...mene kolega danas ubjeđuje kako je povrće zaraženo i ta sranja,a puši 3 kutije ronhila dnevno.....
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
e sad da mi je hladnjača koju nemam,ovako neznam šta da radim sa robom,nekako još ide ali neće još dugo.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
viš koje sranje bez veze dođe i zajebe čovjeka to ti je da pop.. sad bi još samo trebalo kad dođe voče da se neki K pojavi pa da i ta prodaja ode kvragu a i ti trgovci gledaju te u oči i prodaju strano pod domače tak da nisi siguran u niš ja bi malo i njih na edukaciju svijesti poslao kao što nas stalno educiraju sčim špricamo koliko špricamo (doza) kud sa otrovnom ambalažom itd. kud ljudi nemaju love još ih ustraši sa nečim i ode mast u propast. baš me interesira kad otrkriju od čega je na kraju oboljenje ako nam i uopče kažu istinu oče li bit sankcija za te proizvođače ? nego ti vaši krastavci jesu to samo konzumni ili ih moš i kiselit
mislim kad bi ih ranije ubrali ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh